دکوراسیون اداری برای فضای اداری چابک

دکوراسیون اداری برای فضای اداری چابک

مقدمه

اتاقک های اداری مدت هاست که بر محیط اداری تسلط داشته اند. اما نحوه کار در دنیا در حال تغییر است و با افزایش ترتیبات کاری منعطف، مشاغل تحت فشار فزاینده ای برای تغییر دکوراسیون اداری خود به محیط هایی هستند که نیازها و انتظارات جدید محیط کار مدرن را برآورده سازند. امروز ما طراحی دکوراسیون اداری چابک یا سریع الانتقال و کارهایی را که می توانید انجام دهید تا بیشترین بهره را از فضای اداری خود ببرید را بررسی می کنیم.

دکوراسیون اداری برای فضای اداری چابک

 

 

مزایای طراحی دکوراسیون اداری چابک

ایجاد یک فضای کاری چابک طیف وسیعی از مزایا را ارائه می دهد، از جمله بهبود رضایت کارکنان، همکاری بیشتر و افزایش بهره وری. همچنین باعث بهره وری بهتر از فضا می شود که باعث می شود دفاتر با فضای کم تر، کاربردی تر شوند. اما فضای کاری چابک چیست و چگونه می توانید طراحی فضای کاری چابک را در دفتر خود پیاده سازی کنید؟

 

ویژگی های دفتر کار چابک

محل کار چابک نوعی محیط کاری است که با نیازها و ترجیحات منحصر به فرد کارکنان شما طراحی شده است. با ارائه خودمختاری بیشتر، کارکنان تمایل دارند در دفتر احساس شادی و احترام بیشتری داشته باشند و در عین حال قادر به کار مولدتر باشند. به طور خلاصه، محیط های کاری چابک، بهترین راهکار برای توانمندسازی کارکنان در انتخاب نحوه و مکان کار است.

دفاتر چابک برای تسهیل هر حالت کار برای اطمینان از حداکثر کارایی و بهره وری طراحی شده اند. در مقایسه با طراحی سنتی‌تر دفتر که در آن اعضای تیم تمام روز روی میزهای تعیین‌شده می‌نشینند، مکان‌های کاری چابک کارکنان را تشویق می‌کنند تا در اطراف حرکت کنند و از فضا و منابعی استفاده کنند که به بهترین وجه برای پروژه‌ای که روی آن کار می‌کنند. به عنوان مثال، در حالی که یک منطقه آرام برای کار مستقل مناسب است، برای پروژه های مشترکی که نیاز به بحث زیاد دارند، مناسب نیست. به همین دلیل، طراحی اداری مدرن یک عامل مهم در اجرای یک مدل کاری چابک است.

 

اصول دکوراسیون محیط کاری چابک

محل کار چابک ایده آل برای هر کسب و کاری بسته به نیازهای شرکت، اهداف، تعداد افرادی که استخدام می کنید و طیف وسیعی از عوامل دیگر متفاوت است. با این حال، اهداف مشترکی وجود دارد که هر پروژه طراحی اداری باید به آن ها دست یابد:

 • استقلال کارکنان
 • کار انعطاف پذیر
 • ارتباط و کار تیمی
 • عملکرد بهینه شده
 • پشتیبانی از روش های مختلف کاری
 • تطبیق پذیری
 • اثبات اعتماد به کارمندان

دکوراسیون اداری برای فضای اداری چابک

 

 

طراحی دکوراسیون یک فضای کاری چابک

در مقایسه با چیدمان های سنتی، چیدمان اداری چابک فضای متنوعی است که از مناطق مختلف تشکیل شده است. این شامل فضاهای آرام برای کار مستقل، اتاق های گردهمایی برای جلسات غیررسمی و جلسات طوفان فکری، و اتاق های ملاقات بزرگ برای جلسات رسمی تر است.

برای کمک به به حداکثر رساندن فضای اداری خود برای کار چابک، ابتدا باید نوع کاری که کارمندان شما انجام می دهند و این که چگونه می توانید از آن در طراحی دفتر خود پشتیبانی کنید را در نظر بگیرید. به عنوان مثال، اگر شرکت شما به طور کلی به سمت کار مستقل طراحی شده است، ممکن است دفتر چابک شما دارای تعداد بیشتری اتاق خصوصی برای پشتیبانی از فعالیت های انفرادی باشد. از سوی دیگر، اگر جلسات تیمی زیادی برگزار می کنید، فضای کاری چابک شما ممکن است به اتاق های کنفرانس بیشتری نیاز داشته باشد. به طور مشابه، اگر کارمندان شما کارهای مشترک زیادی در پروژه انجام می‌دهند، ممکن است لازم باشد اتاق‌های بسته‌تری را برای تشویق بحث و تقویت همکاری فراهم کنید.

هیچ پاسخ درست یا غلطی برای طراحی دفتر چابک وجود ندارد. بنابراین نیازهای خاص شرکت خود را در نظر بگیرید و بر اساس آن برنامه ریزی کنید. در اینجا ایده هایی آورده شده است برای انواع امکاناتی که فضاهای کاری چابک را تشکیل می دهند.

 

فضاهای پلان باز

تشویق تعامل کارکنان و پرورش فرهنگ کار گروهی شرکت، حتی بین بخش‌های مختلف، طراحی دفتر باز و فضاهای پلان باز در قلب هر محل کار چابکی قرار می‌گیرد.

 

مناطق آرام

ایجاد فضاهایی برای تیم‌ها برای کار بر روی کارهای مستقل و متمرکز بدون حواس‌پرتی، مناطق آرام اغلب اتاق‌هایی محصور هستند که دور از مناطق پرتردد قرار دارند.

 

فضاهای استراحت

از اتاق‌های استراحت شرکتی گرفته تا فضاهای مشترک در فضای باز، فضاهایی که کارکنان می‌توانند برای استراحت از دفتر شلوغ، لقمه خوردن یا تعامل با سایر کارکنان خارج از محیط کار به آن جا بروند.

 

اتاق های ملاقات

ایده آل برای برگزاری جلسات رسمی تر با تیم های شرکتی، این اتاق ها ممکن است مجهز به تجهیزات صوتی و تصویری برای شرکت هایی باشند که به تیم ها اجازه می دهند از راه دور کار کنند.

 

اتاق های جمع و جور

این ها معمولاً فضاهای کوچک تر و غیررسمی تری هستند که در آن گروه های کوچکی از کارمندان می توانند در مورد یک پروژه بحث و کار کنند. مانند اتاق‌های جلسه رسمی‌تر، فضاهای جمع‌آوری نیز ممکن است مجهز به تجهیزات صوتی و بصری باشند تا کارکنان محل بتوانند با اعضای تیم که از راه دور کار می‌کنند ارتباط برقرار کنند.

 

اتاق های ملاقات مشتری

چه به صورت حضوری و چه از راه دور، داشتن یک مکان بصری جذاب و راحت برای برگزاری جلسات مشتری می تواند تأثیر مثبتی بر کسب و کار شما داشته باشد.

 

فضاهای کامپیوتری

فضای کامپیوتری منطقه‌ای است که در آن کارمند به سرعت می‌تواند از لپ‌تاپ خود برای انجام برخی کارها استفاده کند. این نواحی برای دوره‌های کوتاه بهره‌وری طراحی شده‌اند. می‌توانند به اشکال مختلفی مانند ایستگاه کاری، میز ایستاده یا غیره محصور شوند.

 

فضاهای ذخیره سازی

مهم نیست که تیم شما چگونه به وظایف خود عمل می کند، همیشه منابعی وجود دارد که همه باید از آن ها استفاده کنند. با راه اندازی یک اتاق ذخیره سازی اختصاصی، یافتن این منابع را آسان کنید.

 

فضاهای متحرک برای پشتیبانی از کار 

اگر در ساختمان کوچکی کار می کنید که نمی تواند تمام این نیازها را برآورده کند، می توان از دیوارهای قابل اجرا و پارتیشن های مستقل در محل اتاق های دائمی استفاده کرد. این ها به شما این امکان را می‌دهند که فضای فیزیکی را در چند ثانیه تقسیم کنید، در حالی که همچنان آزادی تنظیم مجدد یا باز کردن منطقه را حفظ می کنید در زمانی که به طراحی پلان بازتری نیاز دارید.

از پارتیشن‌های متحرک می‌توان برای راه‌اندازی یک اتاق کنفرانس موقت، مناطق کاری خصوصی یا فضاهای آرام برای حفظ حریم خصوصی و کنترل صوتی بیشتر در دفتر استفاده کرد.

دکوراسیون اداری برای فضای اداری چابک

 

 

انتخاب مناسب مبلمان اداری چابک

اکنون که چیدمان محل کار چابک خود را مشخص کرده اید، وقت آن است که به فکر مبلمان خود باشید. کلید یک محیط کاری چابک موفق، ایجاد یک فضای اداری است که در آن تیم شما احساس آزادی کند تا در اطراف حرکت کند و سبک کاری خود را انتخاب نماید.

یک محل کار چابک باید دارای صندلی‌های متنوع، انعطاف‌پذیر و قابل تنظیم باشد که بتوان آن‌ها را به راحتی جا به ‌جا کرد و با هر نوع بدنی سازگار نمود. افراد در مورد نشستن نیازها و ترجیحات متفاوتی دارند. بنابراین بهتر است طیف وسیعی از گزینه ها را ارائه دهید تا کارکنان بتوانند تصمیم بگیرند که چه چیزی برای آن ها مناسب است یا حتی آن را در طول روز تغییر دهند.

گزینه های صندلی عبارتند از:

 • صندلی و کاناپه های متنوع
 • صندلی های نورد ارگونومیک
 • صندلی های بادی یا شنی
 • مبلمان «فعال» مانند توپ های بدنسازی

اما مبلمان چابک چیزی به غیر از صرفاً میز و صندلی است. این شامل هر نوع مبلمانی است که می تواند با نیازهای اتاق سازگار شود و انعطاف پذیری بیشتری برای سفارشی کردن فضا ارائه می دهد.

چند نمونه از انواع دیگر مبلمان انعطاف پذیر عبارتند از:

 • میزهای نشستن
 • تخته های سفید نورد
 • صفحه نمایش های چرخ دار
 • واحدهای ذخیره سازی قابل حمل
 • دیوارهای قابل اجرا
 • پارتیشن های مستقل
 • مبلمان انعطاف پذیر برای بهره وری بیشتر

 

مدیریت نویز در دفتر

کنترل نویز یک چالش برای دفاتر در سراسر جهان است. خوشبختانه، تنها با چند تغییر جزئی، می‌توانید سر و صدا و حواس‌پرتی را به حداقل برسانید تا تیم‌هایتان بتوانند در آرامش کار کنند.

قرار دادن سطوح پارچه ای بیشتر در اتاق می تواند به کاهش صدا برای کنترل طنین و تقویت کمک کند. چیزهایی مانند صندلی های پارچه ای، کاناپه ها، موکت و کف پوش های موکت شده راه بسیار خوبی برای مدیریت صدای محیط کار هستند. نصب پانل های دیواری آکوستیک و کاشی های سقف نیز می توانند به بهبود آکوستیک اتاق کمک کنند و محیط اداری دلپذیرتری را برای همه ایجاد نمایند.

 

فرهنگ سازی محل کار چابک

محل کار مدرن در حال تبدیل شدن به مکانی چابک و انعطاف پذیر برای کار است، اما برای موفقیت در آن، کارکنان شما باید بخشی از تغییر باشند. در نظر گرفتن همه کارکنان برای تغییر موفقیت آمیز به یک مدل کاری چابک ضروری است. مطمئن شوید که تیم‌های خود را در این فرآیند مشارکت می‌دهید و از نظرات و پیشنهادات آن ها در مورد آن چه از این مدل کاری جدید می‌خواهند، جویا شوید. از تیم‌ها دعوت کنید تا سؤالات و نگرانی‌های خود را مطرح کنند تا بتوانید هنگام شناسایی مسائلی که ممکن است نادیده گرفته‌اید، خیال آن ها را راحت کنید.

تغییرات در محل کار می تواند برای افرادی که به شیوه خاصی از کار عادت کرده اند، گیج کننده و حتی ناراحت کننده باشد. بهتر است در مراحل کوچک به روش جدید کار انتقال دهید تا به تیم ها اجازه دهید قبل از رفتن به مرحله بعدی با تغییرات سازگار شوند. این می‌تواند اختلالات را به حداقل برساند تا افراد بتوانند با بهینه‌سازی تدریجی محل کار برای کار چابک، بهره‌ور باقی بمانند.

به یاد داشته باشید که هر تغییر در فرآیند و طراحی را نیز توضیح دهید تا همه بفهمند که چه کاری باید انجام دهند و چرا باید آن را انجام دهند. در جریان نگه داشتن تیم‌های خود نه تنها سردرگمی را به حداقل می‌رساند، بلکه احساس مالکیت بر فضا را نیز حفظ می‌کند، خرید کارکنان را افزایش می‌دهد و از عملکرد بهینه پشتیبانی می‌کند.

فرهنگ اداری را تشویق کنید که برای انتخاب، ارزش قائل است. 

دکوراسیون اداری برای فضای اداری چابک

 

 

ستون های اصلی یک دفتر چابک موفق

چابکی به چیزی بیش از یک طراحی خوب و یک چیدمان هوشمندانه نیاز دارد. این بهترین کار در مورد ادغام فرآیندهای قابل انطباق در عملیات تجاری شما، پرورش فرهنگ شرکتی انعطاف پذیرتر و توانمندسازی کارکنان با استقلال بیشتر برای انتخاب نحوه و مکان است.

تغییر محل کار شما باید یک فرآیند تدریجی باشد که شامل چندین مرحله کلیدی است:

 

با یک برنامه شروع کنید:

در نظر بگیرید که کسب و کار شما چگونه کار می کند، کارمندان شما چه می کنند و چگونه دفتر شما می تواند به حمایت از این فعالیت ها کمک کند.

 

از کارمندان خود بپرسید:

هیچ کس بهتر از خود کارمندان شما نمی داند که کارکنان به چه چیزی نیاز دارند. در مورد آن چه تیم های شما در خارج از دفتر نیاز دارند و آن چه که آن ها احساس می کنند در حال حاضر کمبود دارند، درخواست کنید.

 

یک پلان طبقه ایجاد کنید:

تصمیم بگیرید که می خواهید مردم چگونه از فضا استفاده کنند و نقشه طبقه ای را ترسیم کنید که به بهترین وجه این کار را تسهیل می کند. در نظر بگیرید که شروع از یک طراحی اداری مینیمالیست مدرن آسان تر از شروع از یک اتاقک اداری سنتی خواهد بود.

 

ایجاد مناطق متعدد:

با ایجاد مجموعه ای از فضاها، مانند فضای باز، فضای باز، مناطق خصوصی و موارد دیگر، از انواع سبک های کاری و فعالیت ها پشتیبانی کنید. اگر فضای کافی برای اتاق های دائمی وجود ندارد، دیوارها و پارتیشن های متحرک را در نظر بگیرید. این ها به شما این امکان را می دهند که به طور موقت فضاهای مفید با هر شکل یا اندازه ای را بدون تعهد به یک چیدمان دائمی ایجاد کنید.

 

خرید صندلی مناسب:

صندلی های انعطاف پذیر، متحرک و ارگونومیک را خریداری کنید تا راحتی را به حداکثر برسانید و در عین حال آزادی حرکت را تشویق کنید. ارائه طیف وسیعی از گزینه‌های صندلی همچنین می‌تواند به کارمندان کمک کند تا جایی را که می‌خواهند بنشینند به جای بسته ماندن به یک میز در تمام روز.

روی انواع دیگر مبلمان انعطاف پذیر نیز سرمایه گذاری کنید: مبلمان انعطاف پذیر به غیر از صندلی، شامل هر چیزی است که به شما آزادی عمل می دهد تا فضای خود را در هر زمانی تطبیق دهید. برای مثال، پارتیشن‌های متحرک را می‌توان برای ایجاد یک اتاق جلسه موقت استفاده کرد.

 

تیم‌های خود را همراهی کنید:

با در جریان نگه داشتن کارکنان در مورد آن چه انجام می‌دهید و چرایی آن، درخواست بازخورد و نشان دادن بهترین روش استفاده از فضا، به کارکنان خود کمک کنید تا با تغییرات کنار بیایند.

 

مایل به تغییر باشید:

فقط به این دلیل که محل کار را تغییر می دهید به این معنی نیست که نمی توانید آن را دوباره تغییر دهید. اگر متوجه شدید که ایده های اولیه شما مطابق با برنامه نیستند، از امتحان کردن چیز متفاوت نترسید.

دکوراسیون اداری برای فضای اداری چابک

 

کلام پایانی

طراحی فضای اداری چابک را با جزئیات کامل توضیح دادیم تا بتوانید به درک درستی از یک مکان اداری چابک یا پویا دست یابید. برای راهنمایی و مشاوره بیشتر می توانید با گروه معماری آرکا از طریق شماره های تماس یا اینستاگرام آرکا اقدام نمایید.

اشتراک گذاری پست

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برچسب‌ها
آرکا (8) اصول طراحی اداری (19) انواع دکوراسیون اداری (32) بازسازی (20) بازسازی خانه (19) بازسازی داخلی (16) بازسازی داخلی ساختمان (12) بازسازی ساختمان (44) بازسازی ساختمان قدیمی (14) ترفند های دکوراسیون اداری (10) دکوراسیون (40) دکوراسیون اداری (71) دکوراسیون اداری شیک (13) دکوراسیون اداری مدرن (22) دکوراسیون اداری کلاسیک (12) دکوراسیون داخلی (108) دکوراسیون داخلی مدرن (9) دکوراسیون طراحی داخلی (53) طراحی اداری (34) طراحی داخلی (83) طراحی داخلی ساختمان (16) طراحی دکوراسیون آشپزخانه (9) طراحی دکوراسیون اداری (34) طراحی دکوراسیون تجاری (12) طراحی دکوراسیون خانگی (28) طراحی دکوراسیون داخلی (97) طراحی ساختمان (20) طراحی غرفه (14) طراحی غرفه نمایشگاهی (13) طراحی ویلا (10) طراحی پارتیشن (8) طراحی پارتیشن بندی اداری (8) غرفه سازی (19) غرفه نمایشگاهی (9) قوانین قرارداد مشارکت در ساخت (8) مدیریت پیمان (11) مزایای مشارکت درساخت (7) مشارکت درساخت (10) مشارکت در ساخت بنا (10) مشارکت درساخت چیست (7) پارتیشن (9) پارتیشن اداری (16) پارتیشن اداری شیشه ای (8) پارتیشن بندی (10) پارتیشن بندی اداری (14)
ارسال پیام
اگر سوالی دارید ما 24 ساعته آنلاین هستیم
گروه معماری آرکا
سلام دوست عزیز🤚
هر سوالی داری بپرس ما همیشه آنلاین و پاسخگوی سوالات شما هستیم. 🙏