دکوراسیون آشپزخانه مدرن

دکوراسیون آشپزخانه مدرن

دکوراسیون آشپزخانه مدرن، یکی از پر طرفدار‌ترین سبک‌ها در دکوراسیون داخلی خانه به شمار می آید. امروزه این سبک در داخل خانه‌ها جایگاه مهمی پیدا کرده است. اکثر خانواده‌ها به دنبال پیاده سازی این سبک در آشپزخانه خود هستند.

سبک مدرن با اِلمان‌هایی که دارد علاوه بر داشتن زیبایی، کاربردی هم می باشد. این کاربردها در آشپزخانه ملموس‌تر و قابل درک‌تر هستند. در ادامه به تعریف کلی از آشپزخانه مدرن و ویژگی‌های آن می پردازیم.

دکوراسیون داخلی

آشپزخانه مدرن و مزایای آن

آشپزخانه مدرن در میان انواع سبک های دکوراسیون داخلی با ویژگی‌هایی که در درون خود جای داده است، تبدیل به یکی از پر تقاضا‌ترین سبک طراحی آشپزخانه شده است. همواره بر تعداد تقاضاها برای این سبک اضافه می‌شود.

از آنجایی که آشپزخانه یکی از مهم‌ترین بخش‌های خانه است، هم آقایون و هم خانم‌ها مدت زمان زیادی در طول روز را در آن می‌گذرانند. باید به تک تک عناصر آن از جمله نوع سبک و طراحی آن دقت و توجه کافی شود.

اگر آشپزخانه نتواند به ویژگی‌های لازم خود برسد و همیشه نا منظم بماند، دیگر هیچ کاری درون آن لذت بخش و جذاب نخواهد بود. این تأثیر مستقیمی در کیفیت کار‌های انجام شده در آشپزخانه می‌گذارد.

دکوراسیون داخلی

مزایای آشپزخانه مدرن

آشپزخانه مدرن از مزایای خاصی برخوردار است. این باعث شده است که محبوبیت آن در بین سبک دکوراسیون داخلی ایرانی بیشتر شود. در ادامه برخی از مزایای آشپزخانه مدرن را عنوان کرده ایم.

  • دسترسی سریع به اجزای مختلف آشپزخانه
  • زیبایی در عین سادگی
  • منظم بودن چینش لوازم و عناصر مختلف آشپزخانه
  • وجود لوازم مدرن و آسان‌تر بودن فعالیت‌ها در آشپزخانه

دکوراسیون داخلی

پنج ویژگی آشپزخانه مدرن

چرا آشپزخانه مدرن تا این حد محبوب و پر طرفدار است؟ پاسخ به این سؤال در مفهوم خود سبک مدرن و آشپزخانه مدرن گنجانده شده است. یکی از بهترین راه‌ها برای شناخت یک مفهوم و داشتن درک بهتری از آن دانستن ویژگی‌های مهم و اساسی آن است. در ادامه پنج ویژگی مهم یک آشپزخانه مدرن را برای شما شرح می دهیم.

دکوراسیون داخلی

1. عدم زینت و پیچیدگی خاص

در طراحی دکوراسیون داخلی، هدف از سبک مدرن رسیدن به آرمان سادگی در عین زیبایی است. لذت و آرامشی که در سادگی وجود دارد، به سختی می‌توان در چیز‌های پیچیده و شلوغ یافت.

سادگی یکی از ویژگی‌های کاربردی آشپزخانه مدرن است. سادگی مانع خسته شدن افراد داخل آشپزخانه می‌شود. ذهن را برای انجام فعالیت‌ها تشویق و ترغیب می‌کند.

به طور طبیعی انسان‌ها دوست دارند بدون آلایش و بی‌نظمی اضافی، کار‌ها را انجام دهند. نمی‌توانند مدت زمان زیادی را در یک مکان شلوغ و پیچیده بمانند.

منظور از عدم زینت، ساده بودن لوازمی مثل کابینت، کفپوش و دیگر عناصر داخلی آشپزخانه است. برای بهتر شدن کاربرد این سبک، سعی کنید از یک ترکیب رنگی ثابت مثل سفید و خاکستری استفاده کنید. زیاد از رنگ‌های جیغ و تحریک کننده اعصاب استفاده نکنید.

لازم نیست روی مدل های کابینت‌ مدرن، خطوط برجسته باشد و قاب خیلی ظریفی داشته باشد. هرچه کابینت ساده‌تر باشد، بهتر است. البته منظور از ساده بودن، استفاده از کابینت‌هایی با روکش‌های کهنه و قدیمی نیست. هنر سبک مدرن همین است که در عین سادگی، مدرن بودن لوازم را نیز حفظ می‌کند.

دکوراسیون داخلی

2. نظم در چینش لوازم

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های دکوراسیون داخلی مدرن به خصوص در آشپزخانه، رعایت نظم در بین عناصر مختلف است. شما دقیقاً می‌دانید وسایل در کجا قرار دارد و برای فلان وسیله کجای آشپزخانه مناسب‌تر است. در واقع علت اصلی انتخاب این سبک برای آشپزخانه همین سادگی و نظم است.

نیازی نیست برای پیدا کردن هر وسیله چندین دقیقه دور خودتون بچرخید و معادلات سخت ذهنی حل کنید. سبک مدرن برای حل همین مشکل قرار است در آشپزخانه پیاده سازی شود.

دکوراسیون داخلی

3. لوازم و ابزار مدرن

سبک مدرن، با لوازم و وسایل مدرن کامل‌تر می‌شود. این لوازم باعث می‌شود تا سادگی کار شما بیشتر شود. در نتیجه لذت کار کردن در آشپزخانه هم بیشتر شود.

شما می‌توانید به جای یک ماشین لباسشویی پر سر و صدا و کهنه، یک ماشین لباسشویی لوکس و مدرن تهیه کنید. یا به جای اجاق گاز معمولی که گاهی فندکی آن گیر می‌کند، یک اجاق برقی نصب کنید. هم کارتان ساده‌تر می شود و هم ظاهر مدرن آشپزخانه حفظ می شود. در این سبک می‌توانید از ماشین ظرفشویی و دیگر لوازم مدرن برای سادگی فعالیت‌ها استفاده کنید.

4. نور پردازی ساده و مینیمال

سبک مدرن، ایده مدرنی هم برای نورپردازی نیز دارد. هنگام نورپردازی در آشپزخانه مدرن باید به دو نکته مهم توجه کنید. یکی میزان پخش شدن نور در نور عمومی و دیگری وجود نورپردازی وظیفه‌ای برای فعالیت‌های خاص از جمله آشپزی یا شستن ظرف است.

منظور از نور عمومی، روشن شدن کلی آشپزخانه در حد معمولی است، نه خیلی روشن و نه خیلی تاریک. البته پبشنهاد می‌کنیم میزان روشنایی نور عمومی در آشپزخانه نسبت به دیگر قسمت‌های خانه بیشتر باشد. در نور عمومی سعی کنید از لامپ‌های توکار استفاده کنید.

منظور از نور وظیفه‌ای، نصب لامپ‌های پر نور و سفید در مکان‌هایی مثل بالای سینک ظرفشویی یا اجاق گاز و یا میز غذا خوری است که باعث می‌شود تمرکز شما روی آن فعالیت بیشتر شود.

در کنار این‌ها، همواره بهتر است به فکر نصب لامپ‌های آویز برجسته بالای میز غذا خوری در کنار لامپ‌های توکار و هالوژن باشید تا زیبایی آشپزخانه بیشتر شود.دکوراسیون داخلی

5. جزیره‌ای بودن

این ویژگی و عملی کردن آن، با اینکه یکی از خصوصیات آشپزخانه مدرن است، اما بیشتر به سلیقه و امکانات شما بستگی دارد.

وقتی آشپزخانه خود را جزیره‌ای کنید، بیشتر مفهوم اصلی سبک مدرن که سادگی و راحتی است القا می‌شود. آشپزخانه جزیره‌ای حس آزادی بیشتری به کسانی که به آشپزخانه رفت و آمد می‌کنند می‌دهد و مانع دلگیر بودن فضای آشپزخانه می‌شود.

در یک آشپزخانه جزیره‌ای، نظم بیشتری جریان دارد. افراد داخل آشپزخانه کمتر دچار سردرگمی و کلافگی می‌شوند.

سبک مدرن، یکی از بهترین سبک‌های رسیدن به سادگی و راحتی است. برای این کار باید خرج زیادی بکنید. اما بدانید که واقعاً ارزش این را دارد که زندگی بهتر و ساده‌تری داشته باشید و دیگر در آشپزخانه کلافه یا دلگیر نشوید.دکوراسیون داخلی

گروه معماری آرکا 

گروه معماری آرکا با سال ها تجربه در زمینه دکوراسیون داخلی و طراحی داخلی، هر نوع سبک مورد پسند را به بهترین نحو اجرا و پیاده سازی می نماید. 

نخست گروه آرکا نیازها و الویت های شما را به خوبی درک می نماید و با تبحر زیاد اقدام به طراحی می نماید. زمانی که طرح مورد تأیید مشتری قرار گرفت، اقدامات بعدی و مورد لزوم را با سرعت و با کیفیت بالا به اجرا در می آورد. لازم به ذکر است که گروه معماری آرکا تمامی کارهای پروژه را از صفر تا صد به عهده می گیرد و پروژه را به صورت تمام و کمال تحویل می دهد. 

سایر فعالیت های گروه آرکا 

همچنین شرکت آرکا در کلیه زمینه های ساخت و ساز اعم از مدیریت پیمان، مشارکت در ساخت، بازسازی، پارتیشن بندی، غرفه سازی، اجاره غرفه، اجاره تجهیزات نمایشگاهی، فروش مبلمان اداری و … فعالیت گسترده ای دارد. سایت فروشگاه تجهیزات نمایشگاهی و فروشگاه فروش صندلی آرکا یکی از کامل ترین و مجهزترین سایت های فروشگاهی در این عرصه می باشند.

در صورت تمایل می توانید از مشاوره های طراحان و دکوراتورها و … شرکت آرکا بهره مند گردید.

تماس با آرکا  

ارتباط با گروه معماری آرکا از طریق شماره های تماس و شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام آرکا میسر و امکان پذیر است. 

اشتراک گذاری پست

مطالب پیشنهادی

مدل های استخر

مدل های استخر

مدل های استخر مدل های استخر در خانه های ویلایی و خانه باغ ها جذابیت و زیبایی منحصر به فردی ایجاد می نماید. استخرها در

ادامه مطلب »

4 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برچسب‌ها
آرکا (8) اصول طراحی اداری (19) انواع دکوراسیون اداری (32) بازسازی (20) بازسازی خانه (19) بازسازی داخلی (16) بازسازی داخلی ساختمان (12) بازسازی ساختمان (44) بازسازی ساختمان قدیمی (14) ترفند های دکوراسیون اداری (10) دکوراسیون (40) دکوراسیون اداری (71) دکوراسیون اداری شیک (13) دکوراسیون اداری مدرن (22) دکوراسیون اداری کلاسیک (12) دکوراسیون داخلی (108) دکوراسیون داخلی مدرن (9) دکوراسیون طراحی داخلی (53) طراحی اداری (34) طراحی داخلی (83) طراحی داخلی ساختمان (16) طراحی دکوراسیون آشپزخانه (9) طراحی دکوراسیون اداری (34) طراحی دکوراسیون تجاری (12) طراحی دکوراسیون خانگی (28) طراحی دکوراسیون داخلی (97) طراحی ساختمان (20) طراحی غرفه (14) طراحی غرفه نمایشگاهی (13) طراحی ویلا (10) طراحی پارتیشن (8) طراحی پارتیشن بندی اداری (8) غرفه سازی (19) غرفه نمایشگاهی (9) قوانین قرارداد مشارکت در ساخت (8) مدیریت پیمان (11) مزایای مشارکت درساخت (7) مشارکت درساخت (10) مشارکت در ساخت بنا (10) مشارکت درساخت چیست (7) پارتیشن (9) پارتیشن اداری (16) پارتیشن اداری شیشه ای (8) پارتیشن بندی (10) پارتیشن بندی اداری (14)
ارسال پیام
اگر سوالی دارید ما 24 ساعته آنلاین هستیم
گروه معماری آرکا
سلام دوست عزیز🤚
هر سوالی داری بپرس ما همیشه آنلاین و پاسخگوی سوالات شما هستیم. 🙏