بازسازی ساختمان تجاری

بازسازی ساختمان تجاری

مقدمه 

بازسازی ساختمان تجاری با استقبال شرکت‌های بسیاری رو به رو شده است. از این رو، بازسازی ساختمان در شرکت ها به صورت مدل‌های کاری ترکیبی و بازگشایی درهای خرده‌فروشی‌ها در حال افزایش است. اگر به دنبال بازسازی فضای تجاری خود هستید، اکنون زمان خوبی برای شروع است.

همان طور که شروع به آشنایی با فرآیند بازسازی می کنید، متوجه خواهید شد که بازسازی یک ساختمان تجاری شامل بسیاری از قطعات متحرک است. اجرای دقیق هر مرحله از فرآیند برای موفقیت پروژه بسیار مهم است، بنابراین مهم است که سازماندهی لازم انجام گیرد و اطمینان حاصل شود که پروژه در مسیر درست قرار دارد. برای اطلاعات بیشتر در مورد فرآیند بازسازی تجاری، ادامه مطلب را بپردازید.

بازسازی ساختمان تجاری

 

بازسازی تجاری چیست؟

بازسازی تجاری شامل به روز رسانی یا نوسازی ساختمانی است که به طور معمول مشاغل خصوصی را در خود جای داده است. این سازه‌ها معمولاً دفاتر، فضاهای خرده‌فروشی، دفاتر متخصص دارای مجوز یا هر تجارت دیگری که نیاز به خرید یا اجاره یک فضا دارد را در خود جای می‌دهند.

هدف اصلی یک پروژه بازسازی تجاری معمولاً گسترش فضای موجود یا افزایش ارزش و تجربه مشتری برای افزایش فروش است. پروژه های نوسازی را می توان در یک طبقه یا فضای اداری جدا کرد، اما می تواند کل ساختمان را نیز در بر بگیرد.

بازسازی ساختمان تجاری

 

چه مدت طول می کشد تا یک ساختمان تجاری بازسازی شود؟

زمان لازم برای بازسازی یک فضای تجاری به اندازه و محدوده پروژه بستگی دارد. پروژه ای به سادگی به روز رسانی رنگ و کفپوش فقط می تواند چند هفته طول بکشد. در حالی که بازسازی در مقیاس بزرگ تر مانند ایجاد یک پلان کاملاً جدید می تواند هشت ماه یا بیشتر طول بکشد.

هنگام تخمین جدول زمانی برای یک پروژه بازسازی تجاری، مهم است که هزینه برآورد شده را در نظر بگیرید. بازسازی یک ساختمان تجاری با توجه به اندازه و طول پروژه می تواند از کم تر از 40 دلار در هر فوت مربع تا 250 دلار در هر فوت مربع هزینه داشته باشد. بنابراین پروژه هایی با بودجه کم تر ممکن است نیاز به جدول زمانی کوتاه تری داشته باشند. چاپ چک لیست نوسازی ساختمان تجاری می تواند به شما کمک کند تا پروژه خود را سازماندهی کنید.

بازسازی ساختمان تجاری

 

مرحله برنامه ریزی

مرحله برنامه ریزی یکی از مهم ترین بخش های فرآیند نوسازی است. در این مرحله، جزئیات پروژه خود را با دقت برنامه ریزی می کنید، بودجه ای را آماده می کنید و فرآیند استخدام را آغاز می کنید.

 

ساختمان و محله اطراف را ارزیابی کنید

صرف زمان برای بازدید کامل ساختمان اولین قدم مهم در فرآیند بازسازی است. این کار باعث می شود که احساسی نسبت به فضا پیدا کنید، هر گونه مسائل واضح را یادداشت کنید و محله را بشناسید. همان طور که ساختمان را بررسی می کنید، می توانید به این فکر کنید که چگونه تغییرات شما ممکن است بر ظاهر و هویت محله اطراف تأثیر بگذارد. همچنین این زمان خوبی برای به ‌روزرسانی ساختمان های شهرتان است.

بازسازی ساختمان تجاری

 

یک بودجه ایجاد کنید

هنگامی که درک درستی از ساختمان یا فضای اداری برای بازسازی دارید، باید شروع به ایجاد بودجه کنید. بودجه باید هزینه مصالح، دستمزد کارکنان، جدول زمانی پیش بینی شده و هر عامل دیگری که می تواند بر هزینه کلی تأثیر بگذارد را در نظر بگیرد.

بسیار مهم است که بودجه را تا حد امکان دقیق تنظیم کنید تا به حداقل رساندن خطر ادامه کار کمک کند. به خصوص برای پروژه های بزرگ که شامل چندین قطعه متحرک است. برای انجام این کار، شما باید یک تجزیه و تحلیل کامل هزینه انجام دهید و از طراحان و پیمانکاران قیمت دقیق دریافت کنید.

 

یک پیمانکار استخدام کنید

هنگام شروع فرآیند استخدام، باید به دنبال استخدام یک پیمانکار بازسازی تجاری باشید تا یک پیمانکار عمومی. این نوع پیمانکار در ساخت و ساز تجاری تخصص دارد و به طور کلی درک بهتری از نحوه اجرای موفقیت آمیز پروژه شما خواهد داشت. 

پیمانکار شما مسئول همه چیز از اخذ مجوزهای ساختمانی گرفته تا نظارت بر خرید خواهد بود. بنابراین مهم است که پیمانکار مناسبی را انتخاب کنید. برخی از مهمترین ویژگی هایی که باید در یک پیمانکار تجاری به دنبال آن باشید عبارتند از:

  • دارای مجوز و بیمه است
  • برآورد هزینه واقعی را ارائه می دهد
  • دارای تجربه در مورد نوع پروژه شما
  • دارای مراجع خوب و سابقه کاری بی نقص
  • تیم بزرگی برای تکمیل پروژه دارد

بازسازی ساختمان تجاری

 

پیش ساخت

پس از تعیین بودجه و استخدام یک پیمانکار، پروژه شما می تواند به سمت طراحی و پیش ساخت حرکت کند. در این مرحله، شما یک طرح ایجاد می‌کنید، قراردادها را نهایی می‌کنید و مصالح و تجهیزاتی را که برای پروژه خود نیاز دارید را تهیه می کنید.

 

یک طرح مفهومی و شماتیک ایجاد کنید

مرحله پیش از ساخت با ایجاد یک طرح دقیق آغاز می شود که به شما کمک می کند تا بقیه پروژه را هدایت کنید. مرحله طراحی را می توان به دو بخش زیر تقسیم کرد:

 

  • طراحی مفهومی

طراحی مفهومی به شما امکان می دهد بدون نگرانی در مورد بودجه خلاق باشید. هنگام ایجاد یک طرح مفهومی، باید به معمار خود اجازه دهید آزادانه کار کند و کارآمدترین و جذاب ترین طرح ممکن را ارائه دهد. این به شما درک بهتری از قابلیت های آنها می دهد و به آشکار کردن پتانسیل کامل ساختمان کمک می کند.

 

  • طراحی شماتیک

طراحی نهایی بر امکانات و هزینه های خاص پروژه نوسازی متمرکز است. احتمالاً مجبور خواهید بود برخی از ایده‌های قبلی خود را متناسب با بودجه خود کاهش دهید و ممکن است تغییراتی را مشاهده کنید که در ابتدا پیش‌بینی نمی‌کردید. خوشبختانه، یک معمار ماهر می تواند به شما کمک کند تا طرحی را ایجاد کنید که مواردی را در لیست خواسته های شما قرار دهد و در عین حال در حد بودجه باقی بماند.

بازسازی ساختمان تجاری

 

نهایی کردن قراردادها

قبل از این که اولین چکش را بکوبید، باید تمام قراردادهای خود را به دقت بررسی و نهایی کنید. این شامل قرارداد ساختمان و هر قراردادی است که با پیمانکار و سایر اعضای خدمه خود دارید. هنگام بررسی قراردادهای خود، اطمینان حاصل کنید که تمام طرح ها، تاریخ ساخت، شرایط پرداخت و ضمانت نامه ها واضح و صحیح هستند.

 

مصالح و تجهیزات را تهیه کنید

تهیه تجهیزات و مصالح ساختمانی مناسب می تواند یک فرآیند دشوار باشد. خوشبختانه، پیمانکار شما با تأمین کنندگان و شرکت های اجاره تجهیزات هماهنگ می کند تا اطمینان حاصل شود که پروژه در حد بودجه باقی می ماند.

هنگامی که تجهیزات و مصالح آماده شد، آخرین نگاه را به قراردادها و سفارشات خرید بیندازید تا مطمئن شوید که با قیمت های توافق شده قبلی مطابقت دارند. قبل از شروع ساخت و ساز باید هرگونه اختلاف را برطرف کنید.

 

ساخت و ساز

دیدن شروع شکل گیری پروژه با شروع ساخت و ساز هیجان انگیز است. با این حال، این مرحله فراتر از کنار هم قرار دادن قطعات را شامل می شود و بسیاری از آن در پشت صحنه اتفاق می افتد.

بازسازی ساختمان تجاری

 

با مستأجران فعلی در تعامل باشید

ساخت و ساز در حال انجام می تواند برای مستأجران فعلی دشوار باشد. تجهیزات پر سر و صدا، دسترسی محدود به ساختمان و پروژه های ساختمانی نامناسب همگی شکایات رایج در طول پروژه های نوسازی هستند. برای کمک به حداقل رساندن ناراحتی آنها، باید مستأجرین را از قبل از پروژه آگاه کنید. ایجاد و نمایش رندرهای سه بعدی از محصول نهایی راهی عالی برای اطمینان دادن به مستأجران است که ساخت و ساز در دراز مدت ارزش آن را دارد.

 

تحت بازرسی قرار بگیرید

ساختمان باید در طول فرآیند بازسازی تحت بازرسی های متعدد قرار گیرد تا اطمینان حاصل شود که تمام الزامات ایمنی و قوانین ساختمان را برآورده می کند. فونداسیون، برق و سیستم لوله کشی همگی در طول فرآیند ساخت و ساز نیاز به بازرسی های فردی دارند. اگر خطا یا مشکلی وجود داشته باشد، می توان قبل از رفتن به مرحله بعدی به آنها رسیدگی کرد.

 

به Project Punch List مراجعه کنید

لیست پانچ پروژه در پایان مرحله ساخت و ساز وارد عمل می شود. این لیست هر کاری را که هنوز باید انجام شود نشان می دهد و ارجاع به آن می تواند به شناسایی مناطقی کمک کند که هنوز نیاز به تنظیم دقیق دارند. پیمانکار معمولاً مسئولیت اجرای لیست پانچ و شناسایی هر قسمت نهایی که نیاز به بهبود دارد را بر عهده دارد.

بازسازی ساختمان تجاری

 

پس از ساخت

مرحله پس از ساخت شامل کم ترین مراحل است، اما به اندازه سه مرحله دیگر اهمیت دارد. در طول پس از ساخت، ساختمان باید تحت بازرسی های نهایی قرار گیرد و مدارکی را دریافت کند تا مطمئن شود که ایمن و آماده افتتاح است.

 

یک گواهی تکمیل قابل توجه دریافت کنید

پس از تکمیل ساخت و ساز و تکمیل فضا، باید گواهی پایان قابل توجهی را دریافت کنید. این گواهی تأیید می کند که مستأجر می تواند فضای مورد نظر خود را اشغال کند و به پیمانکار اجازه می دهد تا هرگونه پرداخت نهایی را دریافت کند.

با این حال، توجه به این نکته مهم است که این گواهی می تواند قبل از اتمام تمام جزئیات نهایی صادر شود. اگر ساختمان برای استفاده مناسب است اما هنوز به مقداری کار نیاز دارد، گواهی پایان کار مشخص می‌کند که چه کسی مسئول هر کار ناتمام است.

 

یک بازرسی نهایی را بگذرانید

قبل از این که بتوانید محصول نهایی را رونمایی کنید، ساختمان باید یک بازرسی نهایی را پشت سر بگذارد. زمانی که تمامی قوانین و مقررات مورد نیاز را در مراحل قبلی رعایت کرده باشید، ساخت و ساز می تواند پس از اتمام بازرسی نهایی به پایان برسد.

انجام یک پروژه نوسازی تجاری می تواند بسیار طاقت فرسا باشد، اما آماده سازی دقیق و چک لیست دقیق می تواند به ساده سازی روند کمک کند. سپس در نهایت می بینید، ویترین فروشگاه یا فضای اداری جدید شما در کم ترین زمان آماده می شود.

بازسازی ساختمان تجاری

 

سخن پایانی 

بازسازی ساختمان تجاری را به طور جامع و مفصل توضیح دادیم. در صورتی که نیاز به دانستن جزئیات بیشتر درباره بازسازی ساختمان خود دارید با مشاورین گروه معماری آرکا تماس حاصل نمایید و از مشاوره های آنها استفاده کنید. در صورت تمایل نیز می توانید از طریق اینستاگرام آرکا با ما در ارتباط و تعامل باشید. 

اشتراک گذاری پست

مطالب پیشنهادی

لابی در دکوراسیون اداری

لابی در دکوراسیون اداری

لابی در دکوراسیون اداری امروزه ساختمان های اداری بسیار گسترده تر شده اند و طراحی و دکوراسیون اداری بخش های مختلف ساختمان  بسیار مورد توجه

ادامه مطلب »
طراحی داخلی مدرن

طراحی داخلی ساختمان مدرن

طراحی داخلی ساختمان مدرن طراحی داخلی ساختمان مدرن در طراحی ساختمان از تلفیق طراحی نمای مدرن و طراحی داخلی مدرن ساختمان به وجود می‌آید. لو

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × چهار =

برچسب‌ها
آرکا (8) اصول طراحی اداری (19) انواع دکوراسیون اداری (31) بازسازی (16) بازسازی خانه (17) بازسازی داخلی (16) بازسازی داخلی ساختمان (12) بازسازی ساختمان (47) بازسازی ساختمان قدیمی (15) ترفند های دکوراسیون اداری (10) دکوراسیون (40) دکوراسیون اداری (69) دکوراسیون اداری شیک (13) دکوراسیون اداری مدرن (22) دکوراسیون اداری کلاسیک (12) دکوراسیون داخلی (108) دکوراسیون داخلی مدرن (9) دکوراسیون طراحی داخلی (53) طراحی اداری (32) طراحی داخلی (83) طراحی داخلی ساختمان (16) طراحی دکوراسیون آشپزخانه (9) طراحی دکوراسیون اداری (34) طراحی دکوراسیون تجاری (12) طراحی دکوراسیون خانگی (28) طراحی دکوراسیون داخلی (97) طراحی ساختمان (20) طراحی غرفه (11) طراحی غرفه نمایشگاهی (11) طراحی ویلا (10) طراحی پارتیشن (8) طراحی پارتیشن بندی اداری (8) غرفه سازی (16) قراردادهای مشارکت در ساخت (7) قوانین قرارداد مشارکت در ساخت (8) مدیریت پیمان (11) مزایای مشارکت درساخت (7) مشارکت درساخت (10) مشارکت در ساخت بنا (10) مشارکت درساخت چیست (7) پارتیشن (9) پارتیشن اداری (16) پارتیشن اداری شیشه ای (8) پارتیشن بندی (10) پارتیشن بندی اداری (13)
ارسال پیام
اگر سوالی دارید ما 24 ساعته آنلاین هستیم
گروه معماری آرکا
سلام دوست عزیز🤚
هر سوالی داری بپرس ما همیشه آنلاین و پاسخگوی سوالات شما هستیم. 🙏