برای اتاق خواب چه رنگی مناسب است

برای اتاق خواب چه رنگی مناسب است

برای اتاق خواب چه رنگی مناسب است؟ همواره، خواب از جمله اساسی ترین نیاز های انسان به شمار می آید. طبیعتاً هر گونه اختلال در آن منجر به بروز مشکلات جبران ناپذیری می شود. البته بهتر است بدانید که منشأ اغلب مشکلات خواب مربوط به رنگ و نوع طراحی دکوراسیون اتاق خواب می باشد.

بدیهی است که رنگ ها در بروز احساسات متفاوت افراد اعم از شادی، خشم، غم، افسردگی و … تأثیر بسیاری دارند و به همین علت هم لازم است که نهایت دقت خود را در انتخاب هارمونی اتاق خواب به کار بگیریم.

برای اتاق خواب چه رنگی مناسب است

روان شناسی رنگ ها

به طور کلی می توان گفت که اتاق خواب ها در طراحی دکوراسیون خانگی به عنوان یک مکان استراحت و همچنین محل کسب آرامش شناخته می شوند. استفاده از رنگ های گوناگون می تواند تأثیر فراوانی را در خلق و خوی افراد ایفاء کند. به همین علت هم در ادامه قصد داریم که شما را با بهترین رنگ برای اتاق خواب بیشتر آشنا کنیم.

 

از چه رنگ هایی برای اتاق خواب استفاده کنیم؟

امروزه، همگان به دنبال رنگ های زیبا و البته مؤثر در اتاق خواب های خود می باشند. به همین علت هم در ادامه قصد داریم به رنگ های پر طرفدار در اتاق خواب ها بپردازیم.

رنگ بنفش:

در سال های اخیر شاهد رواج رنگ بنفش در طراحی دکوراسیون خانگی و به خصوص اتاق خواب ها هستیم.  متأسفانه این رنگ منجر به کمبود خواب و حتی ایجاد کابوس در طول شبانه روز می شود. به همین علت هم بهتر است که استفاده از این رنگ را در اولویت آخر خود قرار دهید.

برای اتاق خواب چه رنگی مناسب است

رنگ آبی:

از جمله رنگ های آرامش بخش می توان به آبی اشاره کرد. خوشبختانه استفاده از این رنگ منجر به افزایش اعتماد به نفس و حتی تمرکز در افراد می شود. البته فراموش نکنید که استفاده از رنگ آبی در ایجاد دکوراسیون زیبا وشکیل اتاق خواب ها مؤثر می باشد.

برای اتاق خواب چه رنگی مناسب است

رنگ نارنجی:

به طور خلاصه می توان گفت که رنگ نارنجی از هارمونی های گرم به شمار می آید و استفاده از این رنگ منجر به افزایش اعتماد به نفس و خلاقیت در کودکان می شود. رنگ نارنجی در ایجاد شادی و نشاط در محیط مؤثر می باشد و خواب را از چشمان شما می گیرد. به همین علت هم استفاده از این رنگ را در اتاق خواب ها توصیه نمی کنیم.

برای اتاق خواب چه رنگی مناسب است

رنگ سبز:

همواره رنگ سبز تداعی کننده مناظر زیبا از جمله جنگل و … می باشد. مشاهده آن منجر به ایجاد احساس مثبت در افراد می شود. به کمک رنگ سبز می توان افزایش و کیفیت خواب خود را تضمین کرد. فراموش نکنید که برای سِت کردن رنگ سبز می توان از رنگ های زیتونی، زرد، خاکستری و … بهره برد.

برای اتاق خواب چه رنگی مناسب است

رنگ زرد:

استفاده از رنگ زرد در دکوراسیون منزل می تواند منجر به ایجاد شور و نشاط در میان اعضاء خانواده شود، اما استفاده از این رنگ به هیچ عنوان در اتاق خواب توصیه نمی شود؛ چرا که سبب بی خوابی یا کمبود خواب در افراد می شود.

برای اتاق خواب چه رنگی مناسب است

رنگ صورتی:

به طور کلی می توان گفت که این رنگ با افسردگی و هر گونه احساسات منفی اعم از خشم، غم، کسالت و … مبارزه می  کند. می توانید از رنگ صورتی برای دکوراسیون اتاق خواب کودکان و به خصوص دختران، استفاده کنید. فراموش نکنید که استفاده همزمان از رنگ سفید و صورتی در زیبایی و حتی بزرگ تر نشان دادن مساحت اتاق، بی تأثیر نمی باشد.

برای اتاق خواب چه رنگی مناسب است

رنگ طوسی:

برای ایجاد دکوراسیون شکیل و البته منحصر به فرد می توان از رنگ طوسی بهره برد. چرا که این رنگ از آزرده شدن چشمان شما جلوگیری می کند. در نتیجه منجر به تاریکی و کمبود نور در اتاق خواب می شود که این موارد در افزایش کیفیت خواب مؤثر است. البته اگر مایل به ایجاد نور و روشنایی در اتاق خواب های خود می باشید، بهتر است که از ترکیب رنگ زرد و طوسی استفاده کنید.

برای اتاق خواب چه رنگی مناسب است

رنگ نقره ای:

برخی از افراد به دنبال رنگ های منحصر به فرد و البته لوکس در اتاق  خواب های خود می باشند که در این شرایط پیشنهاد می شود از رنگ نقره ای استفاده کنید. چرا که این هارمونی منجر به آرامش و البته خواب عمیق شما می شود و برای سِت کردن آن می توان از رنگ سفید بهره برد.

برای اتاق خواب چه رنگی مناسب است

رنگ خاکستری:

بدیهی است که استفاده از رنگ خاکستری یا قهوه ای منجر به کسالت و حتی احساس افسردگی در افراد می شود. این رنگ می تواند خواب خوش را از شما بگیرد و استفاده از رنگ های قهوه ای و خاکستری را در اتاق خواب ها پیشنهاد نمی کنیم.

برای اتاق خواب چه رنگی مناسب است

رنگ قرمز:

این رنگ طرفداران بسیاری دارد و اغلب جوانان ترجیح می دهند که از رنگ قرمز در اتاق خواب های خود استفاده کنند. البته قرمز سبب افزایش فشار خون یا هیجانات در افراد می شود که کیفیت یا میزان خواب را کاهش می دهد.

برای اتاق خواب چه رنگی مناسب است

رنگ طلایی:

همواره با مشاهده رنگ طلایی می توان به خورشید و نور آفتاب پی برد. عده ای از افراد هم ادعا می کنند که استفاده از این هارمونی منجر به افزایش آرامش و امنیت در آن ها می شود.

برای اتاق خواب چه رنگی مناسب است

رنگ های روشن:

استفاده از رنگ های روشن اعم از سفید و شیری می تواند منجر به افزایش نور آفتاب در اشیاء شود که قطعاً این مورد چشمان شما را آزرده می کند. استفاده از این رنگ برای اتاق خواب های گرم و مرطوب پیشنهاد نمی شود.

برای اتاق خواب چه رنگی مناسب است

رنگ خنثی:

به کار بردن رنگ های سرد و خنثی اعم از آبی، خاکی و … در افزایش احساس مثبت افراد مؤثر است. به همین علت هم بهتر است که در اتاق خواب های خود از هارمونی خنثی، کمک بگیرید.

برای اتاق خواب چه رنگی مناسب است

کلام آخر

هدف ما در این مقاله این بود که شما را با رنگ های مناسب در اتاق خواب ها، بیشتر آشنا کنیم. ارتباط با گروه معماری آرکا از طریق شماره های تماس و شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام آرکا میسّر و امکان پذیر است.

اشتراک گذاری پست

مطالب پیشنهادی

اصول اساسی دکوراسیون داخلی

اصول اساسی دکوراسیون داخلی

اصول اساسی دکوراسیون داخلی داشتن دکوراسیون داخلی استاندارد و اصولی نیازمند رعایت نکات جزئی و کلی مختلفی‌ست. این نکات به یکپارچگی و هماهنگی اجزای مختلف

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برچسب‌ها
آرکا (8) اصول طراحی اداری (19) انواع دکوراسیون اداری (31) بازسازی (20) بازسازی خانه (19) بازسازی داخلی (16) بازسازی داخلی ساختمان (12) بازسازی ساختمان (44) بازسازی ساختمان قدیمی (14) ترفند های دکوراسیون اداری (10) دکوراسیون (40) دکوراسیون اداری (69) دکوراسیون اداری شیک (13) دکوراسیون اداری مدرن (22) دکوراسیون اداری کلاسیک (12) دکوراسیون داخلی (108) دکوراسیون داخلی مدرن (9) دکوراسیون طراحی داخلی (53) طراحی اداری (32) طراحی داخلی (83) طراحی داخلی ساختمان (16) طراحی دکوراسیون آشپزخانه (9) طراحی دکوراسیون اداری (34) طراحی دکوراسیون تجاری (12) طراحی دکوراسیون خانگی (28) طراحی دکوراسیون داخلی (97) طراحی ساختمان (20) طراحی غرفه (14) طراحی غرفه نمایشگاهی (13) طراحی ویلا (10) طراحی پارتیشن (8) طراحی پارتیشن بندی اداری (8) غرفه سازی (19) غرفه نمایشگاهی (9) قوانین قرارداد مشارکت در ساخت (8) مدیریت پیمان (11) مزایای مشارکت درساخت (7) مشارکت درساخت (10) مشارکت در ساخت بنا (10) مشارکت درساخت چیست (7) پارتیشن (9) پارتیشن اداری (16) پارتیشن اداری شیشه ای (8) پارتیشن بندی (10) پارتیشن بندی اداری (13)
ارسال پیام
اگر سوالی دارید ما 24 ساعته آنلاین هستیم
گروه معماری آرکا
سلام دوست عزیز🤚
هر سوالی داری بپرس ما همیشه آنلاین و پاسخگوی سوالات شما هستیم. 🙏