مراحل بازسازی خانه

مراحل بازسازی خانه

مراحل بازسازی خانه فرآیند مهمی است که متأسفانه کمتر به اصول صحیح آن توجه می شود. بازسازی ساختمان توسط عده ای از افراد غیر متخصص که تعداد آن ها کم هم نیست به صورت غیر تخصصی و غیر اصولی انجام می گیرد.

در صورتی که تمایل دارید با صرف هزینه اندک بدون ساختمان سازی جدید محیط خانه خود را زیبا کنید.  روحیه شاد و دل انگیزی را در بین خانواده خود ایجاد نمایید. پیشنهاد گروه معماری آرکا به شما، بازسازی خانه می باشد. جالب است بدانید که بازسازی خانه یک کار تخصصی است. این امر حتماً باید زیر نظر یک فرد متخصص یا تیم مهندسی انجام شودکه تخصص و مهارت کافی در این زمینه دارند. در غیر این صورت ممکن است تمام هزینه هایی که برای بازسازی خانه صرف می کنید منجر به خسارات در ساختمان شما نیز بشود.

گروه معماری آرکا با سابقه بیش از یک دهه در زمینه ساخت و ساز، بازسازی ساختمان و هم چنین مشارکت در ساخت ساختمان آماده همکاری با شما عزیزان می باشد. آرکا با تجارب و سوابق درخشانی که در زمینه بازسازی خانه ها دارد می تواند کیفیت بازسازی منزل شما را به صورت صد در صدی تضمین نماید.

در این مقاله می خواهیم مراحل بازسازی خانه را شرح دهیم. اگر شما هم قصد بازسازی خانه خود را دارید مطالعه این مقاله جامع و تخصصی را از دست ندهید. قبل از اینکه مراحل بازسازی خانه را با هم مرور کنیم ابتدا لازم است بدانیم که تفاوت بین نوسازی و بازسازی خانه در چیست؟

مراحل بازسازی خانه

نوسازی خانه به چه معناست؟

نوسازی خانه یکی از مواردی است که بسیار زیاد با بازسازی خانه های قدیمی اشتباه گرفته می شود. در باور عموم این دو لغت به یک معنا هستند اما جالب است بدانید که نوسازی خانه با مراحل بازسازی خانه به صورت کامل متفاوت است. نوسازی معمولاً شامل یک سری از موارد است که ظاهری نو در محیط خانه شما یا بخشی از آن ایجاد کند.

برای مثال اگر بخواهید یکی از اتاق های خانه چهره ای نو داشته باشد، می توانید با استفاده از اقداماتی همچون اضافه کردن سقف کاذب، کاغذ دیواری و همچنین اضافه کردن پارکت به کف آن یک ظاهر مطلوب و رضایت بخش تر نسبت به گذشته در آن اتاق ایجاد کنید. اما بازسازی خانه شامل موارد بیشتری است که تغییرات اساسی در خانه شما ایجاد می کند و در ادامه این مقاله به بررسی این موارد می پردازیم.

در بازسازی خانه یک سری از اقدامات ابتدا باید توسط شخص دریافت کننده خدمات، صورت بگیرد. در مرحله بعد یک تیم متخصص نیز وظایفی بر عهده دارند که برای بازسازی خانه اجرای آن ها الزامی است و به عنوان مراحل بازسازی خانه از آن یاد می کنیم. ابتدا به بررسی مواردی خواهیم پرداخت که صاحب خانه باید آن ها را بررسی کند. بنابراین اگر شما هم قصد بازسازی خانه خود را دارید این قسمت را با دقت بیشتری مطالعه کنید و موارد آن را به خاطر بسپارید.

مراحل بازسازی خانه

اقدامات صاحب خانه قبل از شروع بازسازی ساختمان

در این قسمت می خواهیم به مواردی بپردازیم که لازم است صاحب خانه آن ها را در نظر بگیرد و برای آن ها تصمیم گیری کند و به صورت مختصر درباره هر کدام از آن ها توضیحاتی را نیز ارائه خواهیم کرد.

اولین قدم انتخاب نوع بازسازی خانه است

انتخاب نوع بازسازی خانه بسیار اهمیت بالایی دارد. ممکن است ذهنیت شما از بازسازی تنها تغییر دکوراسیون منزل و زیبایی فضای داخلی باشد به شکلی که تغییر اساسی در منزل ایجاد نشود. به این معنا که برای مثال دیواری در خانه جابجا نشود و یا لوله کشی و سیم کشی خانه بدون تغییر و دست نخورده باقی بماند.

بنابراین اگر ذهنیت شما از بازسازی خانه این باشد. مسلماً بودجه و هزینه کمتری را در نظر گرفته اید نسبت به حالتی که یک بازسازی اساسی در خانه انجام گیرد. بنابراین به صورت شفاف برای خودتان تعیین کنید که هدفتان از بازسازی خانه دقیقاً چیست. چه انتظاراتی از مراحل بازسازی خانه دارید که اگر برآورده شوند خواسته شما دقیقاً اجرا شده است.

مراحل بازسازی خانه

قدم دوم یافتن بهترین تیم اجرایی برای بازسازی خانه

از ویژگی های شرکت بازسازی ساختمان این است که به صورت مهندسی، حساب شده و مطابق با دانش روز خدمات بازسازی خانه را به شما ارائه دهد و این کار مستلزم دانش و تجربه بالا در این زمینه می باشد.

هیچ گاه به افرادی که با قیمت های وسوسه کننده به شما پیشنهاد بازسازی خانه را می دهند به راحتی اعتماد نکنید. حتماً تمامی مواردی را که لازم است تا از تخصص و تجربه فرد یا تیم مجری مطمئن شوید، به کار بگیرید تا بهترین فرد یا تیم اجرایی را در این زمینه انتخاب کنید.

گروه معماری آرکا مفتخر است که بیش از یک دهه تجربه و دانش مهندسی در این زمینه با سوابق کاری درخشان را داراست و این موضوع آرکا را نسبت به تیم های اجرایی دیگر برای بازسازی خانه، متمایز می کند.

مراحل بازسازی خانه

سومین قدم دریافت مشاوره از تیم اجرایی برای برآورد هزینه ها

پس از این که یک تیم اجرایی خوب را انتخاب کردید می توانید از آن ها یک مشاوره دریافت کنید. هزینه بازسازی ساختمان را برآورد کنید و متوجه شوید که حداکثر میزان بودجه ای که برای اقدامات مورد نظرتان لازم است به چه میزان می باشد.

مراحل بازسازی خانه

قدم چهارم گرفتن مجوزهای لازم

معمولاً ارائه خدمات بازسازی شامل دو دسته می شود که یکی از آن ها نیاز به مجوز برای اجرا دارند و دسته دیگر مواردی هستند که بدون نیاز به مجوز از نهاد خاصی می توان آن ها را اجرایی کرد. بعد از مشورت با تیم اجرایی درباره قوانین بازسازی ساختمان متوجه می شوید که نوع بازسازی مورد نظر شما، به اخذ مجور نیاد دارد و یا این که بدون مجوز نیز قابل اجرا می باشد.

مراحل بازسازی خانه

اقدامات تیم اجرایی برای بازسازی خانه

بعد از این که شما مراحل فوق را پشت سر بگذارید، فعالیت تیم اجرایی برای بازسازی خانه شما آغاز می شود. در این مقاله تمامی این فعالیت ها را به صورت موشکافانه مورد بررسی قرار می دهیم.

مرحله اول بازسازی خانه قدیمی

اگر مراحل بازسازی خانه قدیمی خود را به یک تیم متخصص در این زمینه بسپارید اولین مرحله ای که می بایست در شروع کار و بازدید انجام دهند نقشه برداری و تهیه نقشه می باشد. تیم نقشه برداری که در منزل شما حضور پیدا می کند علاوه بر دانش مهندسی می بایست از خلاقیت ذهنی خود نیز بهره مند شود. در کنار پیشنهادهایی که شما برای بازسازی ارائه می دهید تمامی محیط داخلی خانه را مورد بررسی قرار دهد. با خلاقیت و ایده پردازی بتواند بهترین کاربری را در فضای داخلی منزل شما ایجاد کند.

در این مرحله ممکن است تیم نقشه برداری برای استفاده بهینه از تمامی فضای خانه به شما پیشنهاد تخریب یک دیوار و یا جابجایی آن را بدهند. البته تمامی این موارد می بایست قبل از تأیید نهایی و اجرا توسط کارفرما مورد تأیید قرار بگیرد. بعد از نظر سنجی از کارفرما بابت تمامی موارد پیشنهادی، عملیات نقشه برداری به اتمام می رسد. تیم نقشه برداری بعد از ترک منزل شما یک نقشه جدید را با توجه به تغییراتی که قرار است در خانه شما پیاده سازی کند و از قبل با شما هماهنگ کرده است، به شما ارائه می دهد. این نقشه مشخص می کند که قرار است دقیقاً چه اقداماتی برای بازسازی خانه شما انجام شود.

مراحل بازسازی خانه

قسمت هایی که نیاز به تخریب دارند

ممکن است در مرحله اول قسمت هایی مشخص شده باشند که نیاز به تخریب دارند. عملیات تخریب در این مرحله به منظور شروع مراحل بازسازی خانه انجام می گیرد. به این نکته مهم توجه کنید که این تخریب حتماً باید زیر نظر مهندسین معماری و یا عمران صورت بگیرد. از تخریب خود سرانه توسط افرادی که در این زمینه مهارت کافی ندارند جلوگیری به عمل آورید. ضمن آن نکات ایمنی را می بایست رعایت نمایید و خطرات بازسازی ساختمان را در نظر بگیرید. 

برای مثال ممکن است دیواری که قصد تخریبش را داریم، در آن یک لوله آب و یا گاز عبور کرده باشد و قطعاً سیم کشی برق نیز در آن وجود دارد. بنابراین قبل از اقدام به تخریب نسبت به قطع کردن آب، برق و گاز اقدام نمایید. رعایت نکردن این موارد بعضاً باعث بروز خسارات سنگین مالی و جانی برای افراد و ساکنین خانه شده است. همواره نکات ایمنی را جدی بگیرید و نسبت به هیچ کدام از مواردی که در این قسمت مطرح شد کوتاهی نکنید.

تخریب دیوارها باید زیر نظر یک متخصص و مهندس ناظر صورت بگیرد. به این دلیل که برخی از دیوارهای ساختمان وظیفه تحمل بار را بر عهده دارند و تخریب آن ها آسیب های جدی برای خانه شما ایجاد خواهد کرد و در برخی موارد باعث ریزش آوار درون خانه و بروز حوادث مختلف می گردد. بنابراین خراب کردن یک دیوار مستلزم این است که همه موارد مربوط به آن را بدانید و از خطرات احتمالی آن آگاهی داشته باشید. تنها یک متخصص با مهارت بالا با دانش و تجربه ای که در اختیار دارد، می تواند میزان این خسارات و خطرات را به صفر برساند.

مراحل بازسازی خانه

آغاز بازسازی 

بعد از این که نقشه برداری انجام شد و نقشه جدید با توجه به سلیقه کارفرما تهیه شد، عملیات تخریب مواردی که نیاز به تخریب دارند انجام می شود. در این مرحله فرآیند بازسازی آغاز خواهد شد. در قسمت زیر توضیحاتی را درباره این فرآیند ارائه خواهیم داد که البته با توجه به بودجه ای که کارفرما برای بازسازی در نظر گرفته است و همچنین سلیقه وی، بعضی از این آیتم ها کم و زیاد می شوند.

فاز اول مراحل بازسازی خانه

ابتدا تمامی تجهیزات تأسیسات که در روی کار نمایان هستند جداسازی می شوند. از جمله این موارد می توان به شیر روشویی، شیر حمام، دستشویی و آشپزخانه اشاره کرد. این مورد برای جلوگیری از آسیب هنگام جابجایی لوله ها و تأسیسات ساختمان انجام می شود. همچنین ممکن است شیر آلات منزل به تازگی خریداری شده باشند و در حین فرآیند بازسازی دچار آسیب شوند. بنابراین تمامی تجهیزات تأسیسات به صورت کامل جدا می شوند و در یک محیط دیگر قرار داده می شوند که خطری آن ها را تهدید نکند.

در مرحله بعدی لازم است کابینت ها، در و پنجره ها از جای خود بیرون آورده شوند. این مورد زمانی لازم است که کارفرما بخواهد در حین بازسازی در، پنجره ها و کابینت ها را تعویض کرده و با در، پنجره و کابینت جدید آشپزخانه جایگزین کند. سپس به سراغ کاشی ها، سرامیک های کف و دیوار های قدیمی خانه همچون دیوارها و کف سرویس بهداشتی، حمام، آشپزخانه و سایر مکان های مختلف خانه می رویم و آن ها را به صورت کامل پاکسازی می کنیم.

اگر کارفرما قصد جابجایی کاربری محل های مختلف خانه خود را داشته باشد (برای مثال بخواهد یکی از اتاق خواب ها را تخریب کند و فضای آن را به پذیرایی خانه اضافه کند و یا این که آشپزخانه را بزرگ کند.) این کار طبق قوانین نظام مهندسی کشورمان نیازمند اخذ مجوز است که برای این امر می توانید روی مجموعه آرکا حساب باز کنید.

تمامی محل هایی که کاشی ها و سرامیک ها را از آن ها جدا کرده ایم نیازمند این هستند که به صورت مجدد سیمان کاری شوند. بنابراین عملیات سیمان کاری را در این مرحله در تمامی قسمت ها انجام می دهیم. پس از اتمام سیمان کاری و خشک شدن آن، سرویس بهداشتی و حمام و محل هایی که آب در داخل آن ها در جریان است را عایق بندی می کنیم. تا از نفوذ آب به داخل دیواره ها و کف به این شکل جلوگیری نماییم.

لوله کشی ها و سیم کشی های قدیمی با توجه به این که قسمت هایی از خانه تخریب شده اند دیگر کارایی ندارند. با توجه به طرح و نقشه جدید، سیم کشی برق و لوله کشی خانه باید به صورت مجدد انجام شوند. دیوارها را برای زیبایی و کامل شدن آن ها گچ کاری می کنیم. در انتها پس از اتمام این مرحله و خشک شدن گچ کاری، در و پنجره های جدید را نصب می کنیم.

اگر کارفرما این موضوع را با توجه به سلیقه خود تأیید کرده بود سقف را نیز بازسازی می کنیم. (معمولاً برای زیبا سازی و بازسازی سقف اتاق ها از سقف کاذب استفاده می کنند.)

مراحل بازسازی خانه

فاز دوم مراحل بازسازی خانه

بعد از انجام فاز اول مراحل بازسازی خانه، شروع به تزئین محیط داخلی خانه می کنیم. این فاز اجرایی به محیط داخلی خانه جلوه ای زیبا و فوق العاده لذت بخش می دهد. برای انجام فاز دوم مراحل بازسازی خانه چند آیتم وجود دارد که هر کدام باید به صورت جداگانه مورد بررسی قرار بگیرند که در ادامه مقاله آن ها را بررسی خواهیم کرد.

دیوارهای داخلی خانه

برای تزئین دیوارهای داخلی خانه از دیوار پوش ها استفاده می شود. گزینه های زیادی در این بخش وجود دارد که می توانیم با توجه به سلیقه و بودجه ای که کارفرما برای بازسازی خانه خود در اختیار دارد برای خانه استفاده کنیم. برای مثال سنگ های دکوراتیو، شیشه های تزئینی، دیوارپوش ها، کاغذ دیواری، پوسترهای سه بعدی و … از گزینه هایی هستند که می توانیم برای دیوارهای داخلی انتخاب کنیم.

مراحل بازسازی خانه

تزئین کف خانه

برای زیبایی و تزئین کف خانه می توان از انواع کفپوش ها استفاده کرد. کفپوش ها نیز باید متناسب با سلیقه و بودجه کارفرما انتخاب شوند. بنابراین در این مرحله می توانیم گزینه هایی همانند موارد زیر به عنوان کفپوش به کارفرما پیشنهاد دهیم:

 • موکت
 • کفپوش سه بعدی
 • کفپوش اپوکسی
 • کفپوش PVC
 • کفپوش سنگ
 • کفپوش بتنی
 • کفپوش بامبو
 • کفپوش لمینت
 • کفپوش چوبی
 • کفپوش سرامیکی
 • کفپوش موزاییکی

به این ترتیب با انتخاب هر کدام از آیتم های بالا و پیشنهاد به کارفرما می توانیم زیبایی کف خانه را بیشتر کنیم تا به این وسیله بتوانیم رضایت کارفرما را جلب نماییم. نکته مهمی که وجود دارد این است که ممکن است کارفرما حتی با دارا بودن بودجه مورد نیاز سلیقه اش به نحوی باشد که ارزان ترین مواد اولیه را برای تزئین کف انتخاب کند و این هیچ مشکلی را ایجاد نخواهد کرد. چرا که اول از هر چیزی در یک پروژه بازسازی خانه، سلیقه کارفرما و انتخاب وی است که اهمیت دارد.

مراحل بازسازی خانه

تغییرات در اتاق خواب

همانند مراحل قبل، بازسازی این مرحله نیز کاملاً بستگی به سلیقه و بودجه کارفرما دارد. اما می توانیم پیشنهاد های مختلفی را متناسب با هزینه ای که کارفرما برای این کار در نظر گرفته است به ایشان ارائه دهیم. برای مثال می توان اگر می خواهیم اتاق خواب یک کودک را بازسازی کنیم از دیوار پوش ها با طرح های کودکانه در آن استفاده کنیم.

یا این که کاغذ دیواری هایی با طرح های کودکان بر روی دیوارهای آن مورد استفاده قرار بگیرد. اگر می خواهیم فقط از نقاشی دیوارها بهره مند باشیم، می توانیم از رنگ های شاد برای دیوارها استفاده کنیم. اگر این فرآیند را بخواهیم برای یک بزرگسال انجام دهیم این موضوع دیگر کاملاً سلیقه ای می شود و تنها می توانیم با ارائه پیشنهاد، سلیقه مد نظر کارفرما را در آن اتاق اعمال کنیم. برای این امر بهتر است از روانشناسی رنگ بهره گرفته شود. 

البته موارد دیگری نیز در اتاق خواب می تواند تغییر کند. برای مثال اگر در اتاق خواب کمد دیواری موجود باشد قطعاً داخل این کمد دیواری طبقات به تعداد کافی موجود نیست و یا اینکه از کشو درون آن استفاده نشده است. می توانید در هنگام بازسازی اتاق خواب به تیم مجری سفارش بدهید که برای کمد دیواری اتاق بر حسب کاربری ای که از آن انتظار دارید، طبقات اضافی دیگری را قرار دهند و همچنین چند کشو درون آن قرار دهند تا بتوانید از کشو نیز در کمد دیواری اتاق بهره مند شوید. حتی می توان در خانه های قدیمی که در اتاق های خوابشان کمد دیواری وجود ندارد با موافقت، رضایت و سلیقه کارفرما با یک مقدار هزینه بیشتر در درون اتاق یک کمد دیواری اضافه کرد. سپس مطابق با آن دکوراسیون داخل اتاق را تعیین کرد.

مراحل بازسازی خانه

تغییرات در آشپزخانه

در هنگام بازسازی آشپزخانه که یکی از مراحل بازسازی خانه است، می توان تغییرات زیادی را با توجه به سلیقه کارفرما اعمال کرد. برای مثال می توانید آرک ها و رابیتس کاری های قدیمی را تخریب کنید و با یک طرح جدید آن را جایگزین کنید. یا در صورتی که منزل خیلی قدیمی است و آشپزخانه آن طرح اوپن ندارد می توانید با به وجود آوردن این طرح نمای داخلی خانه خود را به صورت کامل تغییر و تحت تأثیر قرار دهید.حتی می توان دیوارها، کابینت ها، رنگ آمیزی دیوارها و طرح آنها را تغییر داد و ظاهر بسیار جذاب تری را درون آشپزخانه ایجاد نمود. همه این تغییرات بستگی به سلیقه شما و بودجه ای دارد که برای این کار در نظر گرفته اید.

اگر بخواهید در بخش زیادی از هزینه های خود در بازسازی آشپزخانه، صرفه جویی نمایید پیشنهاد ما این است که به جای این که تمامی موارد را تغییر دهید آن را تعمیر نمایید. برای مثال برای عوض کردن کابینت ها می توانید ظاهر آن را تغییر دهید. این کار به سادگی قابل انجام است که ظاهر کابینت خود را تغییر دهید و قسمت داخلی آن را به راحتی تعمیر و رنگ آمیزی نمایید. با این کار در بخش بزرگی از هزینه های خود برای کابینت آشپزخانه صرفه جویی کرده اید.

یا برای مثال اگر کف آشپزخانه شما از جنس کفپوش چوبی است اما به تازگی شفاف بودن و برّاقیت خود را از دست داده است، لازم نیست که تمام این کفپوش ها را تعویض کنید. کافیست با صرف یک مقدار هزینه، ظاهری نو، زیبا، شفاف و برّاق را به همین کف پوش های قدیمی بدهید. برای انجام تغییرات بزرگ در محیط خانه خود به هیچ عنوان لازم نیست هزینه های گزاف و زیادی را پرداخت نمایید. با کمی خلّاقیت و استفاده از ایده هایی که تیم های اجرایی به شما ارائه می دهند می توانید تغییرات بسیاری زیادی را با صرف هزینه های اندک در محیط خانه تان ایجاد نمایید.

مراحل بازسازی خانه

تغییرات در حمام و سرویس بهداشتی

برای بازسازی حمام و سرویس بهداشتی می توان با تغییر وسایل داخلی این دو محل بازسازی را انجام داد. معمولاً هزینه بسیاری بالایی را بر دوش کارفرما می گذارد و مقرون به صرفه نیست. اما می توان با روش های دیگری نیز بازسازی حمام و سرویس بهداشتی را انجام داد. برای مثال می توان از دیوار پوش ها و یا کف پوش های سه بعدی در این دو محل استفاده کرد و زیبایی خاصی را در این محیط ها ایجاد نمود.

یا این که با تعویض کاشی ها و سرامیک های کف در صورتی که فرسوده شده باشند می توان ظاهری نو و جذاب را ایجاد کرد. تمام این موارد باز هم به سلیقه و بودجه کارفرما بستگی دارد. در این مورد تیم های اجرایی فقط پیشنهاد دهنده هستند و این کارفرما هست که در آخر تصمیم نهایی را متناسب با بودجه و سلیقه خود می گیرد تا تغییرات را در خانه خود اعمال کند.

مراحل بازسازی خانه

کلام آخر

در این مقاله تمامی موارد مهمی که مربوط به مراحل بازسازی خانه بود را با هم مورد بررسی قرار دادیم. جالب است بدانید که تمامی این مراحل می تواند توسط گروه معماری آرکا انجام شود که بیش از ده سال سوابق اجرایی در این زمینه دارد.

به یاد داشته باشید انجام مراحل بازسازی خانه یک تخصص است و نباید این کار را به افرادی واگذار کنید که فاقد این تخصص و تجربه کاری و اجرایی هستند. اگر قصد بازسازی منزل مسکونی یا محیط اداری و یا تجاری خود را دارید می توانید با تماس با کارشناسان آرکا علاوه بر دریافت یک مشاوره رایگان از هزینه ها و نحوه اجرای مراحل توسط مجموعه ما آگاه شوید.

مراحل بازسازی خانه

گروه معماری آرکا

گروه معماری آرکا با سال ها تجربه در زمینه بازسازی ساختمان، هر نوع سبک مورد پسند را به بهترین نحو اجرا و پیاده سازی می نماید. 

نخست گروه آرکا نیازها و الویت های شما را به خوبی درک می نماید و با تبحر زیاد اقدام به طراحی می نماید. بعد از این که طرح مورد تأیید مشتری قرار می گیرد. اقدامات بعدی و مورد لزوم با سرعت و با کیفیت بالا به اجرا در می آیند. لازم به ذکر است که گروه معماری آرکا تمامی کارهای پروژه را از صفر تا صد به عهده می گیرد و پروژه را به صورت تمام و کمال تحویل می دهد. 

سایر فعالیت های گروه آرکا

شرکت آرکا در کلیه زمینه های ساخت و ساز اعم از مدیریت پیمان، معماری داخلی، طراحی داخلی، دکوراسیون داخلی، مشارکت در ساخت، پارتیشن بندی و طراحی ساختمان فعالیت گسترده ای دارد. 

فعالیت های دیگر آرکا شامل غرفه سازی، اجاره غرفه، اجاره تجهیزات نمایشگاهی، برگزاری نمایشگاه، برگزاری نمایشگاه مجازی، برگزاری مراسم اداری، ایونت، کنفرانس، سمینار، فروش مبلمان اداری و … می شود. 

سایت فروشگاه تجهیزات نمایشگاهی و فروشگاه فروش میز، صندلی و کمد آرکا یکی از کامل ترین و مجهزترین سایت های فروشگاهی در این عرصه می باشند. 

در صورت تمایل می توانید از مشاوره های طراحان و دکوراتورها و … شرکت آرکا بهره مند گردید. 

تماس با ما 

ارتباط با گروه معماری آرکا از طریق شماره های تماس و شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام آرکا میسّر و امکان پذیر است.

اشتراک گذاری پست

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برچسب‌ها
آرکا (8) اصول طراحی اداری (19) انواع دکوراسیون اداری (31) بازسازی (20) بازسازی خانه (19) بازسازی داخلی (16) بازسازی داخلی ساختمان (12) بازسازی ساختمان (44) بازسازی ساختمان قدیمی (14) ترفند های دکوراسیون اداری (10) دکوراسیون (40) دکوراسیون اداری (69) دکوراسیون اداری شیک (13) دکوراسیون اداری مدرن (22) دکوراسیون اداری کلاسیک (12) دکوراسیون داخلی (108) دکوراسیون داخلی مدرن (9) دکوراسیون طراحی داخلی (53) طراحی اداری (32) طراحی داخلی (83) طراحی داخلی ساختمان (16) طراحی دکوراسیون آشپزخانه (9) طراحی دکوراسیون اداری (34) طراحی دکوراسیون تجاری (12) طراحی دکوراسیون خانگی (28) طراحی دکوراسیون داخلی (97) طراحی ساختمان (20) طراحی غرفه (14) طراحی غرفه نمایشگاهی (13) طراحی ویلا (10) طراحی پارتیشن (8) طراحی پارتیشن بندی اداری (8) غرفه سازی (19) غرفه نمایشگاهی (9) قوانین قرارداد مشارکت در ساخت (8) مدیریت پیمان (11) مزایای مشارکت درساخت (7) مشارکت درساخت (10) مشارکت در ساخت بنا (10) مشارکت درساخت چیست (7) پارتیشن (9) پارتیشن اداری (16) پارتیشن اداری شیشه ای (8) پارتیشن بندی (10) پارتیشن بندی اداری (13)
ارسال پیام
اگر سوالی دارید ما 24 ساعته آنلاین هستیم
گروه معماری آرکا
سلام دوست عزیز🤚
هر سوالی داری بپرس ما همیشه آنلاین و پاسخگوی سوالات شما هستیم. 🙏