اصول چیدمان منزل

اصول چیدمان منزل  

اصول چیدمان منزل یکی از مهم ترین دغدغه های خانم ها را بر طرف می کند که چیدن وسایل خانه به طرز صحیح می باشد. هنگامی که خانم ها با یک منزل خالی مواجه می شوند و قصد پر کردن آن را با بهترین و در عین حال مناسب ترین وسایل را دارند. در این مواقع برای چیدمان دکوراسیون داخلی دچار یکسری سردرگمی ها می شوند. این در حالی است که با دانستن اصول چیدمان منزل، به بهترین شکل ممکن و به راحتی می توانند چیدمان منزل را انجام دهند.

خانم ها می توانند با مطالعه ی این مقاله و کسب اطلاعات کامل در ارتباط با اصول چیدمان منزل، محیط داخلی را به بهترین حالت ممکن طبق اصول بچینند.

دکوراسیون داخلی

توجه به اندازه منزل مهم ترین معیار عملکرد در اصول چیدمان منزل

یکی از نکات مهم در طراحی دکوراسیون داخلی هر منزلی درک کاملا درست از میزان فضای موجود می باشد. به عنوان مثال قرار دهی دو کاناپه ی متناسب با سایز پذیرایی در منزل و رو به روی هم ظاهری بسیار زییا را به وجود می آورد. در حالی که وجود تلویزیون و از بین بردن این تقارن می تواند حس ناخوشایندی را ایجاد کند.

دکوراسیون داخلی

انتخاب یک نقطه ی مرکزی دومین قدم اصول چیدمان منزل

 پس از به دست آورن درک درست از فضا و مشخص کردن فضای مورد نیاز جهت چیدمان وسایل بهتر است یک کانون مرکزی را برای چیدمان درست انتخاب نمایید. انتخاب کانون مرکزی در یک چیدمان نقش بسیار مهمی دارد. تلویزیون، شومینه و حتی یک پنجره ی زیبا می تواند نقش نقطه ی مرکزی را ایفا کنند.

پس از انتخاب نقطه ی مرکزی نوبت به شروع فعالیت طبق اصول دکوراسیون داخلی می رسد. در این مرحله باید وسایل را تا حد امکان به دور کانون مرکزی بچینید. منظور از وسایل همان مبلمان می باشد.

دکوراسیون داخلی

میزان فاصله مبلمان از دیوار در اصول چیدمان منزل

بسیاری از افراد بر این باورند که مبلمان باید به دیوارها بچسبد و در صورت فاصله گرفتن از دیوار حالتی شلوغ را به پذیرایی خواهد داد. در حالی که این تصور غلط می باشد. میزان هل داده شدن مبل به دیوار بستگی به میزان فضای موجود در منزل دارد. اگر فضای منزل بسیار کم باشد بهتر است چند سانتی متر بین مبل و دیوار فاصله وجود داشته باشد.

در صورتی که فضایی باز تر دارید به راحتی می توانید یک چیدمان عالی و ایده آل را برای منزل خود داشته باشید. بین مبل و دیوار فاصله ی 30 سانتی متری قرار دهید تا فضا دلباز تر به نظر برسد. 

دکوراسیون داخلیایجاد محلی مناسب برای گفت و گو 

فشار آمدن به گردن هنگام کشاندن آن به جلو با هدف رسیدن صدا به طرف مقابل بسیار خسته کننده می باشد. اگر بین کاناپه و سایر مبلمان فاصله به اندازه و اصولی وجود نداشته باشد. در این صورت افراد هنگام صحبت کردن باید با صدای بلند صحبت کنند. یا گردن خود را به سمت جلو بکشانند که بسیار آزاردهنده می باشد. به همین دلیل بهتر است بین مبلمان فاصله ی زیادی قرار ندهید تا به راحتی و بدون هیچ گونه مشکلی افراد با هم گفت و گو داشته باشند.

در طراحی داخلی پذیرایی های بسیار بزرگ چند محل مناسب برای گفت و گو با چیدمان اصولی ایجاد کنید.

دکوراسیون داخلی

 صندلی و مبل تک نفره در چیدمان منزل

 یکی از مهم ترین مواردی که در اصول چیدمان منزل ها فراموش می شود، صندلی و مبل تک نفره و مکان درست قرار گیری آن ها می باشد. در صورتی که مبل تک نفره را با فاصله از سایر مبل ها قرار می دهید. حتما سطحی را برای قرار دادن ظروف پذیرایی همانند فنجان چایی و … تهیه کنید و در کنار آن قرار دهید.

دکوراسیون داخلی

ایجاد تعادل و تقارن وسایل موجود با استفاده از اصول چیدمان منزل

در طراحی دکوراسیون داخلی ایجاد و برقراری تعادل اهمیت بسیار زیادی دارد. در چیدمان، اندازه ی وسایل موجود در منزل را با اندازه ی فضای موجود در پذیرایی مقایسه کنید. وسایل موجود در منزل را در یک گوشه ی اتاق قرار ندهید. در چیدمان وسایل و اندازه ی آن ها تعادل را برقرار نمایید. از قراردهی شکل های مختلف وسایل در یک نقطه خودداری کنید. به عنوان مثال در قسمتی که از کاناپه ی مستطیل شکل استفاده می کنید میزی به شکل دایره قرار ندهید.

علاوه بر موضوعات اشاره شده هنگام چیدمان منزل توجه داشته باشید که تمام وسایل بزرگ را در یک قسمت قرار ندهید. سعی کنید در کنار هر وسیله ی بزرگ مانند کاناپه، از یک آباژور بزرگ استفاده کنید. با استفاده از رعایت این اصول در چیدمان تعادل را برقرار کرده و زیبایی خانه را دوچندان کنید.

دکوراسیون داخلی

مشخص کردن مسیر رفت و آمد در چیدمان منزل

یکی از ویژگی های دکوراسیون داخلی و طراحی داخلی در چیدمان وسایل موجود مشخص کردن مسیر رفت آمد بین مبلمان است. بهترین چیدمان باید به گونه ای باشد که برای رفت و آمد هیچ گونه مشکلی وجود نداشته باشد. به فاصله ی بین میز، کاناپه و همچنین فاصله ی بین مبلمان توجه ویژه ای داشته باشید. هنگام چیدمان سعی کنید از شلوغی دوری کنید. زیرا به گفته ی کارشناسان طراحی داخلی زیبایی تنها در سادگی می باشد. مناسب ترین اندازه بین وسایل برابر 91 سانتی متر می باشد.

دکوراسیون داخلی

انتخاب و تناسب فرش با ابعاد اتاق 

اندازه ی فرش باید متناسب با ابعاد اتاق باشد به گونه ای که وسایل بر روی آن قرا گرفته شود. یا حداقل پایه های جلویی وسایلی همچون بوفه، مبلمان بر روی فرش قرار داده شوند. مشخص شدن قسمتی از سرامیک کف اتاق جلوه ی بسیار زیبایی را به خانه می بخشد.

دکوراسیون داخلی

اصول چیدمان منزل و استفاده از میز با ابعاد بزرگ

استفاده از یک میز بزرگ برای چیدمان منزل می تواند بسیار کارآمد و زیبا باشد. میز بزرگ را در وسط نشیمن قرار دهید و سپس مبلمان را در اطراف آن بچینید. علاوه بر افزایش زیبایی منزل، افراد می توانند به راحتی به آن دسترسی داشته باشند. در صورت استفاده میز بزرگ در وسط نشیمن به فضای رفت و آمد راحت توجه ویژه ای داشته باشید. در همه ی شرایط سعی کنید به اصول چیدمان منزل توجه نمایید تا در کنار استفاده از فضای موجود، چیدمانی دلنشین داشته باشید.

دکوراسیون داخلی

کلام پایانی

بهتر است برای طراحی دکوراسیون داخلی از افراد زبده و با تجربه مشاوره بگیرید. این امر موجب می شود تا با پیاده سازی یک دکوراسیون اصولی بیشتر از محیط پیرامون خود لذت ببرید.

گروه معماری آرکا با سال ها تجربه در طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی از مرحله طراحی تا مرحله اجرا و پیاده سازی به صورت علمی و تخصصی آماده هر گونه همکاری و مشاوره می باشد.

همچنین شرکت آرکا علاوه بر طراحی دکوراسیون داخلی در تمامی زمینه های مربوط به ساخت و ساز مانند مدیریت پیمان، مشارکت در ساخت، بازسازی، دکوراسیون اداری، پارتیشن بندی، غرفه سازی و … فعالیت می نماید.

ارتباط با گروه مشاورین آرکا از طریق شماره های تماس و شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام آرکا میسر و امکان پذیر می باشد.   

اشتراک گذاری پست

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برچسب‌ها
آرکا (8) اصول طراحی اداری (19) انواع دکوراسیون اداری (32) بازسازی (20) بازسازی خانه (19) بازسازی داخلی (16) بازسازی داخلی ساختمان (12) بازسازی ساختمان (44) بازسازی ساختمان قدیمی (14) ترفند های دکوراسیون اداری (10) دکوراسیون (40) دکوراسیون اداری (71) دکوراسیون اداری شیک (13) دکوراسیون اداری مدرن (22) دکوراسیون اداری کلاسیک (12) دکوراسیون داخلی (108) دکوراسیون داخلی مدرن (9) دکوراسیون طراحی داخلی (53) طراحی اداری (34) طراحی داخلی (83) طراحی داخلی ساختمان (16) طراحی دکوراسیون آشپزخانه (9) طراحی دکوراسیون اداری (34) طراحی دکوراسیون تجاری (12) طراحی دکوراسیون خانگی (28) طراحی دکوراسیون داخلی (97) طراحی ساختمان (20) طراحی غرفه (14) طراحی غرفه نمایشگاهی (13) طراحی ویلا (10) طراحی پارتیشن (8) طراحی پارتیشن بندی اداری (8) غرفه سازی (19) غرفه نمایشگاهی (9) قوانین قرارداد مشارکت در ساخت (8) مدیریت پیمان (11) مزایای مشارکت درساخت (7) مشارکت درساخت (10) مشارکت در ساخت بنا (10) مشارکت درساخت چیست (7) پارتیشن (9) پارتیشن اداری (16) پارتیشن اداری شیشه ای (8) پارتیشن بندی (10) پارتیشن بندی اداری (14)
ارسال پیام
اگر سوالی دارید ما 24 ساعته آنلاین هستیم
گروه معماری آرکا
سلام دوست عزیز🤚
هر سوالی داری بپرس ما همیشه آنلاین و پاسخگوی سوالات شما هستیم. 🙏