دکوراسیون داخلی کلاسیک و ویژگی های آن

دکوراسیون داخلی کلاسیک و ویژگی های آن 

دکوراسیون داخلی کلاسیک و ویژگی های آن در این مقاله مورد بررسی قرار می گیرد. دکوراسیون داخلی کلاسیک از قدمت طولانی در میان انواع سبک های دکوراسیون داخلی برخوردار می باشد. امروزه، بیشتر خانواده‌ها برای دستیابی به آرامش و به قولی امروزی شدن به سبک‌های مدرن و مینیمال روی آورده اند. گرچه این سبک‌ها دارای ویژگی‌های جذاب و منحصر به فردی هستند.

اما سبک کلاسیک همچنان در نزد خانواده‌ها محبوبیت خود را حفظ کرده است. آن را واسطه‌ای برای رسیدن به یک خانه با طراحی داخلی ایده آل می‌دانند. 

دکوراسیون داخلی

مفهوم سبک کلاسیک

اگر بخواهیم دکوراسیون داخلی کلاسیک و ویژگی های آن را به ساختمانی تشبیه کنیم، شالوده و اساس آن اصالت می باشد. به گونه ای که همگی عناصر در دکوراسیون کلاسیک مفهوم اصالت را القاء می‌کنند. در یک نگاه کلی، همه اجزا به این مفهوم منتهی می‌شوند. از مبلمان، پرده، کفپوش و فرش‌ها گرفته، تا رنگ دیوار‌ها و دیگر اجزای جزیی و ظاهراً بی اهمیت، همه باید به مفهوم اصالت برسند.

اما منظور از اصالت دقیقاً چیست؟ چه مواردی باعث انتقال هرچه بهتر این مفهوم می‌شوند؟

اصالت در واقع مجموعه‌ای از ویژگی‌هایی است که نوعی بازگشت به دنیای کلاسیک دهه هشتاد و نود را برای ما به ارمغان می‌آورد. این ویژگی‌ها حس وقار، احترام و با کلاس بودن را به مخاطبان منتقل می‌کنند. اصالت یعنی بازگشت به اصول و ارزش‌های زیبا شناختی در هنر و معماری، که باعث تکمیل شدن دایره سبک کلاسیک می‌شود.

گاهی به خاطر تعاریف مشابه، سبک کلاسیک و سبک سنتی باهم به اشتباه آورده می‌شوند. در صورتی که این دو سبک از جنبه‌های گوناگون تفاوت های بسیار زیادی با هم دارند و آوردن آن‌ها به جای یک دیگر اشتباه است.

دکوراسیون داخلیدکوراسیون داخلی کلاسیک

خالی از لطف نیست که با این سبک از دکوراسیون داخلی و ویژگی‌های آن بیشتر آشنا شویم.

نظم

برقراری نظم یکی از نکات مهم در  طراحی دکوراسیون داخلی به سبک کلاسیک می باشد. فعلاً هر چه در رابطه با دکوراسیون کلاسیک می‌دانید کنار بگذارید. به این ویژگی مهم توجه کنید که اگر نباشد، کل ساختار کلاسیک زیر سؤال می‌رود و مفهوم خود را نمی‌تواند منتقل کند.

سبک کلاسیک، یک سبک با شکوه و عظمت است. این شکوه و عظمت بدون وجود عنصر نظم القاء نخواهد شد. نظم در دکوراسیون داخلی دو مفهوم متفاوت دارد؛ نظم در ساختار و درون، نظم در ظاهر و بیرون.

نظم درونی 

نظم درونی به رابطه منسجم میان عناصر طراحی اشاره دارد. مبلمان‌، پرده‌ها و دیگر عناصر دکوراسیون داخلی باید نظم را بین خود جریان دهند.

منظور از نظم در این معنا، ترکیب مناسب مبلمان از نظر چینش و رنگ بندی آن نسبت به دیگر عناصر در دکوراسیون است. شما باید این عناصر را در منظم‌ترین حالت قرار دهید. رنگ‌های این عناصر باید با یکدیگر همخوانی داشته باشند و از یک الگوی ثابت پیروی کنند.

نظم بیرونی 

نظم در معنای بیرونی و ظاهری همان مرتب نگه داشتن خانه است. همه وسایل باید سرجای خود باشند. وسایل اضافی بیش از حد نباید داخل اتاق‌ها، سالن پذیرایی و نشیمن باشند. هر موردی که احساس می‌کنید باعث برهم خوردن این نظم می‌شود باید از دکوراسیون حذف گردد.

اگر در مرتب نگه داشتن خانه آن هم به صورت شبانه روز ناتوان هستید، سراغ این سبک از دکوراسیون نروید.  زیرا اگر نظمی در خانه برقرار نباشد، کل ساختار دکوراسیون بی معنا می‌شود.

دکوراسیون داخلیمبلمان در دکوراسیون کلاسیک 

یکی از ویژگی‌های سبک کلاسیک، وجود مفاهیمی چون ثروت، زیبایی و اصالت است. این مفاهیم باید در تک تک عناصر موجود در دکوراسیون داخلی نمایان شوند. ترکیب آن‌ها، آرمان سبک کلاسیک را به واقعیت تبدیل نماید.

یکی از این اِلمان ها مبلمان در دکوراسیون داخلی است. مبلمان باید با پارچه‌های اصیلی چون کتان پوشیده شده باشد. به علاوه بهتر است استخوان بندی مبلمان چوبی باشد. در انتخاب مبلمان می‌توانید رنگ چوب‌ها را با سلیقه خودتان انتخاب کنید. اما در سبک کلاسیک معمولاً روکش‌های طلایی مناسب هستند. این گونه مبل‌ها معروف به مبلمان کلاسیک هستند که ظاهر جذاب آن‌ها سبک کلاسیک را غنی می‌کند.

دکوراسیون داخلی کلاسیکپرده در دکوراسیون کلاسیک 

عنصر دیگر که در دکور تأثیر بسیار زیادی دارد، پرده‌های خانه است. پرده در دکوراسیون داخلی از اهمیت خاصی برخوردار است. معمولاً برای دکوراسیون کلاسیک از پرده‌هایی با جنس کتان یا مخمل استفاده می‌شود. البته باز هم به سلیقه خودتان بستگی دارد و لازم نیست زیاد خودتان را در زمینه پارچه محدود کنید. یکی از خصوصیات سبک کلاسیک همخوانی پارچه‌های گل گلی و طرح دار در کنار پارچه‌های ساده است.

فارق از جنس پرده، ارتفاع آن در سبک کلاسیک مهم و قابل اهمیت است. بهتر است پرده‌هایی با ارتفاع بلند را انتخاب کنید تا فضای خانه بلند‌تر به نظر برسد. برای این که سقف خانه بلند‌تر از آن چه که هست به نظر برسد، باید پرده را کمی بالاتر از پنجره نصب کنید. همچنین پرده باید روی سطح زمین قرار بگیرد و حتی چند میلی‌متر روی سطح زمین باشد.

دکوراسیون داخلی کلاسیکتقارن یا جفت بودن

این ویژگی در دکوراسیون کلاسیک تأثیر زیادی در زیبایی شناختی طراحی دارد. تقارن باعث جلوه‌گر شدن هر چه بیشتر ویژگی‌های سبک کلاسیک می‌شود.

نظم‌ در انواع گوناگون خود باعث به وجد آوردن بیننده می‌شود. یکی از انواع این نظم‌ها تقارن است که در دکوراسیون کلاسیک جایگاه ویژه‌ای دارد.

تقارن یعنی دو به دو قرار گرفتن عناصر مختلف رو به روی هم و یا به عبارتی جفت شدن یک شئ در چینش دکور است. اگر دقیقاً وسط یک صفحه سفید دایره‌ای رسم کنید. سپس صفحه سفید را دقیقاً از وسط به صورت عمودی تا بزنید، تقارن در صفحه ایجاد می‌شود. هرچه در سمت راست تصویر وجود دارد، سمت چپ آن هم وجود دارد.

در بحث دکوراسیون، اگر سالن نشیمن را به دو قسمت مساوی تقسیم کنید. می‌توانید مبلمان را به گونه‌ای قرار دهید که دو به دو روبه روی هم باشند و تقارن را به وجود بیاورند. البته برای دستیابی به تقارن فقط به مبلمان اکتفا نکنید. اگر از وسایل خاصی مثل آباژور یا میز استفاده می‌کنید، جفت آن‌ها را تهیه کنید و در سمت راست و سمت چپ سالن نشیمن قرار دهید. تقارن در پرده هم می‌تواند به زیبایی فضای کلاسیک خانه بی‌افزاید. برای این که تقارن را در سبک کلاسیک پیاده کنید، تنها به خلاقیت نیاز دارید.

دکوراسیون داخلی کلاسیککلام پایانی

سبک کلاسیک مثل دیگر سبک‌های سنتی و اصیل، زیبایی منحصر به فردی دارد و روحیه کلاسیک را در فضای خانه و افراد داخل آن زنده می‌کند. با وجود این که دستیابی به دکوراسیون کلاسیک کمی سخت می‌باشد اما ارزشش را دارد. در پایان اگر به این سبک علاقه داشته باشید، لذت بسیار زیادی از دیدن آن در خانه خود خواهید برد.

گروه معماری آرکا با سال ها تجربه در زمینه دکوراسیون داخلی و طراحی داخلی هر نوع سبک مورد پسند را به بهترین نحو اجرا و پیاده سازی می نماید.

نخست گروه آرکا نیازها و الویت های شما را به خوبی درک می نماید و با تبحر زیاد اقدام به طراحی می نماید. بعد از این که طرح مورد تأیید مشتری قرار گرفت اقدامات بعدی و مورد لزوم با سرعت و با کیفیت بالا به اجرا در می آیند. لازم به ذکر است که گروه معماری آرکا تمامی کارهای پروژه را از صفر تا صد به عهده می گیرد و به صورت تمام و کمال تحویل می دهد.

همچنین شرکت آرکا در کلیه زمینه های ساخت و ساز اعم از مدیریت پیمان، مشارکت در ساخت، بازسازی، پارتیشن بندی، غرفه سازی، اجاره غرفه، اجاره تجهیزات نمایشگاهی، فروش مبلمان اداری و … فعالیت گسترده ای دارد. سایت فروشگاه تجهیزات نمایشگاهی و فروشگاه فروش صندلی آرکا یکی از کامل ترین و مجهزترین فروشگاه ها در این عرصه می باشند. 

در صورت تمایل می توانید از مشاوره های طراحان و دکوراتورها و … شرکت آرکا بهره مند گردید.

ارتباط با گروه معماری آرکا از طریق شماره های تماس و شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام آرکا میسر و امکان پذیر است.

اشتراک گذاری پست

مطالب پیشنهادی

مراحل بازسازی خانه

مراحل بازسازی خانه

مراحل بازسازی خانه مراحل بازسازی خانه فرآیند مهمی است که متأسفانه کمتر به اصول صحیح آن توجه می شود. بازسازی ساختمان توسط عده ای از

ادامه مطلب »
دکوراسیون اتاق خواب

دکوراسیون اتاق خواب

دکوراسیون اتاق خواب دکوراسیون اتاق خواب به صورت مدرن در طراحی امروزه نیازمند این است که نکاتی را رعایت کنید که شاید تا به امروز

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برچسب‌ها
آرکا (8) اصول طراحی اداری (19) انواع دکوراسیون اداری (32) بازسازی (20) بازسازی خانه (19) بازسازی داخلی (16) بازسازی داخلی ساختمان (12) بازسازی ساختمان (44) بازسازی ساختمان قدیمی (14) ترفند های دکوراسیون اداری (10) دکوراسیون (40) دکوراسیون اداری (71) دکوراسیون اداری شیک (13) دکوراسیون اداری مدرن (22) دکوراسیون اداری کلاسیک (12) دکوراسیون داخلی (108) دکوراسیون داخلی مدرن (9) دکوراسیون طراحی داخلی (53) طراحی اداری (34) طراحی داخلی (83) طراحی داخلی ساختمان (16) طراحی دکوراسیون آشپزخانه (9) طراحی دکوراسیون اداری (34) طراحی دکوراسیون تجاری (12) طراحی دکوراسیون خانگی (28) طراحی دکوراسیون داخلی (97) طراحی ساختمان (20) طراحی غرفه (14) طراحی غرفه نمایشگاهی (13) طراحی ویلا (10) طراحی پارتیشن (8) طراحی پارتیشن بندی اداری (8) غرفه سازی (19) غرفه نمایشگاهی (9) قوانین قرارداد مشارکت در ساخت (8) مدیریت پیمان (11) مزایای مشارکت درساخت (7) مشارکت درساخت (10) مشارکت در ساخت بنا (10) مشارکت درساخت چیست (7) پارتیشن (9) پارتیشن اداری (16) پارتیشن اداری شیشه ای (8) پارتیشن بندی (10) پارتیشن بندی اداری (13)
ارسال پیام
اگر سوالی دارید ما 24 ساعته آنلاین هستیم
گروه معماری آرکا
سلام دوست عزیز🤚
هر سوالی داری بپرس ما همیشه آنلاین و پاسخگوی سوالات شما هستیم. 🙏