مبلمان اداری ارگونومیک

مبلمان اداری ارگونومیک

مبلمان اداری ارگونومیک به محصولاتی گفته می شود که در تولید آن ها به اصول ارگونومی بدن توجه شده است. استفاده از مبلمان اداری ارگونومیک، مزایای بسیاری دارد. این نوع مبلمان اداری بسیار متناسب با استاندارد های بدن کسانی طراحی شده که شاغل هستند. در این مقاله قصد داریم که در خصوص این نوع محصولات توضیحاتی را ارائه نماییم.

مبلمان اداری

مزایای استفاده از مبلمان اداری ارگونومیک

نشستن های طولانی بر صندلی های غیر استاندارد و با طراحی نامناسب ممکن است موجب وارد آمدن آسیب های غیرقابل جبرانی به ستون فقرات افراد شاغل گردد. با بیشتر شدن افراد شاغل در ادارات، افراد مجبور به پشت میز نشینی شده اند. موضوعات ذکر شده، موجب ایجاد دانش ارگونومیک و مبلمان اداری مناسب برای کارمندان شد تا همواره تأثیرات جبران ناپذیر استفاده از وسایل، بر روی بدن افراد را کم کند.

در صورتی که شغل شما به گونه ای باشد که با کامپیوتر سر و کار دارید و ساعت های متمادی مجبور به کار کردن با آن هستید. ممکن است آسیب هایی به جسم شما وارد گردد. پیشنهاد می گردد با خرید و استفاده از مبلمان اداری ارگونومیک از ایجاد این عوارض جلوگیری نمایید.

مبلمان اداری

خرید مبلمان اداری ارگونومیک

نشستن های طولانی بر روی صندلی های غیر استاندارد موجب آسیب هایی چون ضعف عضلانی، کمر درد و یا تغییر شکل اندام ها می گردد. این امکان وجود دارد که به دلیل این نوع آسیب ها مجبور به گرفتن مرخصی و باز ماندن از کار شوید. خرید مبلمان اداری باعث می شود که کارایی و سلامتی کارکنان را در طولانی مدت حفظ خواهند کرد. 

مبلمان اداریویژگی های جالب و خاص مبلمان ارگونومیک

تأثیر مبلمان اداری بر کسب و کار به گونه ای است که موجب تقویت حرکات بدن افراد می گردد. همچنین می توان به سهولت آن را تنظیم نمود تا با بدن افراد مختلف هماهنگ شود. در طراحی و تولید مبلمان اداری ارگونومیک توجه بیشتری به راحتی و سلامتی بدن در هنگام نشستن روی آن نسبت به زیبایی شده است. این نوع مبلمان به گونه ای طراحی شده که قابلیت تنظیم ارتفاع را دارد. می توان با تنظیم آن زانوها را در حالت مناسبی قرار داد.

مبلمان ارگونومیک دارای مکانیسم فعال سازی وزن است. می توان با آن وزن افراد مختلف را پشتیبانی کرد. این نوع مبلمان دارای پشتی قابل تنظیم، پایه نگهدارنده، تکیه گاه ساعد و چرخ های 360 درجه می باشد.

مبلمان اداری

آثار استفاده از مبلمان ارگونومیک در طولانی مدت

کارایی: زمانی که افراد هنگام نشستن بر روی صندلی در محل کار خود احساس خوب و راحتی دارند.کار خود را به بهترین نحو ممکن انجام می دهند. بنابراین، استفاده از مبلمان ارگونومیک در اداره، فوایدی مانند رضایت از کار، راحتی، شادمانی و موارد بسیار دیگر را به دنبال دارد.

تنوع در محیط کار: هر مقدار که کارکنان یک اداره از لحاظ اجتماعی و فکری دچار تنوع شوند باید محیط کار هم به همان اندازه از تنوع برخوردار شود. مبلمان ارگونومیک دارای سازگاری و تنوع بیشتری نسبت به صندلی های سنتی و معمولی محیط کار هستند. مدل های مبلمان اداری سبب پیشبرد اهداف مطابق با محیط خواهند شد و برای افراد با تحرک کمتر مناسب اند.

حفظ سلامت پرسنل: هنگامی که در یک اداره از مبلمان ارگونومیک استفاده شود، به حفظ سلامت پرسنل کمک زیادی می شود. در صورت نشستن بر روی صندلی های استاندارد، استرس عضلانی موجود در ستون فقرات و همچنین درد گردن با کاهش روبرو می گردد.

سلامت چشم ها: از دیگر موضوعات مهمی که در زمینه ی مبلمان ارگونومیک وجود دارد حفظ سلامت چشمان پرسنل هست. خیره شدن های طولانی به صفحه مانیتور ممکن است موجب آسیب رسیدن به چشم ها شود. اما مبلمان ارگونومیک طوری طراحی شده اند که اندازه مانیتور روی میز و همچنین فاصله آن تا صندلی منطبق با استاندارد های خاصی باشند.

مبلمان اداری

مبلمان اداری ارگونومیک

مبلمان ارگونومیک موجب اشغال کردن فضای قابل توجهی از محیط اداره می شوند. با این حال محیط کار را بهینه کرده و همچنین فضای استانداردی را ایجاد می کنند. علاوه بر این زیبایی فوق العاده ای به فضای اداره می بخشند. 

خرید مبلمان ارگونومیک، ممکن است هزینه ای را بر دوش صاحبان شرکت و یا اداره بگذارد. اما می توان گفت که این هزینه یک نوع پس انداز و یا سرمایه گذاری برای کارایی کارکنان اداره است.

مبلمان اداری

قیمت مبلمان اداری ارگونومیک

از دغدغه های مهمی که خریداران مبلمان ارگونومیک دارند، قیمت این نوع محصولات هست. پیشنهاد می شود قبل از خرید، اطلاعات لازم را در زمینه ی نرخ مبلمان اداری کسب نمایید. این گونه می توانید بودجه کافی برای خرید مبلمان اداری در نظر بگیرید.

مبلمان اداری

نکات قابل توجه در هنگام خرید مبلمان اداری

توصیه می شود در هنگام خرید مبلمان مناسب دکوراسیون اداری، طوری آن را انتخاب کنید که زمان استفاده از آن بتوانید به میز کار خود کاملاً مسلط باشید. مورد دیگری که باید هنگام خرید به آن دقت کرد این است که از استحکام متناسبی برخوردار باشند. بهتر است که این مبلمان گارانتی داشته باشند.

مبلمان اداری

سبک های متنوع مبلمان ارگونومیک

مبلمان اداری ارگونومیک دارای سبک های مختلفی هستند. این نوع مبلمان می تواند در محیط های متفاوتی چون سنتی، مجلل، معاصر و یا ساده وجود داشته باشد. در زمان خرید این نوع مبلمان باید به این نکته توجه کنید که کدام سبک متناسب با محیط کار شما است.

مبلمان اداری

انتخاب رنگ مبلمان

در هنگام انتخاب رنگ مبلمان اداری، رنگ مشکی گزینه ی خوبی است. می توان گفت انتخاب رنگ سیاه برای هر فضایی مناسب است. با این وجود، مبلمان ارگونومیک در انواع رنگ ها وجود دارد. رنگ های روشن می تواند فضای محیط اداری را شاد کند. همچنین یک احساس خوب را برای کارکنان اداره به ارمغان بیاورد. 

مبلمان اداری

سخن پایانی

در یک اداره، پرسنل ساعات زیادی از روز را پشت میزهای خود می نشینند. بنابراین تأثیر قابل توجهی از نشستن در آن محیط می گیرند. توصیه می شود که نسبت به عادات نشستن خود آگاهی کامل داشته باشید و یک صندلی اداری ارگونومیک برای خود انتخاب کنید. صندلی شما باید دارای پشتی مناسب باشد تا از کمر شما به خوبی پشتیبانی کند.

مبلمان اداری

گروه معماری آرکا

گروه معماری آرکا با سال ها تجربه در زمینه دکوراسیون داخلی و طراحی داخلی، هر نوع سبک مورد پسند را به بهترین نحو اجرا و پیاده سازی می نماید. 

نخست گروه آرکا نیازها و الویت های شما را به خوبی درک می نماید و با تبحر زیاد اقدام به طراحی می نماید. بعد از این که طرح مورد تأیید مشتری قرار می گیرد. اقدامات بعدی و مورد لزوم با سرعت و با کیفیت بالا به اجرا در می آیند. لازم به ذکر است که گروه معماری آرکا تمامی کارهای پروژه را از صفر تا صد به عهده می گیرد و پروژه را به صورت تمام و کمال تحویل می دهد. 

سایر فعالیت های گروه آرکا

همچنین شرکت آرکا در کلیه زمینه های ساخت و ساز اعم از مدیریت پیمان، مشارکت در ساخت، بازسازی، پارتیشن بندی، غرفه سازی، اجاره غرفه، اجاره تجهیزات نمایشگاهی، برگزاری نمایشگاه، مراسم اداری، ایونت، کنفرانس، سمینار، برگزاری نمایشگاه مجازی، فروش مبلمان اداری و … فعالیت گسترده ای دارد.

سایت فروشگاه تجهیزات نمایشگاهی و فروشگاه فروش میز، فروش صندلی و فروش کمد آرکا یکی از کامل ترین و مجهزترین سایت های فروشگاهی در این عرصه می باشند. 

در صورت تمایل می توانید از مشاوره های طراحان و دکوراتورها و … شرکت آرکا بهره مند گردید.

تماس با ما 

ارتباط با گروه معماری آرکا از طریق شماره های تماس و شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام آرکا میسر و امکان پذیر است.

اشتراک گذاری پست

مطالب پیشنهادی

پارتیشن‌ اداری مدرن

پارتیشن‌ اداری مدرن

پارتیشن‌ اداری مدرن مقدمه همان‌طور که شرکت‌ها همچنان با نیازهای در حال تغییر نیروی کار مدرن سازگار می‌شوند، طراحی دفتر کار به یکی از عوامل

ادامه مطلب »

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برچسب‌ها
آرکا (8) اصول طراحی اداری (19) انواع دکوراسیون اداری (32) بازسازی (20) بازسازی خانه (19) بازسازی داخلی (16) بازسازی داخلی ساختمان (12) بازسازی ساختمان (44) بازسازی ساختمان قدیمی (14) ترفند های دکوراسیون اداری (10) دکوراسیون (40) دکوراسیون اداری (71) دکوراسیون اداری شیک (13) دکوراسیون اداری مدرن (22) دکوراسیون اداری کلاسیک (12) دکوراسیون داخلی (108) دکوراسیون داخلی مدرن (9) دکوراسیون طراحی داخلی (53) طراحی اداری (34) طراحی داخلی (83) طراحی داخلی ساختمان (16) طراحی دکوراسیون آشپزخانه (9) طراحی دکوراسیون اداری (34) طراحی دکوراسیون تجاری (12) طراحی دکوراسیون خانگی (28) طراحی دکوراسیون داخلی (97) طراحی ساختمان (20) طراحی غرفه (14) طراحی غرفه نمایشگاهی (13) طراحی ویلا (10) طراحی پارتیشن (8) طراحی پارتیشن بندی اداری (8) غرفه سازی (19) غرفه نمایشگاهی (9) قوانین قرارداد مشارکت در ساخت (8) مدیریت پیمان (11) مزایای مشارکت درساخت (7) مشارکت درساخت (10) مشارکت در ساخت بنا (10) مشارکت درساخت چیست (7) پارتیشن (9) پارتیشن اداری (16) پارتیشن اداری شیشه ای (8) پارتیشن بندی (10) پارتیشن بندی اداری (14)
ارسال پیام
اگر سوالی دارید ما 24 ساعته آنلاین هستیم
گروه معماری آرکا
سلام دوست عزیز🤚
هر سوالی داری بپرس ما همیشه آنلاین و پاسخگوی سوالات شما هستیم. 🙏