دکوراسیون روستیک در طراحی داخلی

دکوراسیون روستیک در طراحی داخلی 

دکوراسیون روستیک در طراحی داخلی، از آن دست سبک‌هایی است که ویژگی‌های خاص خودش را دارد. به همین دلیل طرفداران متمایزی دارد. منظور از خاص بودن این سبک از طراحی داخلی، ویژگی‌هایی است که آن را تبدیل به یک سبک سلیقه‌ای می‌کند نه یک سبک عامه پسند مانند دکوراسیون مدرن یا مینیمال.

در ادامه برای آشنا شدن هرچه بیشتر با این سبک، مفهوم این سبک را موشکافی کرده ایم.

دکوراسیون داخلی

روستیک به چه معناست؟

بهتر است در ابتدا با ویژگی‌های سبک روستیک در طراحی داخلی آشنا شوید. نخست واژه روستیک و معنای آن را توضیح می دهیم. 

روستیک نوعی سبک هنری است که بیشتر در زمینه‌های معماری، طراحی، نقاشی و چیدمان عناصر طراحی داخلی مورد استفاده قرار می گیرد. 

واژه روستیک، یک واژه لاتین به معنای روستا یا روستایی است. این واژه اشاره مستقیمی به سبک روستایی در زمینه‌های مختلف می‌کند. در انواع سبک های دکوراسیون داخلی منظور از سبک روستیک یا روستایی، استفاده از عناصر طبیعی برای معماری یا سبک طراحی است. از یک خانه چوبی گرفته تا یک نقاشی بر روی کاغذ با درونمایه طبیعت و روستا، همه جزو این سبک هنری هستند.

از سبک روستیک برای انتقال بهتر حس طبیعت، روستا، زندگی پاک و بی آلایش استفاده می‌شود. بنابراین ویژگی‌های این سبک هنری عمدتاً باید در ویژگی‌های طبیعت و روستا ریشه داشته باشند.

دکوراسیون داخلیدکوراسیون روستیک

سبک روستیک به طراحی و دکوراسیون داخلی هم مربوط می‌شود. دکوراسیون روستیک ارتباط مستقیمی با طبیعت و عناصر طبیعی دارد. این سبک  معماری خانه، عناصر داخلی و حتی نحوه چینش این عناصر را شامل می‌شود.

در پی ریزی این سبک به داخل خانه، باید به مفهوم طبیعت و زندگی توجه کنید. هر عنصری داخل خانه باید در نهایت به مفهوم طبیعت برسد. به گونه‌ای که افراد حاضر در خانه خود را از زندگی شلوغ و شهری بیرون دور بدانند.

دکوراسیون داخلی

ویژگی‌های دکوراسیون روستیک

در ادامه برخی از مهم‌ترین ویژگی‌های دکوراسیون روستیک نام برده شده و به تفکیک در رابطه با هرکدام توضیح داده شده است.

دکوراسیون داخلی

  1. عناصر طبیعی در فضای خانه

مهم‌ترین و متداول‌ترین ویژگی سبک روستیک در طراحی دکوراسیون داخلی وجود عناصر طبیعی در فضای داخلی خانه است. پر کاربرد‌ترین متریال در سبک دکوراسیون روستیک چوب خام و زیرمجموعه‌های آن است. کفپوش‌ها، مبلمان، کاغذ‌های دیواری یا پنل‌های صوتی و به طور کلی بیشتر عناصر داخلی خانه باید به نوعی درون خود متریال چوب را داشته باشند. یا حداقل ظاهر چوبی را حفظ کنند.

هدف از این کار، سفر به مناطق طبیعی و گشت و گذار در آن است. هر چه عناصر داخل خانه به طبیعت نزدیک‌تر باشند این آرمان واقعی‌تر می‌شود. حس طبیعت و روستا بهتر به افراد حاضر در خانه القاء می‌شود.

دکوراسیون داخلی

  1. تخته‌های چوبی عریض برای کف خانه

تخته‌های چوبی عریض با ظاهری ساده و محکم، در کامل کردن چرخه عناصر روستیک بسیار مؤثر است.  و مفهوم روستیک و طبیعت را بهتر القاء می‌کند.

این تخته‌های چوبی، به صورت خودکار و شهودی حس آرامش و طبیعت را بهتر به مخاطبان منتقل می‌کند. فضای روستایی کامل‌تری در داخل خانه به جریان می اندازد.

از آنجایی که این تخته‌ها قیمت بالایی دارند، نیازی نیست کل کف خانه را با آن‌ها بپوشانید. بلکه از آن به صورت تزئینی در بخش‌هایی از خانه مثل قسمتی از حمام یا گوشه‌ای از سالن پذیرایی استفاده کنید. این روش به زیبایی فضای داخلی خانه کمک بهتری می‌کند.

دکوراسیون داخلی

  1. وجود شومینه در داخل خانه

سفر به طبیعت و روستا، بدون وجود آتش و هیزم ممکن نیست. آتش یکی از بارز‌ترین ویژگی‌های زندگی روستایی و سبک روستیک است. یک خانه در سبک روستیک بدون وجود آتش به عنوان مظهر گرما، دوستی و پاکی، ناقص است و نیاز به اصلاح دارد.

شومینه یک واسطه برای دستیابی به بطن طبیعت و وارد شدن به سبک زندگی روستایی است. احساسی که شومینه روشن به افراد داخل خانه منتقل می‌کند، سرشار از عشق، دوستی و آرامش است که این عناصر از ویژگی‌های دکوراسیون روستیک به دور نیست.

محیط شومینه حتماً باید از عناصر طبیعی مثل سنگ یا آجر باشد. حواستان باشد محیط شومینه باید ایمن باشد. به این منظور سعی کنید از افراد حرفه‌ای برای نصب شومینه کمک بخواهید.

دکوراسیون داخلی

  1. پنل‌های دیواری یا دیوار سفید

وجود پنل‌های دیواری بلند با ظاهری چوبی تأثیر بسیار زیادی در خالص شدن سبک روستیک در طراحی داخلی دارد.

با توجه به سخت بودن این کار و هزینه بالای آن، اگر این کار برای شما ممکن نبود، نگران نباشید. دیوار‌های تماماً سفید دست کمی از پنل‌های دیواری در کامل شدن سبک روستیک ندارد و حتی گاهی بازدهی بهتری می‌دهد.

دیوار‌های سفید کاربرد زیادی در زمینه انتقال احساساتی چون شادی، روشنایی و سبک زندگی پاک و بدون آلایش دارد.

دکوراسیون داخلی

  1. رنگ‌های خنثی و طبیعی

یکی از مسائل مهم که باید در هر سبک انتخابی به آن توجه شود، تأثیر رنگ در‌ دکوراسیون داخلی مربوط به  آن سبک می باشد. در سبک روستیک رنگ‌های خنثی و روشن مد نظر است و بهتر سبک روستیک را تعریف می‌کنند.

استفاده از رنگ‌های روشن و خنثی در طراحی داخل خانه در ترکیب با دیگر عناصر طبیعی و چوبی و رنگ قهوه‌ای بهتر عمل می‌کند. در نتیجه غالب رنگی زیبایی در فضای داخلی خانه حاکم می‌شود.

دکوراسیون داخلی

  1. پارچه‌های طبیعی و ساده

برای وحدت سبک روستیک در داخل خانه، باید توجه لازم را به انواع پارچه‌های استفاده شده در پرده، مبلمان، صندلی و در کل هر چیزی که در آن از پارچه استفاده شده باشد داشته باشید.

در دکوراسیون روستیک، به استفاده از پارچه‌های طبیعی و محکم در عناصر طراحی توصیه شده است. بهترین انتخاب برای این کار، پارچه‌های ساده و بدون طرح با بافت طبیعی است.

پارچه‌های پشمی، کتان، ابریشم و کنداس برای سبک روستیک مناسب و مطلوب است.

دکوراسیون داخلی

  1. عناصر طبیعی جزیی

برای این که سبک طراحی روستیک در داخل خانه بهتر جریان یابد، وجود عناصر طبیعی که در القای حس سبک زندگی روستایی کمک می‌کند نیاز است. از این وسایل هم برای تزئین کردن فضای داخلی خانه و هم برای نیاز‌های شخصی خودتان استفاده کنید.

به عنوان مثال، استفاده از سبد‌های پارچه‌ای بافتنی به جای سبد‌های پلاستیکی یا بشکه‌های چوبی به جای جعبه‌ها و باکس‌های فلزی یا پلاستیکی بهتر و کارآمد تر است. استفاده از قوری مسی برای خوردن چای یا قهوه، حس طبیعت و سبک روستیک را بهتر و خالص تر منتقل می‌کند.

سبک روستیک، از آن دست سبک‌های دکوراسیون داخلی است که برای ایجاد حس خوب در افراد خانه پایه گذاری شده است. این حس خوب در سبک زندگی روستایی، وجود عناصر چوبی و طبیعی خلاصه شده است. انواعی از احساسات مثبت نظیر آرامش، امنیت، عشق و دوستی در میان این عناصر جریان دارند.

دکوراسیون داخلیگروه معماری آرکا 

گروه معماری آرکا با سال ها تجربه در زمینه دکوراسیون داخلی و طراحی داخلی، هر نوع سبک مورد پسند را به بهترین نحو اجرا و پیاده سازی می نماید.  

نخست گروه آرکا نیازها و الویت های شما را به خوبی درک می نماید و با تبحر زیاد اقدام به طراحی می نماید. زمانی که طرح مورد تأیید مشتری قرار می گیرد، اقدامات بعدی و مورد لزوم را با سرعت و با کیفیت بالا به اجرا در می آورد. لازم به ذکر است که گروه معماری آرکا تمامی کارهای پروژه را از صفر تا صد به عهده می گیرد و پروژه را به صورت تمام و کمال تحویل می دهد.  

سایر فعالیت های گروه معماری آرکا 

همچنین شرکت آرکا در کلیه زمینه های ساخت و ساز اعم از مدیریت پیمان، مشارکت در ساخت، بازسازی، پارتیشن بندی، غرفه سازی، اجاره غرفه، اجاره تجهیزات نمایشگاهی، فروش مبلمان اداری و … فعالیت گسترده ای دارد. سایت فروشگاه تجهیزات نمایشگاهی و فروشگاه فروش صندلی آرکا یکی از کامل ترین و مجهزترین سایت های فروشگاهی در این عرصه می باشند.  

در صورت تمایل می توانید از مشاوره های طراحان، دکوراتورها و  سایر کارشناسان شرکت آرکا بهره مند گردید.  

ارتباط با گروه معماری آرکا از طریق شماره های تماس و شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام آرکا میسر و امکان پذیر است.

اشتراک گذاری پست

مطالب پیشنهادی

مدل های دکوراسیون منزل

مدل های دکوراسیون منزل

مدل های دکوراسیون منزل مدل های دکوراسیون منزل بر زیبایی شناسی و ظاهر سطحی یک فضا تمرکز می کند. در اولین قدم برای طراحی دکوراسیون

ادامه مطلب »
مدیریت پیمان

مدیریت پیمان چند درصد است؟

مدیریت پیمان چند درصد است؟ مدیریت پیمان چند درصد است؟ کارفرمایان ساختمانی مراحل ساخت و ساز را برعهده پیمان کاران قرار می دهند. طبق قرارداد

ادامه مطلب »
اصول اساسی دکوراسیون داخلی

اصول اساسی دکوراسیون داخلی

اصول اساسی دکوراسیون داخلی داشتن دکوراسیون داخلی استاندارد و اصولی نیازمند رعایت نکات جزئی و کلی مختلفی‌ست. این نکات به یکپارچگی و هماهنگی اجزای مختلف

ادامه مطلب »

9 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برچسب‌ها
آرکا (8) اصول طراحی اداری (19) انواع دکوراسیون اداری (31) بازسازی (20) بازسازی خانه (19) بازسازی داخلی (16) بازسازی داخلی ساختمان (12) بازسازی ساختمان (44) بازسازی ساختمان قدیمی (14) ترفند های دکوراسیون اداری (10) دکوراسیون (40) دکوراسیون اداری (69) دکوراسیون اداری شیک (13) دکوراسیون اداری مدرن (22) دکوراسیون اداری کلاسیک (12) دکوراسیون داخلی (108) دکوراسیون داخلی مدرن (9) دکوراسیون طراحی داخلی (53) طراحی اداری (32) طراحی داخلی (83) طراحی داخلی ساختمان (16) طراحی دکوراسیون آشپزخانه (9) طراحی دکوراسیون اداری (34) طراحی دکوراسیون تجاری (12) طراحی دکوراسیون خانگی (28) طراحی دکوراسیون داخلی (97) طراحی ساختمان (20) طراحی غرفه (14) طراحی غرفه نمایشگاهی (13) طراحی ویلا (10) طراحی پارتیشن (8) طراحی پارتیشن بندی اداری (8) غرفه سازی (19) غرفه نمایشگاهی (9) قوانین قرارداد مشارکت در ساخت (8) مدیریت پیمان (11) مزایای مشارکت درساخت (7) مشارکت درساخت (10) مشارکت در ساخت بنا (10) مشارکت درساخت چیست (7) پارتیشن (9) پارتیشن اداری (16) پارتیشن اداری شیشه ای (8) پارتیشن بندی (10) پارتیشن بندی اداری (13)
ارسال پیام
اگر سوالی دارید ما 24 ساعته آنلاین هستیم
گروه معماری آرکا
سلام دوست عزیز🤚
هر سوالی داری بپرس ما همیشه آنلاین و پاسخگوی سوالات شما هستیم. 🙏