نصب آسانسور در خانه های قدیمی

نصب آسانسور در خانه های قدیمی

نصب آسانسور در خانه های قدیمی یکی از ضروریات هر ساختمانی است. در بازسازی ساختمان با افزودن آسانسور به خانه های قدیمی نیز می توان ارزش آن را تا حد قابل توجهی افزایش داد. به جای بالا رفتن از پله ها، چرا سوار آسانسور نمی شوید؟ اگر تحرک محدودی دارید، نصب آسانسور در خانه می ‌تواند رفتن از یک طبقه به طبقه دیگر را برای شما آسان ‌تر کند. به شما این امکان را ‌دهد که مدت بیشتری در خانه بمانید.

ممکن است نصب آسانسور در خانه ای که در حال ساخت است کاری آسان تر باشد. زیرا آسانسور را می توان در طبقه های مختلف گنجاند. اما آسانسور را می توان در خانه های موجود نیز نصب کرد. آنها برای مقاوم سازی واحدها طراحی شده اند و به صورت قطعاتی هستند که می توانند از طریق درب استاندارد وارد خانه شوند.

نصب آسانسور در خانه های قدیمی

 

 

فضای مورد نیاز برای نصب آسانسور

بیشتر آسانسورها تقریباً مساحتی بین 366 تا 458 سانتی متر دارند. بنابراین فضای کمی بیشتر از یک کمد با اندازه خوب را اشغال می کنند. می توانند به راحتی در یک خانه قدیمی نیز جای بگیرند. دو نوع آسانسور اصلی کابلی و هیدرولیک وجود دارد و هر دو را می توان در خانه های قدیمی نیز نصب کرد.

با یک آسانسور کابلی، کابل ها در زیرزمین یا اتاق زیر شیروانی نصب خواهند شد. کابین آسانسور روی ریل راهنما سوار می شود و با کابل بالا و پایین می رود. آسانسور هیدرولیک دارای پمپی است که از آسانسور دور نگه داشته می شود و سواری آرام تر و نرم تری را برای افراد ارائه می دهد.

دلایل متعددی وجود دارد که چرا نصب آسانسور در خانه قدیمی شما امری منطقی و ضروری است. نصب آسانسور به شما این امکان را می دهد که مدت بیشتری در خانه بمانید و در حین رفت و آمد دچار مشکلاتی همچون پا درد نشوید.

در ادامه با ما همراه باشید تا در رابطه با نصب آسانسور در خانه های قدیمی بیشتر توضیح دهیم.

نصب آسانسور در خانه های قدیمی

 

 

مزایای نصب آسانسور در خانه های قدیمی

نصب آسانسور در خانه قدیمی فضای کمتری نسبت به راه پله اشغال می کند. گاهی اوقات صاحبان خانه برای دسترسی به مناطق طبقه دوم نیاز به راه پله دیگری دارند و آسانسور فضای کمتری را نسبت به راه پله اشغال خواهد کرد. در ادامه با مزایای نصب آسانسور در خانه قدیمی بیشتر آشنا خواهید شد.

نصب آسانسور در خانه های قدیمی

 

قابلیت سکونت بیشتر:

به جای نقل مکان به یک خانه جدید برای تطبیق سلامت یا تحرک خود یا افراد سالمند، می توانید فضای زندگی خود را با آسانسور به روز کنید. مقاوم سازی سیستم آسانسور در محل سکونت در خانه قدیمی فعلی به شما امکان می دهد مدت بیشتری در خانه خود بمانید.

نصب آسانسور در خانه های قدیمی

 

راحتی بیشتر:

حمل چمدان های سنگین، مواد غذایی و سایر اقلام از پله ها می تواند از نظر فیزیکی خسته کننده و برای افراد سالمند کاری نشدنی باشد. آسانسور خانگی به شما این امکان را می دهد که بدون تلاش زیاد به طبقات مختلف به راحتی دسترسی داشته باشید.

نصب آسانسور در خانه های قدیمی

 

تحرک ساده:

اگر تحرک زیادی ندارید، با نصب آسانسور در خانه های قدیمی می توانید به راحتی در سراسر طبقات خانه خود سفر کنید. کابین ‌ها را می ‌توان به اندازه‌ ای بزرگ ساخت که فضایی برای صندلی‌ های چرخدار افراد سالمند فراهم کند. اگر فردی در خانواده شما زانوهای ضعیفی دارد یا از کمردرد رنج می برد، می‌ تواند با استفاده از یک سیستم بالابر با تلاش کمی به هر طبقه حرکت کند.

نصب آسانسور در خانه های قدیمی

 

افزایش ارزش فروش مجدد خانه قدیمی:

آسانسورهای خانگی می توانند خریداران بیشتری را برای خانه شما جذب کنند. یک سیستم آسانسور مسکونی این امکان را دارد که به صاحبان خانه‌ های آینده کمک کند تا مدت بیشتری در خانه بمانند، بدون این که نیازی به بازسازی خانه باشد.

نصب آسانسور در خانه های قدیمی

 

 

آیا می توانید خانه ای را برای نصب آسانسور بازسازی کنید؟

بسیاری از مردم فضای زندگی فعلی خود را برای نصب آسانسور بازسازی می کنند یا محل زندگی خود را تغییر می دهند. آسانسورها امروزه در مدل های جمع و جور طراحی شده اند تا فضای محدودی را در ساختمان اشغال کنند و برای خانه ها در هر اندازه ای ایده آل هستند.

شما این امکان را دارید که با ایجاد فضا برای کابین آسانسور و تجهیزات الکتریکی آن، یک سیستم آسانسور فوق العاده ای را به طبقه خانه خود اضافه کنید. علاوه بر این، معماران اغلب فضایی را در نقشه ها برای صاحبان خانه می گذارند تا در آینده آسانسور نصب کنند.

اگر خانه شما قدیمی است، ممکن است فضایی در فضای زندگی خود برای سیستم آسانسور داشته باشید. در خانه های قدیمی تر، آسانسور را اغلب می توان در فضایی که قبلاً توسط کمدها اشغال شده بود نصب کرد.

نصب آسانسور در خانه های قدیمی

 

 

آیا می توان یک آسانسور به خانه قدیمی اضافه کرد؟

آسانسورهای مسکونی از اواسط دهه 1990 به یکی از امکانات محبوب بین افراد تبدیل شدند. به همین دلیل، بسیاری از خانه ‌هایی که از آن زمان ساخته شده ‌اند، کمدهای روی هم دارند. به این معنی که هر کمد مستقیماً بالای خانه‌ای است که در طبقه زیر قرار دارد. چیدمان کمدها بازسازی فضا را برای ایجاد آسانسور آسان تر می کند. ممکن است برخی از خانه‌ های قدیمی انباری یا فضای اداری روی هم داشته باشند تا مکانی برای بالابرها فراهم کنند.

این امکان را دارید که آسانسور را به خانه ای که قبل از دهه 1990 ساخته شده نیز اضافه کنید. اگر سازنده ملک فعلی شما در طراحی ساخت و ساز، فضای مشخصی را برای بالابر یا آسانسور طراحی نکرده باشد، می توانید فضای جدیدی را خود شما ایجاد کنید.

به طور کلی تخمین زده شده است که 762 سانتی متر از فضای موجود در یک منطقه بدون انسداد از خانه شما برای آسانسور خانگی کافی است. اما برخی از افراد می توانند راه حل های مناسبی برای فضای محدودتر ارائه دهند. بهتر است با یک پیمانکار با تجربه صحبت کنید تا بفهمید چه چیزی در خانه شما امکان پذیر است.نصب آسانسور در خانه های قدیمی

 

 

عواملی که قبل از بازسازی آسانسور باید در نظر گرفت

قبل از این که منزل قدیمی خود را برای آسانسور بازسازی کنید، در ادامه چند فاکتور وجود دارد که باید آنها را در نظر بگیرید.

بسته به تعداد طبقات و پله های بین هر طبقه خانه شما، ممکن است با بالا رفتن سن، زندگی در خانه فعلی شما کمی دشوار شود. اگر با افزایش سن، تحرک برای شما مشکل ساز شد، نصب آسانسور به شما امکان می دهد به جای نقل مکان به یک ساختمان دیگر، در خانه خود بمانید.

نصب آسانسور در خانه های قدیمی

ارتباط با گروه معماری آرکا از طریق شماره های تماس و شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام آرکا میسّر و امکان پذیر است.

اشتراک گذاری پست

مطالب پیشنهادی

مدل های استخر

مدل های استخر

مدل های استخر مدل های استخر در خانه های ویلایی و خانه باغ ها جذابیت و زیبایی منحصر به فردی ایجاد می نماید. استخرها در

ادامه مطلب »
هزینه بازسازی منازل

هزینه بازسازی منازل

هزینه بازسازی منازل مقدمه برای نحوه ی برآورد هزینه بازسازی منازل باید توجه داشته باشیم که هر ملک و هر فضا کاملاً متفاوت هستند. امکان

ادامه مطلب »
اهمیت روانی صندلی مدیریتی

اهمیت روانی صندلی مدیریتی

اهمیت روانی صندلی مدیریتی مقدمه تأثیر طراحی و کیفیت بر روانشناختی کارمندان بسیار مورد توجه قرار گرفته است. در دنیای امروزه، صندلی مدیریتی بیش از

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برچسب‌ها
آرکا (8) اصول طراحی اداری (19) انواع دکوراسیون اداری (32) بازسازی (20) بازسازی خانه (19) بازسازی داخلی (16) بازسازی داخلی ساختمان (12) بازسازی ساختمان (44) بازسازی ساختمان قدیمی (14) ترفند های دکوراسیون اداری (10) دکوراسیون (40) دکوراسیون اداری (71) دکوراسیون اداری شیک (13) دکوراسیون اداری مدرن (22) دکوراسیون اداری کلاسیک (12) دکوراسیون داخلی (108) دکوراسیون داخلی مدرن (9) دکوراسیون طراحی داخلی (53) طراحی اداری (34) طراحی داخلی (83) طراحی داخلی ساختمان (16) طراحی دکوراسیون آشپزخانه (9) طراحی دکوراسیون اداری (34) طراحی دکوراسیون تجاری (12) طراحی دکوراسیون خانگی (28) طراحی دکوراسیون داخلی (97) طراحی ساختمان (20) طراحی غرفه (14) طراحی غرفه نمایشگاهی (13) طراحی ویلا (10) طراحی پارتیشن (8) طراحی پارتیشن بندی اداری (8) غرفه سازی (19) غرفه نمایشگاهی (9) قوانین قرارداد مشارکت در ساخت (8) مدیریت پیمان (11) مزایای مشارکت درساخت (7) مشارکت درساخت (10) مشارکت در ساخت بنا (10) مشارکت درساخت چیست (7) پارتیشن (9) پارتیشن اداری (16) پارتیشن اداری شیشه ای (8) پارتیشن بندی (10) پارتیشن بندی اداری (13)
ارسال پیام
اگر سوالی دارید ما 24 ساعته آنلاین هستیم
گروه معماری آرکا
سلام دوست عزیز🤚
هر سوالی داری بپرس ما همیشه آنلاین و پاسخگوی سوالات شما هستیم. 🙏