دکوراسیون داخلی به سبک ایرانی

دکوراسیون داخلی به سبک ایرانی

دکوراسیون داخلی به سبک ایرانی دارای طرف داران زیادی می باشد. با گذشت زمان و البته پیشرفت صنعت مد، دکوراسیون داخلی در خانه یا محل کار نیز به روز شده است. امروزه اکثر خانواده ها به ویژه بانوان به دنبال پیاده سازی یک دکوراسیون داخلی به سبک ایرانی و البته بسیار زیبا در خانه های خود هستند.

سبک های دکوراسیون داخلی زیاد و متنوع می باشند که سبک ایرانی یکی از آن ها می باشد. با بالا رفتن قیمت خانه ها و همچنین وسایل خانه، اکثر مردم به فکر تغییر در دکور خانه شان افتاده اند. همین امر موجب شد که بیشتر آن ها به اجرای دکوراسیون داخلی به سبک ایرانی روی بیاورند.

دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی به سبک ایرانی 

وقتی می گوییم دکوراسیون داخلی به سبک ایرانی، یعنی در آن دکوراسیون از هنر و اصالت ایران و ایرانی استفاده شده است. تمام وسایل خانه شما از قبیل مبل، پرده، فرش، میز تلویزیون و هر وسیله دیگری که در طراحی دکوراسیون داخلی خانه مورد استفاده قرار می گیرد، با توجه به سلیقه اصیل ایرانی چیده خواهد شد.

بدون شک زمانی هم که دکوراسیون داخلی ایرانی مورد توجه عموم قرار بگیرد، وسایل سنتی و قدیمی بیشتر مورد استفاده قرار خواهند گرفت و قیمت آن ها نیز بالاتر خواهد رفت. به دلیل این که در گذشته ایرانیان اصیل از وسایل تزئینی قدیمی و سنتی استفاده می کردند. امروزه نیز برخی از ایرانی ها از این وسایل استفاده می کنند و یا به صورت دکوری آن را در گوشه ای از خانه می گذارند.

دکوراسیون داخلی

فرش و گلیم در دکوراسیون داخلی به سبک ایرانی

از نکات مهم در طراحی دکوراسیون داخلی بدون شک فرش و گلیم است که تأثیر بسیار زیادی در دکور هر خانه یا اداره ای دارد. ایرانیان نیز در صنعت فرش زبان زد خاص و عام هستند. حتی صادرات فرش به کشور های مطرح اروپایی را نیز انجام می دهند.

فرش های ایرانی بسیار متنوع است و دست شما برای انتخاب باز می باشد. از آن جایی که فرش یکی از مهم ترین تأثیرات در دکوراسیون داخلی فرش می گذارد باید در انتخاب خود دقت کنید. توجه کنید که فرش شما با مبل، پرده و دیگر وسایل مورد استفاده در دکوراسیون داخلی هماهنگی داشته باشد.

شما می توانید فرش را با مبل و پرده ست نکنید و تمرکز خود را بر روی این مسئله نگذارید. اما بدون شک زمانی که اجزای خانه شما از نظر رنگ و طرح با یکدیگر ست باشند، فضای خانه بسیار ناب و دل چسب خواهد بود.

در صورتی که در خانه خود از موکت استفاده می کنید و قدرت خرید فرش را ندارید، پیشنهاد می کنیم که گلیم بخرید. گلیم نیز تأثیر بسیار زیادی در دکوراسیون داخلی خانه شما می گذارد و نما، کارایی و استفاده آن از هر نظر نسبت به موکت بهتر می باشد.

دکوراسیون داخلی

مبلمان در دکوراسیون داخلی ایرانی

تأثیر مبلمان در دکوراسیون داخلی ایرانی را بسیار جدی بگیرید. مبل یکی از مهم ترین اجزای یک خانه برای طراحی دکوراسیون داخلی چه در ایران چه در خارج از ایران می باشد.

در ایران دو نوع مبل داریم که به شدت مورد استفاده قرار می گیرد. از مبل های راحتی و مبل های سلطنتی استفاده بسیار زیادی در خانه های ایرانی می شود. باید درباره این مسئله بگوییم که اگر به دنبال زیبایی دکوراسیون داخلی خانه خود هستید، از مبل های سلطنتی تاج دار استفاده کنید.

این نوع مبل بسیار زیبا است و فضای بسیار شیکی به خانه شما می دهد. امروزه از رنگ فیروزه ای و رنگ های سبز تیره برای مبل در دکوراسیون داخلی بیشتر از دیگر رنگ ها استفاده می شود. باید بگوییم ست کردن این رنگ ها با فرش و پرده خانه بسیار راحت تر از رنگ های دیگر می باشد.

دکوراسیون داخلی

پرده در دکوراسیون داخلی ایرانی 

پرده نیز یکی از وسایلی است که در کنار مبل می تواند فضای دل نشینی به خانه شما بدهد. دقت کنید که هر چه از پرده های ساده تر برای دکوراسیون داخلی استفاده شود، تأثیر گذاری آن بیشتر است.

پرده های شلوغ و طرح های نه چندان زیبای آن ها بدون شک فضای خانه شما را خراب می کنند و هر چقدر هم که مبل ها و فرش های شما زیبا باشند، این پرده های زشت ممکن است تمام جلوه های زیبا را از بین ببرند.

از قدیم الایام استفاده از پرده های ساده و البته متناسب با مبلمان، مورد توجه ایرانیان بوده است.

دکوراسیون داخلی

استفاده از گل و گیاه در دکوراسیون داخلی ایرانی

بدون شک زمانی که شما از گل و گیاهان بسیار زیبا در دکوراسیون خانه خود استفاده کنید، فضای زیبا تری خواهید داشت. این مسئله از دید مهمانان شما نیز جالب خواهد بود. امروزه در بازار درختچه های مصنوعی و نسبتا کوچکی وجود دارند که به منظور استفاده در خانه طراحی و تولید شده اند و مردم نیز به آن ها علاقه دارند.

اگر از این درختچه ها در فضای خانه خود استفاده نکردید، پیشنهاد می کنیم حتما یکی از آن ها را خریداری کنید و گوشه ای از دکور خانه خود بگذارید. مدل های تراس گاردن و مدل های روف گاردن ایده های فوق العاده ای را به نمایش می گذارند. 

دکوراسیون داخلی

وسایل قدیمی و سنتی

بدون شک استفاده از عتیقه جات و وسایل قدیمی ایرانی در دکوراسیون داخلی می تواند جلوه ای با شکوه به خانه شما بدهد و به مهمانان شما ثابت کند که یک ایرانی اصیل هستید.

وسایل سنتی نیز مانند پارچ های فلزی یا سماور های طلایی رنگ و قدیمی می تواند به زیبایی دکوراسیون شما کمک کند. در دکوراسیون داخلی برخی خانه ها، از شیپور های بزرگ و طلایی رنگی استفاده می شود که نمای بسیار جالبی دارد.

دکوراسیون داخلی

نکات بیشتر درباره دکوراسیون داخلی به سبک ایرانی

قطعاً زمانی که دکوراسیون داخلی به سبک ایرانی را بر روی خانه خود پیاده سازی می کنید، لذت بسیار زیادی می برید و به خود افتخار می کنید که یک ایرانی خوش سلیقه هستید. استفاده از فرش های ایرانی با نقش و نگار های ایرانی نیز یکی از بهترین مواردی است که می توانید به آن توجه ویژه ای داشته باشید.

شما می توانید در کنار همه این وسایلی که گفته شد، از بوفه استفاده کنید و در آن وسایل تزئینی مانند بشقاب های سنتی، چاقو، چنگال و قاشق های قدیمی و ایرانی استفاده کنید که بدون شک به زیبا شدن دکور خانه شما کمک بسیار زیادی خواهد کرد.

دکوراسیون داخلی

هزینه دکوراسیون داخلی

به این مسئله هم توجه داشته باشید که هر چه بیشتر بر روی دکوراسیون و طراحی داخلی خانه خود هزینه کنید، قیمت خانه افزایش می یابد. پس در اصل ضرر نکردید و حتی می توان گفت کار عاقلانه ای را انجام دادید.

امیدواریم از نکاتی که گفته شد در دکوراسیون داخلی خانه خود بهره ببرید و سعی کنید از سبک ایرانی برای چیدمان دکوراسیون خود استفاده کنید و تأثیر مبل و فرش را در دکوراسیون داخلی جدی بگیرید و در خرید آن ها دقت و وسواس به خرج دهید.

دکوراسیون داخلی

سخن پایانی

شما با توجه به سلیقه خود می توانید یکی از سبک های مورد علاقه خود را انتخاب نمایید. برای طراحی و انتخاب سبک مورد نظر خود بهتر است که از طراحان داخلی یک شرکت طراحی  معتبر کمک بگیرید.

گروه معماری آرکا با سال ها تجربه در طراحی دکوراسیون داخلی در سبک های گوناگون از مرحله طراحی تا مرحله اجرا و پیاده سازی به صورت کارشناسانه و تخصصی آماده هر گونه همکاری و مشاوره می باشد. در صورت نیاز به طراحی دکوراسیون داخلی از مشاوره گروه آرکا استفاده نمایید.  

شرکت آرکا علاوه بر دکوراسیون داخلی در تمامی زمینه های مربوط به ساخت و ساز مانند مدیریت پیمان، مشارکت در ساخت، بازسازی، پارتیشن بندی اداری، غرفه سازی و غیره فعالیت می نماید. 

ارتباط با گروه مشاورین آرکا از طریق شماره های تماس و شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام آرکا میسر و امکان پذیر می باشد.  

 

اشتراک گذاری پست

مطالب پیشنهادی

نکات مهم انتخاب پارتیشن اداری

نکات مهم انتخاب پارتیشن اداری

نکات مهم انتخاب پارتیشن اداری مقدمه طراحی دکوراسیون داخلی در فضاهای اداری از اهمیت بسیاری برخوردار است. یکی از اجزای اصلی طراحی دکوراسیون داخلی، استفاده

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برچسب‌ها
آرکا (8) اصول طراحی اداری (19) انواع دکوراسیون اداری (32) بازسازی (20) بازسازی خانه (19) بازسازی داخلی (16) بازسازی داخلی ساختمان (12) بازسازی ساختمان (44) بازسازی ساختمان قدیمی (14) ترفند های دکوراسیون اداری (10) دکوراسیون (40) دکوراسیون اداری (71) دکوراسیون اداری شیک (13) دکوراسیون اداری مدرن (22) دکوراسیون اداری کلاسیک (12) دکوراسیون داخلی (108) دکوراسیون داخلی مدرن (9) دکوراسیون طراحی داخلی (53) طراحی اداری (34) طراحی داخلی (83) طراحی داخلی ساختمان (16) طراحی دکوراسیون آشپزخانه (9) طراحی دکوراسیون اداری (34) طراحی دکوراسیون تجاری (12) طراحی دکوراسیون خانگی (28) طراحی دکوراسیون داخلی (97) طراحی ساختمان (20) طراحی غرفه (14) طراحی غرفه نمایشگاهی (13) طراحی ویلا (10) طراحی پارتیشن (8) طراحی پارتیشن بندی اداری (8) غرفه سازی (19) غرفه نمایشگاهی (9) قوانین قرارداد مشارکت در ساخت (8) مدیریت پیمان (11) مزایای مشارکت درساخت (7) مشارکت درساخت (10) مشارکت در ساخت بنا (10) مشارکت درساخت چیست (7) پارتیشن (9) پارتیشن اداری (16) پارتیشن اداری شیشه ای (8) پارتیشن بندی (10) پارتیشن بندی اداری (14)
ارسال پیام
اگر سوالی دارید ما 24 ساعته آنلاین هستیم
گروه معماری آرکا
سلام دوست عزیز🤚
هر سوالی داری بپرس ما همیشه آنلاین و پاسخگوی سوالات شما هستیم. 🙏