غرفه آرایی

غرفه آرایی

امروزه‌ غرفه سازی ( طراحی و اجرای غرفه ) از تخصص‌های مهم به شمار می‌رود. غرفه آرایی حتما باید بر اساس ایده‌ها و خلاقیت‌های به روز و زیبا صورت بگیرد؛ این ایده‌ها و خلاقیت‌ها در نتیجه‌ی حرفه‌ی طراح غرفه آرایی انجام می‌شود. در واقع غرفه آرایی و طراحی غرفه یک حرفه‌ی مستقل می‌باشد.

یکی از اصول اساسی در طراحی غرفه و غرفه آرایی این است که این طراحی به گونه‌ای باشد که‌ مخاطب و مشتری را در خود نگه دارد. در واقع طراحی غرفه باید بر اساس نیازها و سلیقه‌ی مشتری انجام شود.

غرفه آرایی از حساسیت بسیار بالایی برخوردار است که باید طراحی آن این حساسیت‌ها را در نظر گرفت‌ و در آخر یک غرفه‌ی کامل تحویل مشتری داد.

با در نظر گرفتن هدف مشتری و سلیقه‌ی او غرفه‌ی مد نظر را طراحی کرد.

غرفه آرایی

مقررات غرفه آرایی

در طراحی یک غرفه‌ی مناسب باید یکسری نکات و قوانین در نظر گرفته شود.

طراحان غرفه باید در قدم اول این نکته را در نظر بگیرند که طراحی آن‌ها مطابق با خواست کارفرما یا مشتری باشد.

قدم دوم طراحی یک غرفه بر اساس نظم و اصول طراحی است. در واقع تا زمانی که در غرفه آرایی نظم کار رعایت نشود و به طور اصولی طراحی صورت نگیرد یک غرفه آرایی مناسب نخواهید داشت.

قدم سوم اجرای‌ طرح اولیه مد نظر کارفرما می‌باشد. پیاده سازی طرح غرفه و جایگذاری تجهیزات داخلی باید به گونه‌ای باشد که یک محیط منظم و با آرامش نتیجه‌ی کار شما باشد.

قدم چهارم توجه به نورپردازی موجود در غرفه است. در واقع می‌توان گفت مهم ترین رکن یک غرفه آرایی زیبا طراحی نورپردازی آن می‌باشد. استفاده از لامپهای کم مصرف جدید در سایزهای متفاوت تاثیر نورپردازی غرفه را بیشتر می‌کند.

قدم پنجم خارج کردن وسایل و‌تجهیزات بلااستفاده و اضافی از محل غرفه است. خلوت و شیک بودن غرفه از نتایج یک غرفه آرایی اصولی و زیبا می‌باشد.

غرفه آرایی

غرفه آرایی منحصربه‌فرد

در طراحی و ساخت غرفه این نکته را مد نظر داشته باشید که استفاده از رنگ های متفاوت روشن و شاد در جلب نظر افراد تاثیر زیادی دارد. یک غرفه آرایی اصولی بر اساس جذب مخاطب و مشتری بنا می‌شود. در نتیجه باید عوامل موثر در تحت تاثیر قرار دادن مخاطب را فهمید و طراحی را بر اساس آن انجام داد. استفاده از رنگهای متفاوت و شاد همیشه و در همه جا باعث جلب توجه مخاطب شده است که در غرفه آرایی نیز این مولفه تاثیر زیادی دارد.

برای اینکه یک غرفه آرایی و طراحی غرفه‌ی زیبا داشته باشید سعی کنید از ایده‌های جدید بهره بگیرید. کپی کردن طراحی‌ دیگر غرفه‌ها همیشه باعث تکرار یک نما در ذهن مخاطب می‌شود در نتیجه به دنبال غرفه آرایی می‌گردد که منحصربه‌فرد باشد. در نتیجه با خلق ایده‌های جدید میتوانید تعداد بازدید کنندگان غرفه‌ی خود را افزایش دهید.

برای داشتن یک غرفه‌ی منحصربه‌فرد علاوه بر ایده و خلاقیت طراح موارد دیگری نیز تاثیر گذار هستند. برای مثال می‌توان موارد  زیر را نام برد:

 

 ۱ – وضعیت مکانی:

انتخاب یک مکان مناسب برای طراحی غرفه و غرفه آرایی از عوامل موثر در ارائه‌ی یک غرفه‌یزیبا و کامل است. یک طراح حرفه‌ای همیشه با توجه به مکانی که در اختیار دارد یک غرفه آرایی متناسب با وضعیت آن مکان ارائه می‌دهد.

۲ – هماهنگی طراحی غرفه با کالاهای نمایشی:

در غرفه آرایی باید این نکته را در نظر گرفت که طراحی با توجه به کالایی که شما به نمایش می‌گذاری انجام بگیرد. برای مثال اگر کالاهایی با سایز متفاوت در معرض نمایش قرار داده می‌شوند باید طراحی صورت بگیرد که همه‌ی این کالاها به طور یکسان جلوه‌ی خود را نمایش دهند.

 

۳ – افزایش جذابیت غرفه:

باید توجه داشت که در غرفه آرایی فقط چیدمان اجزا مهم نیست آنچه که مخاطب را به خود جذب می‌کند جذابیت غرفه‌ی شما است که با توجه به عواملی مثل خلاقیت شما و استفاده از تجهیزات مدرن قابل پیشرفت است.

غرفه آرایی

عوامل تاثیر گذار در غرفه آرایی

 

تاثیر رنگ در غرفه آرایی

از عوامل مهمی که در غرفه آرایی بسیار تاثیر دارد  رنگ های به کار رفته در طراحی غرفه شما می‌باشد. رنگ های شاد و تاثیرگذار باعث تحریک و جذب مخاطب به غرفه‌ی شما می‌شود. درخشندگی که رنگ های شاد دارد باعث القای آرامش و جلوگیری از ایجاد یک محیط شلوغ می‌شود. یک طراح حرفه ای در استفاده از رنگ ها در غرفه آرایی موضوع و خصوصیات آن را در نظر میگیرد و متناسب با آن رنگ ها به‌کار گرفته می‌شود.

غرفه آرایی

تاثیر نور در غرفه آرایی

همانطور که در فوق ذکر شد نورپردازی یکی از عوامل مهم بر یک غرفه آرایی است. استفاده از نورپردازی ملایم باعث ایجاد یک فضای آرام می‌شود که از هرج و مرج و نامرتبی در غرفه‌ی شما جلوگیری می‌کند.

 

تاثیر صدا و تصویر در غرفه آرایی

از مهم ترین مواردی که طراحان در یک غرفه آرایی به کار می‌برند استفاده از صدا و تصویرهای متفاوت است. با استفاده از دستگاه‌های پخش صدا و پخش آهنگ های ملایم مخاطب های بیشتری به غرفه‌ی شما جذب می‌شوند زیرا حضور در یک محیط پر سروصدا مسلما برای مخاطب آزاردهنده می‌باشد. در نتیجه مخاطب همیشه غرفه‌ای را برای نمایش انتخاب میکند که آرامش داشته باشد.

به کار بردن صفحه نمایش‌های بزرگ و اشیای تزیینی شیک و به روز برای نشان دادن تبلیغات و یا سایر تصاویر مورد نظر مخاطب زیادی را به خود جذب می‌کند.

غرفه آرایی

تاثیر مقیاس در غرفه آرایی

در غرفه آرایی باید این نکته قابل توجه طراحان باشد که در کوچکترین مقیاس بهترین غرفه را ارائه دهند. در واقع یک طراح همیشه باید عامل مقیاس را به‌ عنوان‌ مهمترین عامل تاثیرگذار در نظر داشته باشد. کوچک بودن غرفه نباید در غرفه آرایی طراح تاثیری داشته باشد در واقع با استفاده از فضا سازی‌ می‌توان فضای غرفه را بزرگتر نشان داد.

 

امروزه غرفه آرایی از ابزارهای موجود جهانی تاثیرگذار در تبلیغات و جذب مخاطب و مشتری میباشد. طراحی دکوراسیون در سراسر جهان مخاطب های زیادی دارد که در بیشتر مواقع به دنبال یک طراحی اصولی و مناسب هستند و زیبایی طراحی هدف اولیه‌ی مخاطبان می‌باشد. شما مخاطبان گرامی میتوانید با استفاده از یک طراحی تخصصی و اصولی یک غرفه آرایی مدرن و زیبا را  برای خود به ارمغان بیاورید.

سایر فعالیت های گروه معماری آرکا

همچنین شرکت آرکا در کلیه زمینه های ساخت و ساز اعم از مدیریت پیمان، پارتیشن بندی، مشارکت در ساخت، فروش مبلمان اداری، بازسازی، برگزاری مراسم اداری، ایونت، سمینار، کنفرانس، برگزاری نمایشگاه مجازی و … فعالیت گسترده ای دارد. در صورت تمایل می توانید از مشاوره های طراحان و دکوراتورها و … شرکت آرکا بهره مند گردید.   

تماس با ما 

ارتباط با گروه معماری آرکا از طریق شماره های تماس و شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام آرکا میّسر و امکان پذیر است.

اشتراک گذاری پست

مطالب پیشنهادی

پارتیشن اداری ارزان

پارتیشن‌های اداری ارزان

پارتیشن‌های اداری ارزان مقدمه امروزه استفاده از انواع پارتیشن اداری بسیار رواج پیدا کرده است و استفاده از آن در انواع کسب و کارها و

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برچسب‌ها
آرکا (8) اصول طراحی اداری (19) انواع دکوراسیون اداری (32) بازسازی (20) بازسازی خانه (19) بازسازی داخلی (16) بازسازی داخلی ساختمان (12) بازسازی ساختمان (44) بازسازی ساختمان قدیمی (14) ترفند های دکوراسیون اداری (10) دکوراسیون (40) دکوراسیون اداری (71) دکوراسیون اداری شیک (13) دکوراسیون اداری مدرن (22) دکوراسیون اداری کلاسیک (12) دکوراسیون داخلی (108) دکوراسیون داخلی مدرن (9) دکوراسیون طراحی داخلی (53) طراحی اداری (34) طراحی داخلی (83) طراحی داخلی ساختمان (16) طراحی دکوراسیون آشپزخانه (9) طراحی دکوراسیون اداری (34) طراحی دکوراسیون تجاری (12) طراحی دکوراسیون خانگی (28) طراحی دکوراسیون داخلی (97) طراحی ساختمان (20) طراحی غرفه (14) طراحی غرفه نمایشگاهی (13) طراحی ویلا (10) طراحی پارتیشن (8) طراحی پارتیشن بندی اداری (8) غرفه سازی (19) غرفه نمایشگاهی (9) قوانین قرارداد مشارکت در ساخت (8) مدیریت پیمان (11) مزایای مشارکت درساخت (7) مشارکت درساخت (10) مشارکت در ساخت بنا (10) مشارکت درساخت چیست (7) پارتیشن (9) پارتیشن اداری (16) پارتیشن اداری شیشه ای (8) پارتیشن بندی (10) پارتیشن بندی اداری (14)
ارسال پیام
اگر سوالی دارید ما 24 ساعته آنلاین هستیم
گروه معماری آرکا
سلام دوست عزیز🤚
هر سوالی داری بپرس ما همیشه آنلاین و پاسخگوی سوالات شما هستیم. 🙏