طراحی داخلی مطب دندانپزشکی کودکان

طراحی داخلی مطب دندانپزشکی کودکان

طراحی داخلی مطب دندانپزشکی کودکان باید مطابق با اصول صحیحی صورت بگیرد. این مکان از آنجایی که مربوط به کودکان می باشد باید علاوه بر رعایت قوانین طراحی داخلی با روحیه کودکان نیز سازگار باشد.

به گونه ای که تمامی استرس ها و نگرانی ها را از آنها دور نماید. با استفاده از رنگ ها و نورپردازی مناسب یک محیط دلپذیری ایجاد شود که مراجعه کنندگان هر دفعه بدون هیچ دغدغه ای و با شور و اشتیاق فراوانی به این مکان قدم بگذارند. 

طراحی داخلی

اثر بخشی رنگ های قرمز و سبز و آبی در فضای دندانپزشکی کودکان

تأثیر رنگ در دکوراسیون داخلی بسیار حائز اهمیت می باشد. به عنوان مثال رنگ قرمز تند معمولاً احساس خطر و فضاهای بسیار پرانرژی را تداعی می کنند. در حالی که آبی و سبز به طور معمول موجب احساسات آرام تر می شوند.طراحی داخلی

نگاه کودکان به مطب دندان پزشکی 

برای کودکان، نه تنها مطب دندانپزشکی بلکه جهان مجموعه ای از فرم، شکل و رنگ ها می باشد. بنابراین شما باید برای یک مطب دندانپزشکی اطفال، فضایی جذاب، آرامش بخش و بدون استرس را ایجاد کنید که دوست داشتنی است.

در نتیجه کودکان و بیماران کم سن و سال نه تنها از آمدن به مطب شما ترسی ندارند بلکه مشتاقانه از حضور در یک فضای شاد و سرگرم کننده با عنوان مطب دندانپزشکی لذت می برند.طراحی داخلیاهمیت نور پردازی در طراحی داخلی مطب دندانپزشکی کودکان 

نورپردازی در طراحی داخلی و میزان روشنایی در مطب دندانپزشکی از مسائلی است که جنبه ی عملکردی آن به مراتب مهم تر از جنبه ی تزئینی آن می باشد.

روشنایی در مطب دندانپزشکی به دندانپزشکان و تکنسین ها کمک می کند تا وظایفشان را به نحو احسنت انجام دهند. همچنین به بیماران و کودکان کمک می کند تا احساس بهتری داشته باشند.

طراحی داخلی

مقایسه نورپردازی کم و مناسب در فضای دندانپزشکی 

روشنایی ضعیف نیز می تواند اثر منفی مستقیم به روی کودکان در مطب دندانپزشکی داشته باشد. روشنایی فلورسنت ارزان تر از روشنایی های دیگر است. اما مطالعات نشان می دهد با برخی مشکلات و مسائل رفتاری کودکان ارتباط مستقیم دارد.

شدت و مقدار نور در فضاهای خیلی روشن و پر نور نیز بسیار مهم است. فضاهای کوچک و ضعیف با نور به شدت زیاد و رنگ های تند به ویژه در مکان های نا آشنا می تواند اضطراب کودکان را افزایش دهد.

طراحی داخلی

ایده هایی برای جلب توجه کودکان 

چاپ تصاویر دیواری و یا تصاویر پس زمینه با طرح های سرگرم کننده و مناسب کودکان، مطب خود را نسبت به سایرین ویژه و شاخص جلوه دهید. تصاویر ابرقهرمانان کارتونی استفاده نمایید و در بقیه ی اتاق ها، سایر شخصیت های فیلم های تلویزیونی و کارتونی که محبوب کودکان هستند.

طراحی داخلی

تأثیر انتخاب تصاویر کارتونی و … در فضای معاینه بر کودکان 

کودکان هنگامی که شخصیت های آشنا را می بینند، احساس راحتی بیشتری می کنند. بنابراین این نوع طرح ها در دکوراسیون داخلی می توانند انجام عمل های جراحی یا معاینات دندانپزشکی را برای آنها بسیار راحت تر کنند.

طراحی داخلی

نقش سرگرمی و رسانه ها در فضای انتظار بر روی کودکان 

تصور کنید که در طراحی دکوراسیون داخلی شما به عنوان دندانپزشک یک دستگاه چند رسانه ای یا وسیله ی بازی در اتاق درمان خود داشته باشید تا در اختیار کودکانی قرار دهید که برای معاینه به مطب آمده اند.

با این کار علاوه بر ایجاد حواس پرتی برای آنها هنگام انجام کار شما به کودک احساس دعوت کنندگی را منتقل کرده و اشتیاق زیادی در او برای حضور مجدد در اتاق معاینه ایجاد می نمایید.

طراحی داخلی

اصول کلی طراحی داخلی مطب دندانپزشکی کودکان  

باید تا حد امکان برای کودکان تداعی کننده فضای امن باشد. تا آنها بتوانند راحت تر با دندانپزشک خود احساس آرامش کنند.

شدت و مقدار نور در فضاهای خیلی روشن و پر نور نیز بسیار مهم است.

طرح باید رنگ های شاد و کودکانه داشته باشد.

همچنین طراح باید به بعد عاطفی و روانی محیط توجه داشته باشد. محیط را به گونه ای طراحی کند که تأثیر مثبتی روی کودک داشته، برای او دلنشین باشد.

طراحی داخلی

نتیجه تلاش ها برای طراحی چیدمان باید منجر به مطبی با چه مشخصاتی گردد؟

مطب دندانپزشکی به محیطی گرم و خوشایند برای کودک تبدیل شود.

کودک از آمدن به مطب ما احساس رضایت داشته باشد.

کودک، در مطب استرسی نداشته باشد.

بخشی برای سرگرمی و بازی کودکان در نظر گرفته شود.

رنگ بندی مطب علاوه بر آرامش باید شادی، نشاط و ایمنی کودک در جای جای مطب حفظ شود.

کودک از دیدن بخش هایی از مطب به هیجان آید.

نیازهای تمامی افرادی که به مطب ما مراجعه می کنند، رفع گردد.

برای ایجاد اشتیاق در کودک در پایان کار چه روشی پیشنهاد می کنید؟

 می توان از دادن کادو یا خوراکی یا سی دی بازی استفاده کرد.

طراحی داخلیگروه معماری آرکا

گروه معماری آرکا با سال ها تجربه در زمینه طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی هر نوع سبک مورد پسند را به بهترین نحو اجرا و پیاده سازی می نماید.  

نخست گروه آرکا نیازها و الویت های شما را به خوبی درک می نماید و با تبحر زیاد اقدام به طراحی می نماید. بعد از این که طرح مورد تأیید مشتری قرار می گیرد. اقدامات بعدی و مورد لزوم با سرعت و با کیفیت بالا به اجرا در می آیند. لازم به ذکر است که گروه معماری آرکا تمامی کارهای پروژه را از صفر تا صد به عهده می گیرد و پروژه را به صورت تمام و کمال تحویل می دهد.  

سایر فعالیت های گروه آرکا

همچنین شرکت آرکا در کلیه زمینه های ساخت و ساز اعم از مدیریت پیمان، مشارکت در ساخت، بازسازی، پارتیشن بندی، غرفه سازی، اجاره غرفه، اجاره تجهیزات نمایشگاهی، برگزاری نمایشگاه، مراسم اداری، ایونت، کنفرانس، سمینار، برگزاری نمایشگاه مجازی، فروش مبلمان اداری و … فعالیت گسترده ای دارد.

سایت فروشگاه تجهیزات نمایشگاهی و فروشگاه فروش میز، صندلی و کمد آرکا یکی از کامل ترین و مجهزترین سایت های فروشگاهی در این عرصه می باشند.

در صورت تمایل می توانید از مشاوره های طراحان و دکوراتورها و … شرکت آرکا بهره مند گردید.   

تماس با ما 

ارتباط با گروه معماری آرکا از طریق شماره های تماس و شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام آرکا میّسر و امکان پذیر است.

اشتراک گذاری پست

مطالب پیشنهادی

مبلمان اداری

برندهای مبلمان اداری

برندهای مبلمان اداری برند های مبلمان اداری یکی از موضوعاتی است که در تأسیس و راه اندازی شرکت ها و ادارات مورد توجه قرار می

ادامه مطلب »

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برچسب‌ها
آرکا (8) اصول طراحی اداری (19) انواع دکوراسیون اداری (32) بازسازی (20) بازسازی خانه (19) بازسازی داخلی (16) بازسازی داخلی ساختمان (12) بازسازی ساختمان (44) بازسازی ساختمان قدیمی (14) ترفند های دکوراسیون اداری (10) دکوراسیون (40) دکوراسیون اداری (71) دکوراسیون اداری شیک (13) دکوراسیون اداری مدرن (22) دکوراسیون اداری کلاسیک (12) دکوراسیون داخلی (108) دکوراسیون داخلی مدرن (9) دکوراسیون طراحی داخلی (53) طراحی اداری (34) طراحی داخلی (83) طراحی داخلی ساختمان (16) طراحی دکوراسیون آشپزخانه (9) طراحی دکوراسیون اداری (34) طراحی دکوراسیون تجاری (12) طراحی دکوراسیون خانگی (28) طراحی دکوراسیون داخلی (97) طراحی ساختمان (20) طراحی غرفه (14) طراحی غرفه نمایشگاهی (13) طراحی ویلا (10) طراحی پارتیشن (8) طراحی پارتیشن بندی اداری (8) غرفه سازی (19) غرفه نمایشگاهی (9) قوانین قرارداد مشارکت در ساخت (8) مدیریت پیمان (11) مزایای مشارکت درساخت (7) مشارکت درساخت (10) مشارکت در ساخت بنا (10) مشارکت درساخت چیست (7) پارتیشن (9) پارتیشن اداری (16) پارتیشن اداری شیشه ای (8) پارتیشن بندی (10) پارتیشن بندی اداری (14)
ارسال پیام
اگر سوالی دارید ما 24 ساعته آنلاین هستیم
گروه معماری آرکا
سلام دوست عزیز🤚
هر سوالی داری بپرس ما همیشه آنلاین و پاسخگوی سوالات شما هستیم. 🙏