دکوراسیون پذیرایی مدرن

دکوراسیون پذیرایی مدرن

دکوراسیون پذیرایی مدرن در زیبایی خانه نقش بسیار مهمی ایفا می نماید. سبک مدرن یا مدرنیته در طراحی دکوراسیون خانگی، سبکی است که در سال‌های اخیر بسیار پرطرفدار شده است. خیلی از افراد مایل هستند تا دکوراسیون خانه، شرکت و دفتر خود را طوری تغییر دهند یا طراحی کنند که مدرن به نظر برسد.

در این مقاله قصد داریم نکاتی درباره طراحی یکی از بخش ‌های خانه به‌ صورت مدرن صحبت کنیم و بگوییم که به‌ طورکلی چه موارد در دکوراسیون پذیرایی مدرن نقش دارند. در حقیقت خواهیم گفت که چه عواملی به شما کمک می‌کنند تا پذیرایی خود را به سبک مدرن طراحی کرده و بچینید.

دکوراسیون پذیرایی مدرن

آیا سبک مدرن برای دکوراسیون پذیرایی محدودیت دارد؟

طراحی دکوراسیون پذیرایی را که می‌توان قسمت مرکزی خانه در نظر گرفت که اعضای خانواده برای دورهمی‌ها، مهمانی‌ها، استراحت و ریلکس کردن به آنجا می‌ روند. بنابراین انتخاب سبک مناسب برای پذیرایی در روحیه تمام افراد خانواده تأثیرگذار است و اهمیت زیادی دارد. بنابراین دکوراسیون پذیرایی باید به ‌گونه ‌ای باشد که اعضای خانواده و میهمانان احساس راحتی کنند.

به کاربردن سبک مدرن در دکوراسیون پذیرایی نیز به معنی استفاده از وسایل عجیب ‌و غریب نیست. اگر تمایل دارید که یک پذیرایی مدرن داشته باشید، به شما این مژده را می‌دهیم که می‌توانید از ترکیب‌ های خاص و متنوعی برای طراحی استفاده کنید. حتی چند سبک مدرن را با هم ترکیب کرده و آن‌ها را مطابق با سلیقه خود درآورید.

اگر انتخاب یک طراحی مدرن متناسب با پذیرایی خانه یا ترکیب کردن طراحی و رسیدن به طرح و نتیجه دلخواه به‌ تنهایی برای شما سخت است. می‌توانید با متخصصان طراحی داخلی در زمینه دکوراسیون مدرن برای پذیرایی مشورت کنید.

دکوراسیون پذیرایی مدرن

نکات و آیتم‌ های تأثیرگذار در طراحی دکوراسیون پذیرایی مدرن

هر طراحی اصولی دارد و از اجزای مختلفی تشکیل ‌شده است. برای داشتن دکوراسیون مدرن در پذیرایی خانه شما نیاز دارید تا با نکات و آیتم‌ هایی که به شما کمک می‌کنند تا انتخاب راحت‌ تر و بهتری داشته باشید. اصلی ‌ترین نکاتی که برای داشتن دکوراسیون پذیرایی مدرن لازم است بدانید در زیر آمده است.

دکوراسیون پذیرایی مدرن

کتابخانه

مدل های کتابخانه ‌خانگی دیگر فقط متعلق به سبک کلاسیک نیستند. استفاده از کتابخانه‌ های ساده و زیبا نقش بسیار زیادی در زیبایی نهایی دکوراسیون دارد. کتابخانه‌ های مدرن هم می‌توانند تزئینی باشند و هم ‌محلی برای نظم دادن به کتاب ‌های شما. یک کتابخانه ساده با تعدادی استند نگهدارندِه کتاب می‌تواند پذیرایی شما را کارآمد و جذاب ‌تر کند.

دکوراسیون پذیرایی مدرن

مبلمان

مبلمان در دکوراسیون داخلی به صورت کلاسیک یا استیل پرکار و پر زرق ‌و برق با پارچه‌ های طرح ‌دار طلایی گزینه مناسبی برای مبلمان پذیرایی مدرن نمی باشند. مبلمان پذیرایی مدرن باید ساده، بدون منبت و پارچه‌های طرح دار شلوغ و طلایی باشد. پشتی مبل‌ های سبک مدرن کوتاه بوده و به‌ طورکلی این مبل ‌ها ارتفاع زیادی ندارند.  

برای چیدمان مبلمان در پذیرایی باید دقت کنیم که در فاصله مناسبی نسبت به هم چیده شوند. آنقدر از هم دور نباشند که ارتباط افراد کنار هم سخت شده و فضا دوستانه به ‌نظر نرسد. مبل‌ها را جلوی دیوار به‌ صورت قطاری ردیف نکنید بلکه آن‌ها را دور هم و کمی نزدیک به یکدیگر بچینید. به ‌گونه‌ای که فضای رفت و آمد و دسترسی به سایر نقاط خانه مختل نشود. به‌ طورکلی می ‌توان گفت مبلمان سبک مدرن دارای رنگ ‌های ساده با خطوط ظریف، زاویه‌ها و لبه‌های تیز هستند.

دکوراسیون پذیرایی مدرن

اِکسسوری ها

استفاده از اِلمان ‌هایی مانند کوسن‌ های رنگی برای شادی و نشاط فضا به ‌خصوص برای مبل ‌هایی که رنگ خنثی دارند مناسب است. استفاده از کوسن‌ ها با رنگ ‌های شاد و اندازه ‌های مختلف، مبلمان ساده شما را جذاب ‌تر کرده و به افراد حس خوبی را القاء می ‌کند.

همچنین برای افزودن زیبایی به دکوراسیون پذیرایی مدرن می‌توانید از نورپردازی ‌های مخفی، لوسترهای خاص، لوسترهای فانتزی، گل و گیاه‌ های تزئینی و شومینه ‌های شیشه ‌ای دیواری در دکوراسیون استفاده کنید.

دکوراسیون پذیرایی مدرن

نورپردازی دکوراسیون پذیرایی مدرن

نور طبیعی که از پنجره ‌ها وارد می‌شود و نورپردازی در طراحی داخلی مهم ‌ترین نکته در طراحی دکوراسیون مدرن برای پذیرایی هستند. وجود نور طبیعی در طول روز برای روشنایی محیط پذیرایی به‌ وسیله پنجره‌ های بزرگ و نورگیرها بسیار مهم است. ترکیب رنگ روشن و براق و مات اثاثیه درون پذیرایی در مدرن نشان دادن پذیرایی موثر هستند.

دکوراسیون پذیرایی مدرن

فرش

فرش ‌ها قسمت جدا نشدنی اثاثیه خانه ما ایرانی‌ ها هستند. در هر پذیرایی با هر سبک دکوراسیونی وجود فرش الزامی است. برای دکوراسیون مدرن پذیرایی اگر دیوارها ساده هستند و از تابلوها و یا کاغذ دیواری استفاده نکرده ‌اید. می‌توانید از فرش‌ های پرنقش‌ و نگار و رنگارنگ استفاده کنید تا به پذیرایی روح ببخشید و در عین سادگی، فضایی بانشاط داشته باشید.

 حتی اگر از انواع اکسسوری ها برای تزیین دیوارها و به‌ طورکلی پذیرایی استفاده کرده ‌اید. می ‌توانید از فرش‌ هایی که نقش ساده‌ تر و ترکیب رنگ کم تری دارند در دکوراسیون خود کمک بگیرید. درنهایت فرش‌های ایرانی ماشینی و دستبافت جایگاه ویژه ‌ای در همه دکوراسیون‌ های پذیرایی به ‌خصوص دکوراسیون مدرن دارند.

در صورتی که نمی‌دانید فرشی با چه ابعادی خریداری کنید، باید بگوییم که بهتر است فرش‌ ها حداقل 25 سانتی‌ متر از دیوارها فاصله داشته و پایه‌ های جلویی مبل برای تکان نخوردن فرش و زیبایی دکوراسیون بر روی فرش قرار می‌ گیرند.

دکوراسیون پذیرایی مدرن

تابلو

تابلوها برای جلوه دادن به دیوارهای ساده استفاده می ‌شوند. برای داشتن دکوراسیون پذیرایی مدرن نیازی نیست که از تابلوهای عجیب با رنگ و طرح ‌های خاص استفاده کنید. بلکه می ‌توانید از تابلوهای مورد علاقه خود مانند تصاویر زیبا، منظره ساده، نقاشی و … استفاده کنید تا علاوه ‌بر روح بخشیدن به خانه، حس شیک و مدرن بودن را به شما القاء کند.

دکوراسیون پذیرایی مدرن

نقش پرده در دکوراسیون پذیرایی مدرن

برای شیک و مدرن به نظر رسیدن پذیرایی انتخاب درست پرده اهمیت زیادی دارد. در حقیقت پرده‌ در دکوراسیون داخلی به‌ جز کنترل نور خانه و حفاظت از حریم خصوصی، نقش مهمی در دکوراسیون منزل به‌ خصوص پذیرایی دارد.

بهتر است پرده ‌هایی با طرح ساده و رنگ متناسب با سایر اثاثیه پذیرایی انتخاب شوند تا با فضای کلی دکوراسیون متناسب باشند. پرده ‌های پارچه ‌ای و کرکره ‌ای بهترین گزینه‌ ها برای این دکوراسیون هستند.

دکوراسیون پذیرایی مدرن

کفپوش

هدف کلی دکوراسیون مدرن، بزرگ تر به نظر رسیدن فضای داخلی پذیرایی است. استفاده از مدل های کفپوش‌ در دکوراسیون داخلی با رنگ روشن علاوه بر داشتن سبکی مدرن در دکوراسیون، به بزرگ‌ تر به نظر رسیدن فضا و بهتر دیده شدن چیدمان وسایل درون پذیرایی کمک می ‌کند. سرامیک‌ ها و پارکت‌ های رنگ روشن می ‌توانند در این مورد به شما کمک کنند.

دکوراسیون پذیرایی مدرن

دیوارها

می ‌توانید از کاغذ دیواری برای پذیرایی استفاده کنید. اما بهتر است طرح کاغذ دیواری ساده باشد تا بعد از مدتی شما را خسته نکند. همچنین استفاده از کاغذ دیواری‌ های شلوغ و پوسترهای سه‌ بعدی برای بخشی از سطح دیوارها می‌تواند گزینه مناسبی برای دکوراسیون پذیرایی مدرن باشد.

بهترین گزینه‌ ای که برای دیوارهای پذیرایی و کل خانه وجود دارد، استفاده از رنگ است. اکنون رنگ‌ ها تنوع بسیاری در بازار دارند و با وجود رنگ ‌های کامپیوتری شما می‌ توانید پذیرایی خود را به هر رنگی که می‌ خواهید درآورید.

دکوراسیون پذیرایی مدرن

نقش رنگ ‌ها در دکوراسیون پذیرایی مدرن

برای اینکه تصمیم بگیرید رنگ دیوارهای اتاق پذیرایی شما چگونه باشد. اول بهتر است رنگ وسایل اصلی پذیرایی مانند مبلمان و پرده را مشخص کنید. همچنین نور طبیعی پذیرایی نیز نکته مهمی است که باید به آن توجه شود.

اگر پذیرایی شما نور خوبی دارد می ‌توانید از رنگ ‌های روشن و تیره یا ترکیب آن‌ها برای وسایل پذیرایی و رنگ دیوارها استفاده کنید. به ‌طورکلی پرطرفدارترین رنگ‌ ها در دکوراسیون مدرن برای پذیرایی عبارت‌اند از:

  • ترکیب رنگ‌ های قهوه ‌ای، طلایی و صورتی
  • ترکیب خاکستری به همراه آبی یا قرمز
  • ترکیب سفید و مشکی

دکوراسیون پذیرایی مدرن

کلام پایانی

دکوراسیون پذیرایی نقش مهمی در مدرن به نظر رسیدن خانه دارد. استفاده از آیتم ‌های خاص و رعایت نکات گفته ‌شده می ‌تواند به شما در داشتن دکوراسیون مدرن پذیرایی کمک کند. نظر خود درباره این مقاله را با ما به اشتراک بگذارید.

دکوراسیون پذیرایی مدرن

گروه معماری آرکا

گروه معماری آرکا با سال ها تجربه در زمینه طراحی دکوراسیون خانگی، هر نوع سبک مورد پسند را به بهترین نحو اجرا و پیاده سازی می نماید.

نخست گروه آرکا نیازها و الویت های شما را به خوبی درک می نماید و با تبحر زیاد اقدام به طراحی می نماید. بعد از این که طرح مورد تأیید مشتری قرار می گیرد. اقدامات بعدی و مورد لزوم با سرعت و با کیفیت بالا به اجرا در می آیند. لازم به ذکر است که گروه معماری آرکا تمامی کارهای پروژه را از صفر تا صد به عهده می گیرد و پروژه را به صورت تمام و کمال تحویل می دهد.

سایر فعالیت های گروه آرکا

شرکت آرکا در کلیه زمینه های ساخت و ساز اعم از مدیریت پیمان، طراحی دکوراسیون تجاری، معماری داخلی، دکوراسیون داخلی، مشارکت در ساخت، طراحی داخلی، طراحی ویلا، بازسازی ساختمان و پارتیشن بندی فعالیت گسترده ای دارد. 

فعالیت های دیگر آرکا شامل غرفه سازی، اجاره غرفه، اجاره تجهیزات نمایشگاهی، برگزاری نمایشگاه، برگزاری نمایشگاه مجازی، برگزاری مراسم اداری، ایونت، کنفرانس، سمینار، فروش مبلمان اداری و … می شود. 

سایت فروشگاه تجهیزات نمایشگاهی و فروشگاه فروش میز، صندلی و کمد آرکا یکی از کامل ترین و مجهزترین سایت های فروشگاهی در این عرصه می باشند. 

در صورت تمایل می توانید از مشاوره های طراحان و دکوراتورها و … شرکت آرکا بهره مند گردید.

تماس با ما 

ارتباط با گروه معماری آرکا از طریق شماره های تماس و شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام آرکا میسّر و امکان پذیر است.

اشتراک گذاری پست

مطالب پیشنهادی

بازسازی ساختمان مراکز علمی

بازسازی ساختمان مراکز علمی

بازسازی ساختمان مراکز علمی بازسازی ساختمان مراکز علمی شامل دانشگاه ها، مدارس، آموزشگاه ها، کتابخانه ها و غیره می شود. بازسازی ساختمان و مدرن سازی

ادامه مطلب »
مدل های طراحی داخلی فرانسوی

مدل های طراحی داخلی فرانسوی

مدل های طراحی داخلی فرانسوی مدل های طراحی داخلی فرانسوی آگاهانه، ترکیبی و ماجراجویانه است که الهام گرفته از خود پاریس می باشد. طراحی داخلی

ادامه مطلب »

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برچسب‌ها
آرکا (8) اصول طراحی اداری (19) انواع دکوراسیون اداری (31) بازسازی (20) بازسازی خانه (19) بازسازی داخلی (16) بازسازی داخلی ساختمان (12) بازسازی ساختمان (44) بازسازی ساختمان قدیمی (14) ترفند های دکوراسیون اداری (10) دکوراسیون (40) دکوراسیون اداری (69) دکوراسیون اداری شیک (13) دکوراسیون اداری مدرن (22) دکوراسیون اداری کلاسیک (12) دکوراسیون داخلی (108) دکوراسیون داخلی مدرن (9) دکوراسیون طراحی داخلی (53) طراحی اداری (32) طراحی داخلی (83) طراحی داخلی ساختمان (16) طراحی دکوراسیون آشپزخانه (9) طراحی دکوراسیون اداری (34) طراحی دکوراسیون تجاری (12) طراحی دکوراسیون خانگی (28) طراحی دکوراسیون داخلی (97) طراحی ساختمان (20) طراحی غرفه (14) طراحی غرفه نمایشگاهی (13) طراحی ویلا (10) طراحی پارتیشن (8) طراحی پارتیشن بندی اداری (8) غرفه سازی (19) غرفه نمایشگاهی (9) قوانین قرارداد مشارکت در ساخت (8) مدیریت پیمان (11) مزایای مشارکت درساخت (7) مشارکت درساخت (10) مشارکت در ساخت بنا (10) مشارکت درساخت چیست (7) پارتیشن (9) پارتیشن اداری (16) پارتیشن اداری شیشه ای (8) پارتیشن بندی (10) پارتیشن بندی اداری (13)
ارسال پیام
اگر سوالی دارید ما 24 ساعته آنلاین هستیم
گروه معماری آرکا
سلام دوست عزیز🤚
هر سوالی داری بپرس ما همیشه آنلاین و پاسخگوی سوالات شما هستیم. 🙏