اهداف دکوراسیون داخلی

اهداف دکوراسیون داخلی

اهداف دکوراسیون داخلی چیست؟ دلیل صرف این حجم از هزینه و رعایت اصول مختلف در طراحی داخلی چیست؟ چرا باید به المان‌های مختلف در طراحی دکوراسیون داخلی توجه کنیم؟ یک دکوراسیون بد چه پیامدهایی می‌تواند برایمان داشته باشد و در مقابل فواید داشتن یک دکوراسیون استاندارد و اصولی چیست؟ این‌ها سوالاتی هستند که اغلب افرادی می پرسندکه به دنبال بازسازی فضای داخلی خانه یا دفتر کار خود می باشند. در این مقاله مهم‌ترین اهداف دکوراسیون داخلی را در اماکن گوناگون به شما معرفی می‌نماییم.

دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی به دنبال چیست؟

این یک سوال کلی ا‌ست و پاسخ آن بستگی دارد به فردی که سئوال را پرسیده است. در حقیقت مسئله این است که شما به دنبال چه چیزی هستید. وگرنه بررسی اهداف جزئی و کلی دکوراسیون داخلی می‌تواند شامل مطالب بسیار گسترده و مختلفی باشد که نتوان در یک مقاله به آن پرداخت.

به همین دلیل باید پیش از هر چیز بدانیم دکوراسیون داخلی مورد نظرمان اولاً چه سبکی ‌دارد و دوماً در چه ساختمان و با چه نوع کاربری‌ای پیاده سازی و اجرا می‌شود.

چرا که این موارد یعنی «سبک دکوراسیون داخلی» و فضای مورد نظر بر اهداف یک دکوراسیون تأثیر می گذارند و تعیین‌کننده‌ی خروجی نهایی پروژه هستند. در این میان خواست افراد و نیازهایشان نیز اثر مستقیمی بر این مسئله می‌گذارد.

دکوراسیون داخلی در فضاهای مختلف

این مهم است که دکوراسیون مورد نظر برای یک محل کار (دفتر، سازمان، شرکت و …) طراحی می‌شود یا برای یک محیط آموزشی مانند مدرسه. مهم است که خانه‌ای که قصد طراحی دکوراسیون برای آن را دارید چه ابعادی دارد. این پارامترها تعیین می‌کنند که دکوراسیون به چه سمتی سوق پیدا می‌کند و چه نتایجی را جست‌وجو می‌نماید.

دکوراسیون داخلی

شما از دکوراسیون داخلی چه می‌خواهید؟

گفتیم خواست شما به عنوان یک مشتری نیز در نتیجه‌ی نهایی دکوراسیون و جلوه‌ی نهایی کار موثر است. ممکن است شما به دنبال داشتن فضایی با نور بیشتر، فضاهایی با رفت‌وآمد بیشتر و … باشید. سلیقه‌ی شما تعیین می‌کند که چه سبکی از کار در فضای مورد نظر پیاده شود.

اهداف سبک‌های مختلف دکوراسیون داخلی

هر سبک دکوراسیون اهداف خاص خود را دنبال می‌کند. برخی از سبک‌ها به دنبال القای سادگی و کاهش حجم آشتفگی در فضا هستند و برخی دیگر در پی به نمایش گذاشتن جلوه‌ی هنری می باشند.

با این وجود همه‌ی سبک‌های طراحی دکوراسیون اهدافی یکسانی نیز دارند و در فضاهای مختلف برای تحقق آن‌ها برنامه‌ریزی می‌شود. در ادامه مهم‌ترین اهداف دکوراسیون را در ساختمان‌هایی با کاربری‌های متفاوت بررسی می‌کنیم.

دکوراسیون داخلیاهداف دکوراسیون داخلی منزل

خانه محلی‌ست که شما زمان زیادی را در آن می‌گذارنید.  طبیعی‌ست که دوست داشته باشید خانه‌تان منحصر به فرد بوده و به چیزی که می‌خواهید نزدیک باشد. بررسی می کنیم که دکوراسیون داخلی خانه به دنبال چه اهدافی می باشد.

زیبا سازی و طراوت بخشیدن به فضای خانه

گذراندن زمان زیادی از روز در خانه باعث می‌شود این محل از اهمیت بالایی در تعیین حس و حال و سلامت افراد داشته باشد. طبیعی ا‌ست بودن در محلی با زیبایی‌های بصری و طرح‌های استاندارد و مناسب به شما احساس بهتری می‌دهد و در سلامت روان‌تان نیز تأثیر بیشتری می گذارد. امید و علاقه‌تان را به زندگی افزایش می‌دهد.

دکوراسیون داخلی

آسایش و رفاه

یک فضای استاندارد که به کمک دکوراسیون داخلی فراهم شده است، به شما کمک می‌کند تا آسایش و آرامش بیشتری را احساس کنید. رعایت استانداردهای مختلف از قبیل توجه به رنگ‌ها، جنس مواد اولیه اثاثیه، چیدمان، نور طبیعی و … از مواردی هستند که می‌توانند بر آرامش یا آشفتگی افراد تأثیر بگذارند.

دکوراسیون داخلی

محلی خوب برای پذیرایی

با یک دکوراسیون بی‌نظیر در هنگام آمدن مهمان در میزبان حسی فوق‌العاده ایجاد می شود. این خیلی خوشایند است که مهمانان‌ اوقات خوشی را در فضایی گرم و صمیمی سپری کنند. افراد به دنبال پوشیدن لباس‌هایی زیبا و جذاب هستند تا تأثیر گذار باشند. دکوراسیون نیز به همین نسبت لباس زیبای خانه‌ است.

دکوراسیون داخلی

اهداف دکوراسیون اداری

دکوراسیون اداری نیز اهدافی نسبتاً مشابه دکور خانه را دنبال می‌کند. با این تفاوت که اهداف در اینجا بیشتر حول تجارت و فعالیت‌های حرفه‌ای می‌باشند. با بررسی بیشتر متوجه منظورمان خواهید شد. در ادامه اهداف برجسته دکوراسیون داخلی اداره را مرور خواهیم کرد.

افزایش بهره ‌وری کارکنان

تأثیر دکوراسیون بر روحیه افراد امری ثابت شده است. این کاملاً بدیهی ا‌ست که فرد در شرایطی که حس و حال بهتری دارد می‌تواند بیشتر و بهینه‌تر به فعالیت‌هایش بپردازد. البته این مسئله تنها به نفع شرکت نیست و کارکنان نیز از حضور در چنین محیطی لذت بیشتری خواهند برد و رضایت شغلی بیشتری در آن‌ها مشاهده خواهد شد.

دکوراسیون داخلی

جذب مشتری بیشتر

اگر مشتری‌ها را مهمانان محیط اداره در نظر بگیریم می‌توانیم اهمیت این مورد را بیشتر درک نماییم. دکوراسیون مناسب باعث ایجاد رفاه در مراجعه‌کنندگان می‌شود. خودتان را جای مشتری بگذارید. دوست دارید وقت‌تان را کجا بگذرانید؟ جایی پر از وسایل اضافه، بدون زیبایی خاص، بدون توجه به استانداردهای نورپردازی، رنگ و … که سبب آشفتگی ذهن‌تان می‌شود، یا یک محل با دکوراسیون داخلی فوق‌العاده؟

دکوراسیون داخلی

قدرت بخشیدن به برندتان

اگر یک شرکت هستید و بر روی برند خود کار می‌کنید، یا حتی اگر یک استارتاپ نوپا هستید، یک دکوراسیون اداری استارتاپی بی‌نظیر می‌تواند به شما در قدرت دادن به برندتان کمک کند. حتماً از این پتانسیل بهره ببرید و با به کار بردن عناصر مربوط به برندتان دکوراسیون و تجارت خود را تقویت کنید.

دکوراسیون داخلی

اهداف دکوراسیون داخلی در محیط‌های آموزشی

دکوراسیون در این محل‌ها نیز اهدافی مشابه نمونه‌های قبلی را دنبال می‌کند. علاوه بر موارد قبلی می‌توان به افزایش انگیزه‌ی یادگیری در دانش‌آموزان و هنرجویان اشاره کرد. برای این مورد معمولاً به رده‌ی سنی دانش‌آموزان توجه می‌شود و دکوراسیون با توجه به این پارامتر طراحی می‌شود.

دکوراسیون داخلی

اهداف دکوراسیون داخلی رستوران و کافه

دکوراسیون داخلی رستوران‌ و کافه‌ نیز اهمیت بالایی برخوردار است. برای مثال آگاهی از روانشناسی رنگ‌ها و اطلاع از این امر که رنگ‌های سرد نظیر آبی می‌توانند اشتهای افراد را کم کنند یا رنگ قرمز تأثیری عکس این موضوع دارد بسیار مهم است. در کنار این موضوع توجه به نوع چیدمان میزها و صندلی‌ها و استفاده از تزئینات مفید و نورپردازی اصولی نیز اهمیت بالایی دارند و می‌توانند بر موفقیت یا عدم موفقیت‌تان تأثیر بگذارند.

دکوراسیون داخلی

نتیجه‌گیری

در دکوراسیون داخلی به دنبال چه اهدافی هستید؟ دیدید که این موضوع کاملاً به شما بستگی دارد که اهداف دکوراسیون چیست. به طور خلاصه می‌توان گفت اهداف دکوراسیون داخلی در واقع اهداف شما است. هدف‌هایتان را مشخص نمایید تا سبک دکوراسیون شما تعیین گردد و شما را به آن‌ اهداف برساند.

البته این مسئله در صورتی ا‌ست که برای اجرای دکوراسیون خود با یک تیم مطرح و با سابقه همکاری نمایید.

گروه معماری آرکا با سال ها تجربه در دکوراسیون داخلی، از مرحله طراحی تا مرحله اجرا و پیاده سازی به صورت کارشناسانه و تخصصی آماده هر گونه همکاری و مشاوره می باشد.

شرکت آرکا علاوه بر دکوراسیون در تمامی زمینه های مربوط به ساخت و ساز مانند مدیریت پیمان، مشارکت در ساخت، بازسازی، پارتیشن بندی اداری، غرفه سازی و غیره فعالیت می نماید.  

ارتباط با گروه مشاورین آرکا از طریق شماره های تماس و شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام آرکا میسر و امکان پذیر می باشد.   

اشتراک گذاری پست

مطالب پیشنهادی

دکوراسیون اتاق خواب

دکوراسیون اتاق خواب

دکوراسیون اتاق خواب دکوراسیون اتاق خواب به صورت مدرن در طراحی امروزه نیازمند این است که نکاتی را رعایت کنید که شاید تا به امروز

ادامه مطلب »
غرفه نمایشگاهی

50 مدل غرفه نمایشگاهی

50 مدل غرفه نمایشگاهی 50 مدل غرفه نمایشگاهی، نمونه های زیبا و جذابی از غرفه ها را به نمایش می گذارد. یکی از شیوه های

ادامه مطلب »
صندلی کنفرانس ایده‌آل

صندلی کنفرانسی ایده‌آل

صندلی کنفرانسی ایده‌آل مقدمه صندلی‌ اداری باید نشان‌دهنده گزینه‌ای با کیفیت بالا، راحت و درجه یک، چه برای استفاده مدیران و چه برای استفاده کارکنان

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برچسب‌ها
آرکا (8) اصول طراحی اداری (19) انواع دکوراسیون اداری (32) بازسازی (20) بازسازی خانه (19) بازسازی داخلی (16) بازسازی داخلی ساختمان (12) بازسازی ساختمان (44) بازسازی ساختمان قدیمی (14) ترفند های دکوراسیون اداری (10) دکوراسیون (40) دکوراسیون اداری (71) دکوراسیون اداری شیک (13) دکوراسیون اداری مدرن (22) دکوراسیون اداری کلاسیک (12) دکوراسیون داخلی (108) دکوراسیون داخلی مدرن (9) دکوراسیون طراحی داخلی (53) طراحی اداری (34) طراحی داخلی (83) طراحی داخلی ساختمان (16) طراحی دکوراسیون آشپزخانه (9) طراحی دکوراسیون اداری (34) طراحی دکوراسیون تجاری (12) طراحی دکوراسیون خانگی (28) طراحی دکوراسیون داخلی (97) طراحی ساختمان (20) طراحی غرفه (14) طراحی غرفه نمایشگاهی (13) طراحی ویلا (10) طراحی پارتیشن (8) طراحی پارتیشن بندی اداری (8) غرفه سازی (19) غرفه نمایشگاهی (9) قوانین قرارداد مشارکت در ساخت (8) مدیریت پیمان (11) مزایای مشارکت درساخت (7) مشارکت درساخت (10) مشارکت در ساخت بنا (10) مشارکت درساخت چیست (7) پارتیشن (9) پارتیشن اداری (16) پارتیشن اداری شیشه ای (8) پارتیشن بندی (10) پارتیشن بندی اداری (14)
ارسال پیام
اگر سوالی دارید ما 24 ساعته آنلاین هستیم
گروه معماری آرکا
سلام دوست عزیز🤚
هر سوالی داری بپرس ما همیشه آنلاین و پاسخگوی سوالات شما هستیم. 🙏