میز منشی در دکوراسیون اداری

میز منشی در دکوراسیون اداری

میز منشی در دکوراسیون اداری به منزله ویترینی برای سازمان، شرکت یا اداره می باشد. هر اندازه که این ویترین در دکوراسیون اداری با شکوه تر و زیبا تر جلوه کند افراد بیشتری را به سمت خود جذب می نماید. بخش پذیریش در واقع منعکس کننده فرهنگ، ماهیت و برند شرکت است. از این رو برای طراحی این بخش باید به صورت کارشناسانه و تخصصی اقدام گردد.

میزهای اداری و کاربرد آن ها در محیط های مختلف کاملا متفاوت می باشند. سایت شرکت آرکا در بخش مدل های میز منشی در دکوراسیون اداری نمونه هایی از این طرح ها و ایده های خارق العاده را به نمایش می گذارد. بنابراین در طراحی قسمت رسپشن باید نوع فعالیت و کاربری شرکت در نظر گرفته شود و با توجه به نوع فعالیت شرکت این قسمت طراحی گردد.   

میز منشی در دکوراسیون اداریطراحی میز منشی در دکوراسیون اداری

برای طراحی میز منشی ایده ها و طرح های بسیار متنوع و گوناگونی وجود دارند. بخش پذیرش اولین مکانی است که مراجعه کنندگان با آن مواجه می شوند و یکی از تأثیرگذار ترین مکان ها برای جذب افراد است. بناربراین نباید در نگاه اول مراجعه کنندگان نامتناسب به نظر بیاید. این قسمت باید به گونه ای طراحی شود که اصالت و عظمت شرکت را به خوبی نمایان سازد. میز منشی در صورتی که اصولی و صحیح طراحی و انتخاب شده باشد از همان ابتدا مورد پسند ارباب رجوع قرار می گیرد و تأثیر خود را می گذارد. در غیر این صورت ممکن است که شرکت مراجعین خود را از دست بدهد.

نکته دیگری که در طراحی بخش رسپشن باید به آن توجه شود این است که انتخاب طرح، رنگ و اندازه میز باید مطابق با سبک دکوراسیون داخلی شرکت صورت پذیرد. میز یا کانتر منشی در انواع طرح ها، مدل ها و رنگ های گوناگون طراحی و تولید می شوند و برای مطابقت دادن با دکوراسیون شرکت هیچ دغدغه ای وجود ندارد. به طور کلی می توان گفت میز منشی اصلی ترین عنصر در دکوراسیون بخش پذیرش می باشد.

میز منشی در دکوراسیون اداریویژگی های میز منشی در دکوراسیون اداری

مهم ترین ویژگی میز منشی این است که آرگونومیک باشد. آرگونومیک بودن باعث می شود که ستون فقرات، کمر و گردن فرد دچار ناهنجاری و صدمه نشود و در عین حال فرد احساس راحتی داشته باشد. دومین ویژگی، طرح و شکل ظاهری میز می باشد. طرح میز باید با دکوراسیون محیط اداری هماهنگی داشته باشد و در عین حال زیبا و شکیل هم باشد.

سومین ویژگی، ارتفاع میز می باشد که باید با صندلی و قد منشی در تناسب باشد. نباید خیلی کوتاه و یا خیلی بلند باشد طوری که ارتباط منشی با ارباب رجوع به راحتی و سهولت امکان پذیر باشد. میز منشی معمولا در ارتفاع 70 تا 80 سانتی متر ساخته می شود. چهارمین ویژگی، رنگ میز است که رنگ هم باید با دکوراسیون داخلی شرکت همخوانی و سازگاری داشته باشد. ویژگی بعدی عرض و پهنای میز است که باید متناسب با اندازه فضا انتخاب شود. از طرف دیگر فضای کافی برای گذاشتن ملزومات مورد نیاز منشی مانند کامیپوتر و سایر ابزارها را داشته باشد.

از خصوصیت های دیگر میز این است که باید فضای کافی مانند کشو و کمد برای گذاشتن مدارک، فایل ها و پرونده ها را داشته باشد. اگر چه امروزه بیشتر فایل ها و پرونده ها به صورت الکترونیکی در کامپیوتر ذخیره می شوند. اما گاهی اوقات لازم است که فضایی هم برای این گونه لوازم در نظر گرفته شود. آخرین ویژگی اما نه کم اهمیت ترین، جنس میز می باشد. انتخاب جنس میز هم باید کاملا مطابق با دکوراسیون و پرستیژ شرکت صورت بگیرد. اغلب جنس میز منشی از چوب، ام دی اف و یا فلز می باشد.

از خصوصیت های دیگری که بهتر است میز منشی داشته باشد داشتن روکش ضد حریق و ضد آب است. همچنین برای اتصالات قطعات میز به جای میخ از چسب استفاده شده باشد. فضایی برای عبور کابل های برق و کامپیوتر داشته باشد. نظافت آن به آسانی صورت بگیرد و منشی به تمام بخش های میز به راحتی دسترسی داشته باشد. 

میز منشی در دکوراسیون اداریانواع میز منشی در دکوراسیون اداری  

میز منشی کوچک

میز منشی کوچک در شرکت ها و سازمان هایی استفاده می شود که تعداد منشی ها اندک می باشند. این میز معمولا در مطب، لابی ساختمان های کوچک و در دکوراسیون ادارات کوچک مورد استفاده قرار می گیرد. میزهای کوچک فضای کم تری را اشغال می کنند اما در عین حال می توانند کارایی زیادی هم داشته باشند.

میز منشی در دکوراسیون اداریمیز منشی مدرن

میز منشی مدرن از زیبایی خاصی برخوردار است. این روزها میزهای مدرن بسیار مورد توجه و استقبال قرار گرفته اند. این میزها معمولا به گونه ای ساخته می شوند که درزهای آن ها از دید پنهان می ماند.

میز منشی در دکوراسیون اداریمیز منشی ساده

میز منشی ساده دارای طرحی ساده است که به طور معمول از ام دی اف ساخته می شود. کناره های میز برای استحکام بیشتر با نوار پی وی سی پوشانده می شوند. این میزها دارای پایه هایی هستند که قابلیت تنظیم ارتفاع را دارند که یکی از مزیت های اصلی این نوع میز محسوب می شود. میزهای ساده می توانند به صورت آرگونومیک هم ساخته شوند. قیمت این میزها به نسبت میزهای دیگر ارزان تر می باشد.

میز منشی در دکوراسیون اداریمیز منشی کلاسیک

میز منشی کلاسیک از ام دی اف یا چوب ساخته می شود. این میزها دارای حکاکی ها، نقش و نگارهای زیبایی هستند. میز منشی کلاسیک به محیط اداری اصالت خاصی می بخشد و بر نگرش ارباب رجوع تأثیر بسیار مثبتی می گذارد. این میزها مناسب محیط های اداری هستند که دارای دکوراسیون سبک کلاسیک می باشند. در واقع میزهای کلاسیک مناسب دکوراسیون ادارات بزرگ می باشند. زیرا این میزها به طور معمول ابعاد بزرگی دارند و به فضای بیشتری نیاز دارند.

میز منشی در دکوراسیون اداریمیز منشی فانتزی

میز منشی فانتزی به دلیل طراحی خاصی که دارند بسیار جالب به نظر می رسند. در طراحی این میزها خلاقیت حرف اول را می زند. این میزها به دو صورت ساخته می شوند. یا طرح و مدل این میزها فانتزی می باشد یا این که از رنگ و تصاویر فانتزی بر روی آن ها استفاده می شود. و می توان از تصاویر سه بعدی بر روی آن ها استفاده کرد.

میز منشی در دکوراسیون اداریمحل قرار گیری میز منشی در دکوراسیون اداری

میز منشی باید در جایی قرار داده شود که به راحتی در دیدرس ارباب رجوع باشد و تأثیر اولیه خود را بگذارد. علاوه بر این منشی باید در آن احساس راحتی کند و بر محیط کارش به اندازه کافی احاطه و تسلط داشته باشد. کنار درب ورودی، کنار پنجره و کنار وسایل گرمایشی  یا سرمایشی مکان مناسبی برای قرار دادن میز منشی نیست. این مکان ها می تواند در کار و تمرکز منشی خلل ایجاد کنند. همچنین میز منشی باید در محلی قرار داده شود تا منشی بتواند همه محیط های پیرامون خود را زیر نظر بگیرد.  

میز منشی در دکوراسیون اداریاجزای میز منشی در دکوراسیون اداری  

میز منشی از یک بخش تشکیل می شود و کلا متعلق به منشی و برای استفاده منشی می باشد. کانتر منشی از دو بخش تشکیل می شود که شامل یک بخش معمولی است که برای استفاده منشی می باشد. بخش دیگر پیشخوان است که مربوط به ارباب رجوع می شود که آن ها برای سئوال پرسیدن، پر کردن فرم و تحویل مدارک از این بخش استفاده می نمایند. ارتفاع کانترها از میز منشی بلندتر است که به طور معمول بین 90 تا 150 سانتی متر تولید می شوند.

در واقع بخش پیشخوان حائلی بین منشی و ارباب رجوع ایجاد می نماید و حریم و محوطه منشی را مشخص می کند. این دو بخش به صورت های مختلفی با توجه به نیاز مشتری طراحی می گردند. پیشخوان را می توان در جلوی میز یا در کنار میز و با ارتفاع های متفاوتی طراحی و تولید نمود.

میز منشی در دکوراسیون اداریسخن پایانی

با ویژگی ها و انواع میز منشی در دکوراسیون اداری آشنا شدیم. واضح است که رنگ، طرح، جنس و چیدمان تک تک اجزاء در دکوراسیون اداری از اهمیت برخوردار هستند. در طراحی دکوراسیون اداری اصولی و کارشناسانه هیچ گزینه ای از قلم نمی افتد و نادیده گرفته نمی شود. تمامی عناصر با بررسی دقیق و به صورت علمی طراحی و پیاده سازی می شوند.  

گروه معماری آرکا با سال ها تجربه در دکوراسیون اداری از جمله دکوراسیون میز منشی از مرحله طراحی تا مرحله اجرا و پیاده سازی به صورت علمی و تخصصی آماده هر گونه همکاری و مشاوره می باشد.

شرکت آرکا علاوه بر دکوراسیون اداری در تمامی زمینه های مربوط به ساخت و ساز مانند مدیریت پیمان، مشارکت در ساخت، بازسازی، طراحی دکوراسیون داخلی، غرفه سازی و غیره فعالیت می نماید.

ارتباط با گروه مشاورین آرکا از طریق شماره های تماس و شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام آرکا میسر و امکان پذیر می باشد.  

اشتراک گذاری پست

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برچسب‌ها
آرکا (8) اصول طراحی اداری (19) انواع دکوراسیون اداری (32) بازسازی (20) بازسازی خانه (19) بازسازی داخلی (16) بازسازی داخلی ساختمان (12) بازسازی ساختمان (44) بازسازی ساختمان قدیمی (14) ترفند های دکوراسیون اداری (10) دکوراسیون (40) دکوراسیون اداری (71) دکوراسیون اداری شیک (13) دکوراسیون اداری مدرن (22) دکوراسیون اداری کلاسیک (12) دکوراسیون داخلی (108) دکوراسیون داخلی مدرن (9) دکوراسیون طراحی داخلی (53) طراحی اداری (34) طراحی داخلی (83) طراحی داخلی ساختمان (16) طراحی دکوراسیون آشپزخانه (9) طراحی دکوراسیون اداری (34) طراحی دکوراسیون تجاری (12) طراحی دکوراسیون خانگی (28) طراحی دکوراسیون داخلی (97) طراحی ساختمان (20) طراحی غرفه (14) طراحی غرفه نمایشگاهی (13) طراحی ویلا (10) طراحی پارتیشن (8) طراحی پارتیشن بندی اداری (8) غرفه سازی (19) غرفه نمایشگاهی (9) قوانین قرارداد مشارکت در ساخت (8) مدیریت پیمان (11) مزایای مشارکت درساخت (7) مشارکت درساخت (10) مشارکت در ساخت بنا (10) مشارکت درساخت چیست (7) پارتیشن (9) پارتیشن اداری (16) پارتیشن اداری شیشه ای (8) پارتیشن بندی (10) پارتیشن بندی اداری (14)
ارسال پیام
اگر سوالی دارید ما 24 ساعته آنلاین هستیم
گروه معماری آرکا
سلام دوست عزیز🤚
هر سوالی داری بپرس ما همیشه آنلاین و پاسخگوی سوالات شما هستیم. 🙏