اجزاء مبلمان اداری

اجزاء مبلمان اداری

اجزاء مبلمان اداری را در این مقاله به شما معرفی می نماییم. و به سؤالات رایجی که ممکن است درباره مبلمان اداری برایتان پیش بیاید، پاسخ می دهیم. سؤالاتی از قبیل:

مبلمان اداری شامل چه مواردی می شوند؟

پارتیشن اداری چیست؟

چرا خریدن مبلمان اداری پوئن مثبتی برای اداره ها محسوب می شود؟

اصولاً مبلمان اداری چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

چه افرادی مبلمان اداری لازم دارند؟

قیمت مبلمان اداری چند است؟

چه نوع میز اداری را برای دفترمان تهیه کنیم؟

میز مدیریت چه ویژگی هایی دارد؟

چگونه تشخیص دهیم مبلمان اداری مناسب و استاندارد هستند یا نه؟

مبلمان اداریدسته بندی مبلمان اداری

اول از همه باید با مبلمان اداری و تأثیر مبلمان اداری بر کسب و کار آشنا شویم و بدانیم شامل چه مواردی می شود. مبلمان اداری باید نشان دهد که مناسب محیط کاری است. مبلمان اداری شامل میز و صندلی مدیریت، منشی، کارمند، کارشناس، کنفرانس و همچنین پارتیشن اداری و… می باشد.

مبلمان اداریپارتیشن اداری

پارتیشن به معنای تیغه است که یک محیط را از هم جدا می سازد و آن محیط را به دو قسمت تبدیل می کند. پارتیشن بندی اداری انواع متفاوت و مختلفی دارد. پارتیشن می تواند به صورت تک جداره، دوجداره، ثابت و یا متحرک نصب شود. پارتیشن ها جنس های متفاوتی دارند از جمله، شیشه ای، چوبی، فلزی و پرده ای که باتوجه به سلیقه ی هر فرد می توان دست به انتخاب زد.

پارتیشن جزء دسته بندی مبلمان اداری نیز محسوب می شود. پارتیشن ها را در دفاتر و اداره ها می توان به منظور جدا کردن اتاق کارمندان استفاده کرد. از آنجایی که تقریباً زندگی ها مدرن شده اند استفاده از پارتیشن ها هم رایج تر شده است.

مبلمان اداریپوئن مثبت مبلمان اداری

باید بدانید که داشتن مبلمان مناسب دکوراسیون اداری به اندازه ی داشتن مبلمان منزل مهم است. چرا که امروزه ظاهر اداره ها بسیار مهم است. به دلیل این که ست مبلمان، دکوراسیونی مطلوب و زیبا در ادار ه ها، شرکت ها و دفاتر ایجاد می کند. این زیبایی و هماهنگی تأثیر چشمگیری در تمرکز و دقت کار کارمندان خواهد داشت. همین دکوراسیون مطلوب به همراه کارمندان متمرکز و با دقت باعث جذب مشتری بیشتری خواهند شد. پس طبعاً میزان درآمد نیز افزایش می یابد.

مبلمان اداریویژگی های مبلمان اداری

مبلمان اداری باید زیبا و استاندارد باشد. هر چه مبلمان ساده و مینیمال تر باشد، برای اداره فضای مطلوب تر و مناسب تری ایجاد می کند. همچنین بهتر است که میز های اداری را کشو دار انتخاب کنیم. چرا که میزهای اداری باید کشو داشته باشند تا برای قرار دادن انواع پرونده ها و فرم ها،اسناد … فضای کافی وجود داشته باشد. همچنین مبلمان اداری باید پایه های محکمی داشته باشد. به دلیل این که مبلمان اداری به دفعات جا به جا می شوند و استحکام پایه ها باعث می شود که صدمه نبینند.

ویژگی مهم تر این است که باید به هر شخص با توجه به سمتی که در آن دفتر یا اداره  دارد، میز مخصوص خودش را بدهیم. برای مثال برای منشی اداره باید میز منشی و برای مدیر اداره میز مدیر در نظر بگیریم. ویژگی آخرمبلمان اداری، توجه داشتن به راحتی و آسایش کارمندان اداره است. مبلمان اداری مناسب برای کارمندان باید طوری باشد که وقتی کارمندان از پشت میز بلند می شوند احساس ناراحتی جسمی اعم از پا درد، زانو درد، کمردرد و … نداشته باشند.

مبلمان اداریافرادی که به مبلمان اداری نیاز دارند

طبیعتاً میز کار یک حسابدار با میز کار یک دکتر، مهندس و معمار خیلی متفاوت است. هر کدام از این افراد باید میز مخصوص خود را داشته باشند. به همین منظور جالب نیست میزهای مناسب دکوراسیون اداری برای هر سمتی بدون مشاوره انتخاب شوند. مراکزی مانند دفاتر پیشخوان، اداره ها، شرکت ها و مطب ها یا کلینیک ها با توجه به هر بخش مبلمان اداری متناسب با موقعیت خاص خودشان را نیاز دارند.

مبلمان اداریقیمت انواع مبلمان اداری

مبلمان اداری قیمت های بسیار متفاوتی دارند. با توجه به ویژگی ها و کیفیت های متفاوت و بسته به نوع و جنس چوب و متریالی که در ساخت آن استفاده می شود. این متریال ها می توانند از جنس MDF، انواع چوب، چرم یا حتی پارچه باشند. پس مسلم است مبلمان اداری در دکوراسیون اداری لاکچری که از مرغوب ترین متریال در آن استفاده می شود، ارزش و هزینه ی بیشتری نیاز دارد. در واقع هرچه مرغوب تر گران تر.

مبلمان اداریانواع میز اداری برای دفاتر

اولین نکته ای که هنگام خرید باید به آن توجه داشته باشیم، تناسب رنگ، ترکیب و مدل مبلمان اداری با دکوراسیون دفتر کار است. اما تنها تناسب و ترکیب بندی مهم نیست باید برای هر شخص میز مختص خودش را سفارش دهیم. برای مثال یک معمار به میزی نیاز دارد که جای کافی برای وسایل مورد نیازش را داشته باشد. یا یک حسابدار برای میزش باید فضای کافی برای کامپیوتر، دفاتر حساب، پرونده ها، ماشین حساب و … داشته باشد. پس میز کاری باید متناسب با سمت و موقعیت هر شخص باشد.

مبلمان اداریویژگی های میز مدیریت

طبیعتاً می دانید که میز یک مدیر با بقیه ی سمت های آن دفتر یا اداره باید متفاوت باشد. طوری که با دیدن دکوراسیون اداری اتاق مدیریت متوجه شوند که این میز یک مدیر است. میز مدیر باید از کیفیت خوبی برخوردار باشد. به دلیل این که یک مدیر ساعت های زیادی را پشت میز سپری می کند. همچنین مدل های میز مدیریتی مدرن یا مدل های میز مدیریتی کلاسیک باید مناسب جلسات و بازدید های مختلف باشد. چون مطمئناً یک رئیس بازدید کننده ها و جلسات زیادی را خواهد داشت.

مبلمان اداریویژگی های میز کنفرانس

میز کنفرانس برای هر اداره یا دفتری واجب است. زیرا تمام پرسنل و کارمندان آن اداره برای گفتگو، مذاکره یا تصمیم گیری دسته جمعی نیاز به میز و اتاق کنفرانس دارند که در آن جمع شوند و به گفتگو بپردازند. این میز باید دارای تجهیزات صوتی و تصویری نیز باشد.

مبلمان ادارییک روش برای آنالیز مبلمان اداری

هرگاه پشت مبلمان اداری نشستید و بعد از ساعت ها با این که می دانید درست نشستید، احساس پا درد و کمر درد کردید. یا اگر متوجه شدید با این که فرد منظمی هستید اما همیشه میزتان بهم می ریزد و وسایل تان را گم می کنید. بدانید که میز مناسبی برای کارتان ندارید و باید میزتان را عوض کنید.

مبلمان اداریکلام آخر

در دنیای مدرن امروزی از آنجایی که ظاهر اداره ها بسیار مهم و مدرن شده اند، برای جذب مشتری ها و کارمندان باید محل کارتان را نیز مدرن کنید. اولین اقدام برای داشتن دکوراسیون اداری مدرن می تواند انتخاب یک ست مبلمان اداری مناسب باشد. اگر در فکر خریداری مبلمان اداری هستید می توانید از محصولات شرکت آرکا دیدن نمایید چرا که ما محصولات خود را تضمین می کنیم. 

علاوه بر این گروه معماری آرکا در کلیه زمینه های ساخت و ساز اعم از طراحی داخلی، دکوراسیون داخلی، مدیریت پیمان، مشارکت در ساخت، دکوراسیون اداری، بازسازی، پارتیشن بندی، غرفه سازی و … فعالیت گسترده ای دارد. 

ارتباط با گروه معماری آرکا از طریق شماره های تماس و شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام آرکا امکان پذیر می باشد.

اشتراک گذاری پست

مطالب پیشنهادی

کار بازسازی ساختمان

کار بازسازی ساختمان

کار بازسازی ساختمان مقدمه در جامعه امروزی و با توجه به پیشرفت های جهان در عصر حاضر و لزوم اجرای تخصصی بسیاری از کارها و

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برچسب‌ها
آرکا (8) اصول طراحی اداری (19) انواع دکوراسیون اداری (31) بازسازی (20) بازسازی خانه (19) بازسازی داخلی (16) بازسازی داخلی ساختمان (12) بازسازی ساختمان (44) بازسازی ساختمان قدیمی (14) ترفند های دکوراسیون اداری (10) دکوراسیون (40) دکوراسیون اداری (69) دکوراسیون اداری شیک (13) دکوراسیون اداری مدرن (22) دکوراسیون اداری کلاسیک (12) دکوراسیون داخلی (108) دکوراسیون داخلی مدرن (9) دکوراسیون طراحی داخلی (53) طراحی اداری (32) طراحی داخلی (83) طراحی داخلی ساختمان (16) طراحی دکوراسیون آشپزخانه (9) طراحی دکوراسیون اداری (34) طراحی دکوراسیون تجاری (12) طراحی دکوراسیون خانگی (28) طراحی دکوراسیون داخلی (97) طراحی ساختمان (20) طراحی غرفه (14) طراحی غرفه نمایشگاهی (13) طراحی ویلا (10) طراحی پارتیشن (8) طراحی پارتیشن بندی اداری (8) غرفه سازی (19) غرفه نمایشگاهی (9) قوانین قرارداد مشارکت در ساخت (8) مدیریت پیمان (11) مزایای مشارکت درساخت (7) مشارکت درساخت (10) مشارکت در ساخت بنا (10) مشارکت درساخت چیست (7) پارتیشن (9) پارتیشن اداری (16) پارتیشن اداری شیشه ای (8) پارتیشن بندی (10) پارتیشن بندی اداری (13)
ارسال پیام
اگر سوالی دارید ما 24 ساعته آنلاین هستیم
گروه معماری آرکا
سلام دوست عزیز🤚
هر سوالی داری بپرس ما همیشه آنلاین و پاسخگوی سوالات شما هستیم. 🙏