چگونه یک ویلا بسازیم؟

چگونه یک ویلا بسازیم؟

چگونه یک ویلا بسازیم؟ در این زمینه باید نکات متعددی را در طراحی ویلا مد نظر داشته ‌باشیم. ساخت ویلا امروزه مورد توجه بسیاری از مردم قرارگرفته ‌است. با توجه به این نکات کیفیت ویلا ساخته‌ شده از همه جهات بالا خواهد بود. در این مقاله توضیح می‌دهیم چگونه یک ویلا بسازیم.

چگونه یک ویلا بسازیم؟

تعیین طرح کار

اولین کاری که برای ساخت یک ویلا باید انجام دهیم این است که طرح کار خود را تعیین کنیم. طرح کار باید هم بر اساس سلیقه و هم منطق کاربر باشد. با تعیین طرح کار، سازنده متوجه می‌ شود که باید با چه گرو‌ه ‌های ساخت و سازی برای پروژه خود هماهنگ کند تا ساخت ویلا با سرعت و کیفیت مناسب انجام ‌‌شود. در طرح کار فضاهای کاربردی، تجهیزات فنی، دکوراسیون و تعداد اتاق‌ ها مشخص می‌ شود.

چگونه یک ویلا بسازیم؟

ابعاد مورد نیاز برای ویلا

وقتی طرح ویلا را تعیین کردید و درمورد ایده‌ آل‌ها به یک نتیجه منسجم رسیدید. وقت آن است که با یک مشاور ساخت و ساز و همچنین یک نقشه‌ کش، درمورد ایده‌ تان صحبت کنید. از آن‌ها بخواهید نقشه تخصصی و دقیق خانه را طراحی کنند.

درست است که شما در نقشه‌ کشی تخصصی مهارتی ندارید. اما با گفتن نقطه نظراتتان به نقشه ‌کش، می ‌توانید به‌ طور مستقیم در طراحی تمام قسمت‌ های ویلا نقش مستقیم داشته ‌باشید.

چگونه یک ویلا بسازیم؟

 محل مناسب برای ساخت ویلا

از دیگر نکاتی که برای پاسخ به این سؤال که چگونه یک ویلا بسازیم باید به آن توجه کنیم، محل ساخت ویلا است. سازنده می ‌تواند بر اساس سلیقه خود محل ساخت را مشخص‌ کند. اگر از مشاوره معمار و گروه ساخت‌ و ساز کمک بگیریم. بر اساس آن محل ساخت ویلا خود را مشخص‌ کنیم، به نتیجه مطلوب می ‌رسیم.

برای تعیین محل ساخت باید به فاکتورهای متفاوتی از جمله حمل ‌و نقل، زیرساخت‌ های اجتماعی و عوامل محیطی توجه کنیم. ساخت ویلا را می ‌توان نوعی سرمایه‌ گذاری در نظر گرفت که محل آن در تعیین ارزش ویلا نقش بسزایی دارد. پس باید به محل ساخت توجه ویژه‌ای کنیم.

چگونه یک ویلا بسازیم؟

ایجاد تناسب بین بودجه و ساخت ویلا

برای اینکه ساخت ویلا با مشکل مواجه نشود، باید به‌ طور دقیق و واقع ‌بینانه، هزینه ساخت ویلا را محاسبه کنید که در نظر دارید در این زمینه خرج کنید. همچنین لازم است میزان هزینه ‌ای که باید برای خرید مصالح، دستمزد و بیمه کارگران، هزینه برای گرفتن انشعابات برق، گاز و آب، افزایش احتمالی قیمت مصالح حین انجام پروژه و هزینه‌ های پنهان هر پروژه ‌ای را دقیق محاسبه کنید که ممکن است در ابتدای کار مشخص نباشد.

 برای مثال در محاسبه هزینه مصالح، باید به این نکته توجه کنید که مصالحی با کیفیت‌ های گوناگون در بازار وجود دارد. اگه بودجه ‌تان محدود است قاعدتاً بهتر است عمده ‌ی هزینه ‌تان را برای مصالحی بگذارید که برای استحکام ساختمان لازم است. زیرا استحکام در ساختمانی که معمولی ساخته ‌شده ‌است بسیار ارزشمندتر از زیبایی در ساختمانی است که استحکام ندارد.

چگونه یک ویلا بسازیم؟

ساخت ویلا بدون اشراف ساختمان‌ های اطراف 

چگونه یک ویلا بسازیم و در عین حال حریم خصوصی‌ مان را حفظ کنیم؟ هنگامی که می ‎‌خواهید شروع به ساخت یک ویلا کنید باید این نکته را در نظر داشته ‌باشید که ویلا به اندازه آپارتمان‌ هایی که می ‌سازند بلند نیست و از این لحاظ توان رقابت با آن‌ها را ندارد.  

بنابراین اگر مشرف نبودن ساختمان‌ ها برایتان مهم است، باید دقت کنید که اطراف محل ساخت ویلا ساختمان بلندی نباشد. یا مثلاً ویلا را در محلی بسازید که آپارتمان‌ سازی کم است. حتی محله و یا مجتمع‌ هایی هست که در آن ناحیه فقط اجازه ساخت ویلا داده‌ می ‌شود. پس اگر این نواحی را پیدا کنید، حتی بعد از ساخت ویلا نیز در این زمینه مشکلی نخواهید داشت.

چگونه یک ویلا بسازیم؟

مخارج ویلا و زحمت مراقبت از آن

اگر می ‌خواهید ویلای شما را در محلی دورتر از محل زندگی همیشگی ‌تان بسازید، باید به این نکته دقت کنید که باید برای مراقبت از آن نیز هزینه‌ هایی را به صورت مستمر پرداخت کنید. طبیعتاً وقتی ویلایی را می ‌سازید تا در تعطیلات وقتتان را آنجا صرف کنید باید وسایل، اسباب و اثاثیه‌ای را آنجا بچینید.

 باید سیستم گرمایشی و سرمایشی را برقرار داشته ‌باشید تا اگر در فصل سرما یا گرما به آنجا رفتید، از سرما نلرزید یا از گرما کلافه نشوید. باید انشعابات آب و برق و گاز را برای آنجا فراهم کرده‌ باشید و حواستان به پرداخت قبوض آن باشد. از همه مهم‌ تر باید فکری برای امنیت ویلایتان داشته باشید. چگونه یک ویلا بسازیم تا از امنیت آن مطمئن باشیم؟

 ویلای شما ممکن است به‌ دلیل مشغله کاری که دارید، مدت زیادی خالی از سکنه باشد. این امر احتمال سرقت و یا حتی اُتراق افراد بی ‌خانمان در آنجا را افزایش می‌ دهد. پس باید فکری اساسی برای این مسئله کرد. مثلاً می ‌توان برای ویلا، نگهبان یا سرایدار استخدام کنید که در این صورت از موقع ساخت باید به فکر باشید و یک اتاق یا واحد کوچکی را برای نگهبان یا سرایدار بسازید. عده ‌ای از سگ نگهبان برای این کار استفاده می ‌کنند. ممکن است بتوانید به دوست یا آشنایی که در نزدیکی ویلایتان زندگی می‌ کند بسپارید که به آنجا سرکشی کند.

چگونه یک ویلا بسازیم؟

طراحی داخلی ویلا

برای طراحی ساختمان ویلایی می ‌توانیم به یک متخصص طراحی داخلی مراجعه کنیم. این متخصصان، با تجربه ‌ای که در این زمینه دارند و ساختمان ‌های متعدد و متفاوتی را که دیده ‌اند، می ‌توانند بهترین طراحی را با توجه به نقشه ویلا به ما ارائه دهند. در این مرحله نیز مانند مرحله نقشه‌ کشی می ‌توانیم به ‌طور مستقیم نقطه نظراتمان را به طراح بگوییم و او هم تا آنجایی که امکان ‌پذیر باشد آن‌ها را اعمال خواهدکرد.

 طراحی داخلی شامل چگونگی رنگ ‌آمیزی ویلا، طراحی نقشه آشپزخانه، نوع و تعداد دقیق کابینت‌ هایی می شود که لازم دارید. به ‌طور کلی طراحی داخلی شامل طراحی و برنامه ‌ریزی رنگ، طرح، جنس و مدل هر آنچه است که مربوط به داخل خانه است.

چگونه یک ویلا بسازیم؟

چگونه یک ویلا بسازیم تا از ورود آلودگی صوتی به آن جلوگیری کنیم؟

بهترین گزینه برای چنین مشکلی‌، پنجره‌ های دوجداره است. پنجره‌ های دوجداره علاوه ‌بر اینکه از منتقل شدن صدا از بیرون به داخل و برعکس جلوگیری می ‌کند. از ورود گرد و غبار و خیس شدن داخل خانه هنگام باران یا شستشوی پنجره جلوگیری می‌ کند. همچنین ورود سرما و گرمای بیش‌ از حد به ویلا را کنترل می‌کند. پس به تهویه ویلا نیز کمک می ‌کند.

چگونه یک ویلا بسازیم؟

سخن پایانی

در این مقاله به این پرداختیم که چگونه یک ویلا بسازیم. حال، با مطالعه آن می ‌توان به نکات مهم ساخت ویلا دست یافت. با کمک معمار می ‌توانیم متناسب با میزان بودجه مالی که در اختیار داریم، یک ویلای خوب و زیبا بسازیم. شاید مهم ‌ترین نکته‌ ای که باید در ساخت به آن توجه کنیم، محل ساخت ویلا است.

نکته مهم دیگری که باید حتماً به آن توجه کرد، برآورد هزینه ساخت ویلاست. زیرا اگر کوچک ترین اشتباهی در محاسبات رخ دهد ممکن است مجبور شوید پروژه را در میانه آن رها کنید که این برای هیچکس خوشایند نیست.

چگونه یک ویلا بسازیم؟

  گروه معماری آرکا

گروه معماری آرکا با سال ها تجربه در زمینه طراحی و ساخت ویلا، هر نوع سبک مورد پسند را به بهترین نحو اجرا و پیاده سازی می نماید. 

نخست گروه آرکا نیازها و الویت های شما را به خوبی درک می نماید و با تبحر زیاد اقدام به طراحی می نماید. بعد از این که طرح مورد تأیید مشتری قرار می گیرد. اقدامات بعدی و مورد لزوم با سرعت و با کیفیت بالا به اجرا در می آیند. لازم به ذکر است که گروه معماری آرکا تمامی کارهای پروژه را از صفر تا صد به عهده می گیرد و پروژه را به صورت تمام و کمال تحویل می دهد. 

سایر فعالیت های گروه آرکا

شرکت آرکا در کلیه زمینه های ساخت و ساز اعم از مدیریت پیمان، معماری داخلی، طراحی داخلی، دکوراسیون داخلی، مشارکت در ساخت، پارتیشن بندی و بازسازی ساختمان فعالیت گسترده ای دارد. 

فعالیت های دیگر آرکا شامل غرفه سازی، اجاره غرفه، اجاره تجهیزات نمایشگاهی، برگزاری نمایشگاه، برگزاری نمایشگاه مجازی، برگزاری مراسم اداری، ایونت، کنفرانس، سمینار، فروش مبلمان اداری و … می شود. 

سایت فروشگاه تجهیزات نمایشگاهی و فروشگاه فروش میز، صندلی و کمد آرکا یکی از کامل ترین و مجهزترین سایت های فروشگاهی در این عرصه می باشند. 

در صورت تمایل می توانید از مشاوره های طراحان و دکوراتورها و … شرکت آرکا بهره مند گردید. 

تماس با ما 

ارتباط با گروه معماری آرکا از طریق شماره های تماس و شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام آرکا میسّر و امکان پذیر است.

اشتراک گذاری پست

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برچسب‌ها
آرکا (8) اصول طراحی اداری (19) انواع دکوراسیون اداری (32) بازسازی (20) بازسازی خانه (19) بازسازی داخلی (16) بازسازی داخلی ساختمان (12) بازسازی ساختمان (44) بازسازی ساختمان قدیمی (14) ترفند های دکوراسیون اداری (10) دکوراسیون (40) دکوراسیون اداری (71) دکوراسیون اداری شیک (13) دکوراسیون اداری مدرن (22) دکوراسیون اداری کلاسیک (12) دکوراسیون داخلی (108) دکوراسیون داخلی مدرن (9) دکوراسیون طراحی داخلی (53) طراحی اداری (34) طراحی داخلی (83) طراحی داخلی ساختمان (16) طراحی دکوراسیون آشپزخانه (9) طراحی دکوراسیون اداری (34) طراحی دکوراسیون تجاری (12) طراحی دکوراسیون خانگی (28) طراحی دکوراسیون داخلی (97) طراحی ساختمان (20) طراحی غرفه (14) طراحی غرفه نمایشگاهی (13) طراحی ویلا (10) طراحی پارتیشن (8) طراحی پارتیشن بندی اداری (8) غرفه سازی (19) غرفه نمایشگاهی (9) قوانین قرارداد مشارکت در ساخت (8) مدیریت پیمان (11) مزایای مشارکت درساخت (7) مشارکت درساخت (10) مشارکت در ساخت بنا (10) مشارکت درساخت چیست (7) پارتیشن (9) پارتیشن اداری (16) پارتیشن اداری شیشه ای (8) پارتیشن بندی (10) پارتیشن بندی اداری (13)
ارسال پیام
اگر سوالی دارید ما 24 ساعته آنلاین هستیم
گروه معماری آرکا
سلام دوست عزیز🤚
هر سوالی داری بپرس ما همیشه آنلاین و پاسخگوی سوالات شما هستیم. 🙏