خطرات بازسازی ساختمان

خطرات بازسازی ساختمان

خطرات بازسازی ساختمان به بیان کاملاً ساده و قابل فهم یک مجموعه از فعالیت های بازسازی ساختمان می باشد. با انجام دادن این فعالیت ها عمر مفید سازه به مقدار قابل توجهی افزایش پیدا می کند و میزان ماندگاری آن بیشتر می شود. شاید شما عزیزان از این موضوع اطلاع نداشته باشید که خطرات بازسازی ساختمان در هر ساختمان و با توجه به مکانی که به بازسازی و تعمیر نیاز دارد، متفاوت است.  در میزان خطرات بازسازی ساختمان عوامل بسیار مهمی تأثیرگذار هستند که مهم ترین آن ها میزان فرسودگی بنای مورد نظر می باشد.

خطرات بازسازی

اصلی ترین و مهم ترین خطرات بازسازی ساختمان 

هر خانه ای پس از ساخته شدن به مرور زمان و مورد استفاده قرار گرفته شدن دچار یکسری از آسیب ها و تخریب در قسمت های مختلف می شود. در چنین شرایطی نیاز به تعمیر به صوت کامل احساس می شود. در صورتی که تعمیرات به درستی انجام نشوند عمر مفید ساختمان مورد نظر با سرعت بیشتری به پایان می رسد. عملیات بازسازی باید توسط استادکاران با تجربه، ماهر و متخصص انجام شود.

این گونه تمامی مراحل موجود در فرآیند بازسازی به بهترین حالت ممکن انجام شده و خطرات بازسازی به حداقل میزان ممکن می رسد. یک استادکار و یا فرد حرفه ای در عملیات بازسازی ساختمان می تواند ساختمان مورد نظر را بررسی کند و پاسخ سؤال های بسیار مهمی را بیان کند. همانند میزان مقاومت ساختمان، نیاز قسمت های مختلف به بازسازی و … که در نتیجه ی مشخص شدن پاسخ این سؤال ها به روشنی می توان فعالیت بازسازی را طبق اصل و قوائد موجود آغاز کرد.خطرات بازسازی

خطرات موجود در بازسازی قسمت های مختلف یک ساختمان

بازسازی ساختمان نیاز به استفاده از مهارت و دانش افراد متخصص در این زمینه دارد. این گونه می توان در اولین مرحله به راحتی نیاز قسمت های مختلف ساختمان را به بازسازی بیان کرد. مشخص شدن نیاز قسمت های مختلف یک ساختمان برای بازسازی به دلایل مختلف انجام می شود.

یکی از مهم ترین دلایل، وجود خطرات کاملاً متفاوتی است که در بازسازی قسمت های مختلف یک ساختمان وجود دارد. در ادامه به طور کامل به بررسی مهم ترین خطرات بازسازی ساختمان و قسمت های مختلف آن می پردازیم. شما می توانید با ما همراه باشید و پاسخ سوال های رایج خود را در این باره به طور کاملاً رایگان دریافت کنید.

خطرات بازسازی

خطرهای موجود هنگام بازسازی دیواره های ساختمان و استفاده از چسب های دیواری

شاید شما عزیزان از این موضوع اطلاع نداشته باشید که در تولید کاغذ های دیواری و برای جلوگیری از ایجاد قارچ و کپک مابین دیوار و کاغذ دیواری از یک نوع ماده ی ضد قارچ استفاده می شود.

در بسیاری از موارد دیده می شود افراد نصّاب به این ماده ی ضد قارچ حساسیت پیدا می کنند و دچار مشکلات مختلف پوستی و بعضاً اگزما می شوند. برترین و مناسب ترین راه حل برای جلوگیری از وارد آمدن این آسیب به بدن و هنگام چسباندن کاغذهای دیواری از دستکش استفاده شود.خطرات بازسازی

خطرات موجود هنگام استفاده از جلا دهنده

یکی از مهم ترین و بدترین خطرهایی که سلامت افراد را هنگام بازسازی خانه های قدیمی تهدید می کند، استفاده از جلا دهنده است. استفاده کردن از جلا دهنده می تواند فرد را دچار مشکلات تنفسی، سردرد شدید و حالت تهوع کند. زیرا در ترکیبات آن از مواد آلی فرّار استفاده شده است. 

یکی دیگر از خطرات بازسازی ساختمان که بیشتر کودکان در معرض آن قرار گرفته می شوند، خطر ابتلا به آسم و بیماری های تنفسی است. زیرا مواد شیمیایی که در جلا دهنده استفاده شده است می تواند تأثیر بیشتری را تا حدود 4 برابر بر روی تنفس کودکانی بگذارد که در محل قرار دارند.

برترین راه حل موجود برای جلوگیری از وارد آمدن چنین آسیب هایی نیز باز گذاشتن درب و پنجره های ساختمان هنگام استفاده از چنین مواد های شمیایی است. استراحت پی در پی در بین مراحل جلا دادن و همچنین استفاده از دستکش نیز می تواند خطرات موجود در استفاده از جلا دهنده را به کمترین میزان خود برساند. توجه داشته باشید که هنگام جلا دادن وسایل و کف های چوبی هر سی دقیقه یک بار هوای تازه و بدون بوی مواد شیمیایی را تنفس کنید. می توانید برای استشمام هوای تازه و تمیز به فضای باز بروید.خطرات بازسازی

خطرهایی که افراد را هنگام رنگ کردن ساختمان تهدید می کنند

از دیگر خطرات بازسازی ساختمان استفاده کردن از حلال هایی است که بای رنگ های مختلف مورد استفاده قرار گرفته می شوند. در ساخت موادی همانند جلا دهنده، رنگ های ساختمانی و … از مواد و ترکیبات آلی فرّار استفاده می شود. تمامی ترکیبات شیمیایی موجود در آن می تواند سلامتی انسان را به مقدار قابل توجهی به خطر بیندازد.

مواد شیمیایی موجود در ترکیبات رنگ ساختمان هنگامی که مورد استفاده قرار گرفته می شود، قابلیت ترکیب شدن با هوا را دارد. پس از ترکیب شدن با هوا وارد شش و ریه ی فردی می شود که در محیطی که در حال رنگ آمیزی است، قرار دارد. در نهایت فرد دچار سردرد های شدید و سرگیجه می شود.

در بسیاری از موارد دیده شده است که افراد هنگام رنگ آمیزی دیواره های ساختمان درب و پنجره ها را باز نگذاشته اند. پس از قرار گرفتن در محیط بسته برای طولانی مدت بیهوش شده اند. همراهان عزیز توجه داشته باشید که بیهوشی یکی از مهم ترین خطرات بازسازی ساختمان از نوع رنگ آمیزی دیواره ها و … می باشد.خطرات بازسازی

نحوه کاهش میزان خطرات بازسازی 

برای کاهش میزان خطرات بازسازی ساختمان  بهتر است از رنگ هایی استفاده کنید که حلّال آن آب بوده و یا برای رقیق کردن آن از تینر استفاده می شود. موارد دیگری وجود دارند که می توان جهت مراقبت از جان افراد و کاهش میزان خطرات بازسازی ساختمان مورد توجه قرار داد.

این موارد شامل استفاده از ماسک بر روی دهان، دور از حرارت قرار دادن رنگ به دلیل ویژگی اشتعال زایی مواد رنگی و … می شوند. خطرات بازسازی ساختمان به موارد اشاره شده محدود نمی شود. مواردی همانند خطرهای ناشی از استفاده از فرش های صنعتی، استفاده از سفید کننده های مختلف و … نیز باید مورد بررسی قرار گرفته شوند.خطرات بازسازی

گروه معماری آرکا

گروه معماری آرکا با سال ها تجربه در زمینه بازسازی ساختمان، هر نوع سبک مورد پسند را به بهترین نحو اجرا و پیاده سازی می نماید.  

نخست گروه آرکا نیازها و الویت های شما را به خوبی درک می نماید و با تبحر زیاد اقدام به طراحی می نماید. بعد از این که طرح مورد تأیید مشتری قرار می گیرد. اقدامات بعدی و مورد لزوم با سرعت و با کیفیت بالا به اجرا در می آیند. لازم به ذکر است که گروه معماری آرکا تمامی کارهای پروژه را از صفر تا صد به عهده می گیرد و پروژه را به صورت تمام و کمال تحویل می دهد.  

سایر فعالیت های گروه آرکا

شرکت آرکا در کلیه زمینه های ساخت و ساز اعم از مدیریت پیمان، طراحی داخلی، مشارکت در ساخت، معماری داخلی، پارتیشن بندی و دکوراسیون داخلی فعالیت گسترده ای دارد.  

فعالیت های دیگر آرکا شامل غرفه سازی، اجاره غرفه، اجاره تجهیزات نمایشگاهی، برگزاری نمایشگاه، برگزاری نمایشگاه مجازی، برگزاری مراسم اداری، ایونت، کنفرانس، سمینار، فروش مبلمان اداری و … می شود.  

سایت فروشگاه تجهیزات نمایشگاهی و فروشگاه فروش میز، صندلی و کمد آرکا یکی از کامل ترین و مجهزترین سایت های فروشگاهی در این عرصه می باشند.

در صورت تمایل می توانید از مشاوره های طراحان و دکوراتورها و … شرکت آرکا بهره مند گردید.  

تماس با ما 

ارتباط با گروه معماری آرکا از طریق شماره های تماس و شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام آرکا میسّر و امکان پذیر است.

اشتراک گذاری پست

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برچسب‌ها
آرکا (8) اصول طراحی اداری (19) انواع دکوراسیون اداری (32) بازسازی (20) بازسازی خانه (19) بازسازی داخلی (16) بازسازی داخلی ساختمان (12) بازسازی ساختمان (44) بازسازی ساختمان قدیمی (14) ترفند های دکوراسیون اداری (10) دکوراسیون (40) دکوراسیون اداری (71) دکوراسیون اداری شیک (13) دکوراسیون اداری مدرن (22) دکوراسیون اداری کلاسیک (12) دکوراسیون داخلی (108) دکوراسیون داخلی مدرن (9) دکوراسیون طراحی داخلی (53) طراحی اداری (34) طراحی داخلی (83) طراحی داخلی ساختمان (16) طراحی دکوراسیون آشپزخانه (9) طراحی دکوراسیون اداری (34) طراحی دکوراسیون تجاری (12) طراحی دکوراسیون خانگی (28) طراحی دکوراسیون داخلی (97) طراحی ساختمان (20) طراحی غرفه (14) طراحی غرفه نمایشگاهی (13) طراحی ویلا (10) طراحی پارتیشن (8) طراحی پارتیشن بندی اداری (8) غرفه سازی (19) غرفه نمایشگاهی (9) قوانین قرارداد مشارکت در ساخت (8) مدیریت پیمان (11) مزایای مشارکت درساخت (7) مشارکت درساخت (10) مشارکت در ساخت بنا (10) مشارکت درساخت چیست (7) پارتیشن (9) پارتیشن اداری (16) پارتیشن اداری شیشه ای (8) پارتیشن بندی (10) پارتیشن بندی اداری (13)
ارسال پیام
اگر سوالی دارید ما 24 ساعته آنلاین هستیم
گروه معماری آرکا
سلام دوست عزیز🤚
هر سوالی داری بپرس ما همیشه آنلاین و پاسخگوی سوالات شما هستیم. 🙏