دکوراسیون اداری اتاق مدیریت

دکوراسیون اداری اتاق مدیریت

اتاق مدیریت در هر شرکت و سازمانی در واقع مرکز فرماندهی محسوب می شود. بیشتر تصمیم ها، ملاقات ها و جلسه های مهم در این اتاق به وقوع می پیوندد. دکوراسیون اداری اتاق مدیریت می تواند در سرنوشت شرکت نقش تعیین کننده ای داشته باشد. بنابراین دکوراسیون اتاق مدیریت باید با مطالعه و دقت بسیار و در راستای اهداف شرکت یا سازمان صورت پذیرد. دکوراسیون اداری اتاق مدیریت باید به گونه ای باشد که تأثیر لازم را بر روی افراد مورد نظر بگذارد و سازمان را به هدفش برساند.

دکوراسیون اداری اتاق مدیریت

 دیوارپوش ها و نقش رنگ در دکوراسیون اداری اتاق مدیریت

دیوار پوش ها و رنگ اتاق مدیریت دارای اهمیت ویژه ای می باشند و با توجه به فضای اتاق انتخاب می شوند. رنگ روشن معمولا حس اعتماد به نفس را به مراجعه کنندگان القا می کند. رنگ روشن باعث می شود افراد بتوانند با آرامش و فراغ خاطر بیشتری مذاکرات را پیش ببرند و تصمیم گیری کنند. رنگ اتاق مدیریت باید با رنگ سازمانی شرکت همخوانی داشته باشد.

همچنین باید بین رنگ دیوار، کفپوش و مبلمان تناسب و هماهنگی وجود داشته باشد. رنگ نباید برای چشم آزار دهنده باشد. بهتر است در رنگ یا پوشش اتاق مدیریت از رنگ های متضاد با سایر اتاق های اداره استفاده شود تا برجسته بودن اتاق مدیریت را منعکس کند. اما باید نکات روانشناسی آن در نظر گرفته شود.

 

دکوراسیون اداری اتاق مدیریت

در پوشش دیوارها می توان از کاغذ دیواری، چوب یا چرم مرغوب استفاده کرد که جلوه ی لوکس تری را به فضا می دهد. در انتخاب کاغذ دیواری در دکوراسیون اداری بیشتر از رنگ های طوسی، خاکستری، دودی و مشکی استفاده می شود. در عین حال به کار بردن کاغذ دیواری در رنگ های روشن مانند طوسی روشن، سفید، بژ، آبی بسیار روشن، لیمویی، سبز کم رنگ و استخوانی هم بسیار مناسب و کاربردی هستند. رنگ های زرشکی و بنفش مکمل های خوبی برای چرم و چوب های تیره می باشند.

در اتاق های بزرگ مدیریتی استفاده از دیوارهای قهوه ای سوخته با رگه های طلایی مخفی که با انعکاس نور نمایان می شوند جلوه خارق العاده ای به فضای اتاق می دهند. توجه داشته باشید که رنگ های فانتزی برای برای اتاق مدیریت اصلا مناسب نیستند.

 رنگ های طیف کرم و ترکیب رنگ های کرم با سفید و قهوه ای روشن برای اتاق مدیریت مناسب ترین هستند. رنگ های بنفش و آبی حس آرامش را در فضا منعکس می کنند اما در استفاده از آن ها نباید زیاده روی کرد. رنگ های خنثی مانند سفید، قهوه ای و خاکستری معمولا مورد علاقه بسیاری از مدیران هستند. رنگ سفید و مشکی هم در اتاق مدیریت فراوان دیده می شوند. رنگ سفید مینیمالیستی می باشد و برای استارت اپ ها و دکوراسیون اداری مینیمال بسیار ایده آل می باشد و رنگ مشکی هم نشان دهنده قدرت و استحکام می باشد و مناسب شرکت های معروف و بزرگ است.

باید توجه داشته باشید که ویدئو کنفرانس ها اغلب در این اتاق صورت می گیرند. بنابراین وجود سیستم های صوتی مخفی و دیوارپوش های عایق صدا هم از موارد لازم اتاق مدیریت می باشند.

دکوراسیون اداری اتاق مدیریت

مبلمان در دکوراسیون اداری اتاق مدیریت

مبلمان اتاق مدیریت باید با نهایت توجه و دقت انتخاب شود. مبلمان اداری علاوه بر این که باید راحت باشد باید جذاب و زیبا هم باشد. . نوع مبلمان باید به گونه ای باشد که مراجعه کننده ها بر روی آن احساس راحتی کنند. حداقل متراژی که برای اتاق مدیریت در نظر گرفته شده است 12 متر مربع می باشد. در دکوراسیون اتاق مدیریت با فضای کوچک مبل و نیم ست مدیریتی برای جلسات دو نفره یا جلساتی که با تعداد اندکی از افراد برگزار می شوند، بسیار مناسب هستند.

دکوراسیون اداری اتاق مدیریت

در اتاق های مدیریتی با فضای بزرگ تر بهتر است به جای مبل و نیم ست برای جلسات از میز کنفرانس استفاده شود. در صورتی که فضا به حد کافی بزرگ باشد خوب است که هر دو مورد را در دکوراسیون اداری اتاق مدیریت بگنجانید.

همچنین مبلمان اتاق مدیریت باید امکانات پذیرایی مناسب را برای مدعوین داشته باشد. در صورت امکان می توان محلی را به صورت مخفی با امکانات سلف سرویس در اتاق مدیریت تعبیه کرد تا در حین جلسات رفت و آمدی صورت نگیرد.     

دکوراسیون اداری اتاق مدیریت

قفسه بندی در دکوراسیون اداری اتاق مدیریت

اتاق مدیریت باید در عین زیبایی دارای نظم و انضباط منحصر به فردی باشد تا سِلابت و دیسیپلین مدیریت را به نمایش بگذارد. برای این منظور دکوراسیون اتاق مدیریت نیاز به قفسه بندی و کمد بایگانی دارد. مدارک و اسناد در این قفسه ها باید طبق نظم خاصی قرار داده شوند تا دستیابی به آن ها راحت تر و ساده تر صورت گیرد.

دکوراسیون اداری اتاق مدیریت

میز مدیریت در دکوراسیون اداری اتاق مدیریت

میز های اتاق مدیریت دارای انواع بسیار متنوعی هستند. میز مدیریت از سایر میزهای اداری مانند میز کارمندی یا کارشناسی بزرگ تر هستند. میز باید با توجه به ابعاد اتاق انتخاب شود. این میزها باید دارای کشوهای زیاد و قسمت هایی برای بایگانی کردن اسناد و مدارک اداری باشند. یکی دیگر از ویژگی های میز مدیریتی این است که نقش و طرح داشته باشد و ساده نباشد.

دکوراسیون اداری اتاق مدیریت

در اتاق های مدیریتی کوچک باید از میزهای کم عرض استفاده شود. مطالعات نشان داده است که ارتباطات چشمی نزدیک در جلسات رسمی میزان موفقیت را افزایش می دهد. البته فاصله ی خیلی نزدیک و یا خیلی دور می تواند نتیجه عکس بدهد. بنابراین باید یک معیار مناسبی برای فاصله افراد در نظر گرفته شود تا کسی احساس ناراحتی نکند و نتیجه موفقیت آمیز حاصل شود.

علاوه بر این، میز مدیریت اغلب پشت به نور قرار داده می شود. بنابراین نوری که از پشت سر مدیر می تابد اولین منظره ای است که به چشم مراجعه کنندگان بر خورد می کند. این نور و روشنایی به مشتریان حس اعتماد را القا می کند.   

دکوراسیون اداری اتاق مدیریت 

صندلی مدیریت در دکوراسیون اداری اتاق مدیریت

صندلی مدیریت باید عظمت و شکوه خاصی داشته باشد تا قدرت مدیریت و شرکت را به رخ بکشد. صندلی مدیریت در عین زیبایی باید آرگونومیک و راحت باشد. صندلی آرگونومیک یکی از ضروریات برای اتاق مدیریت می باشد تا در اثر کار مداوم با کامپیوتر مشکلات مربوط به ستون فقرات عارض نشود. پشتی صندلی باید قابل تنظیم باشد و برای صندلی هایی که پشت سری ندارند زاویه 110 درجه مناسب می باشد. لازم است که جنس و ضخامت صندلی مناسب و مرغوب باشد. رنگ صندلی هم باید با میز و سایر دکوراسیون اتاق مدیریت هماهنگی داشته باشد.

دکوراسیون اداری اتاق مدیریت

نورپردازی در دکوراسیون اداری اتاق مدیریت

طراحی نور در اتاق مدیریت بسیار حائز اهمیت می باشد. تا حد امکان باید از نور طبیعی بهره برد و در غیر این صورت باید روشنایی لازم را با استفاده از نورپردازی ایجاد کرد. برای نورپردازی دکوراسیون اداری می توان از چراغ های ال ای دی و نئونی برای ایجاد حس بیشتر استفاده کرد. نور باید به طور مناسب و کافی، میز مدیریت را روشن کند. در سطوح تیره بهتر است از نور غیرمستقیم استفاده شود تا انعکاس نور برجستگی دکوراسیون را محو نکند.   

 باید نورپردازی طوری باشد که به راحتی قابل تنظیم باشد و در مواقع لزوم بتوان آن را کم یا زیاد کرد. حتی پرده ها هم باید به گونه ای باشند که بتوان ورود نور را با آن ها تنظیم کرد و پرده هایی که طرح دار می باشند چشم انداز زیباتری را ایجاد می کنند. همچنین پنجره اتاق مدیریت باید دو جداره باشد.

دکوراسیون اداری اتاق مدیریت

آثار هنری در دکوراسیون اداری اتاق مدیریت

وسایل دکوری یا تابلوهای هنری در اتاق مدیریت می تواند حال و هوای مثبتی را در فضا ایجاد کند. وجود لوستر به خصوص از جنس فلزی می تواند جذابیت خاصی را به اتاق مدیریت ببخشد. دکورهای شیشه ای با انعکاس و شکست نور جلوه ای خاص ایجاد می کنند. قرار دادن فرش کوچک در محلی که رفت و آمد وجود ندارد می تواند جذابیت بیشتری به اتاق مدیریت بدهد. بهتر است که اتاق مدیریت یک در مخفی برای ورود و خروج مدیر داشته باشد تا کارمندان همیشه این احساس را داشته باشند که مدیر در اتاقش حضور دارد.

سبک دکوراسیون اداری اتاق مدیریت

برای دکوراسیون اتاق مدیریت با توجه به نوع فعالیت شرکت می توان انواع دکوراسیون اداری مانند سبک کلاسیک یا مدرن را برگزید و یا حتی گاهی اوقات تلفیقی از هر دو سبک را به کار برد. نکته دیگر در انتخاب سبک دکورسیوان اتاق مدیریت ابعاد اتاق می باشد. مسلما سبک دکوراسیون کلاسیک برای فضای کوچک مناسب نمی باشد و در این صورت بهتر است که دکوراسیون اداری مدرن به کار رود. می توان دکوراسیون اتاق مدیریت را کلاسیک طراحی کرد و مبلمان را به سبک مدرن چید. جالب است بدانید که سبک دکوراسیون و نوع چیدمان می توانند متفاوت باشند.

همچنین بهتر است برای متمایز و بارز کردن اتاق مدیریت از سایر قسمت ها از سبک دکوراسیون متضاد استفاده کرد. بدین معنا که اگر دکوراسیون کلی به سبک مدرن طراحی شده باشد می توان برای اتاق مدیریت از دکوراسیون اداری کلاسیک استفاده کرد.

 

کتابخانه در دکوراسیون اداری اتاق مدیریت

کتابخانه یکی دیگر از ضروریات اتاق مدیریت می باشد. کتابخانه ها در انواع کلاسیک و مدرن موجود می باشند. همین طور کتابخانه ها دارای ابعاد گوناگونی هستند. بهتر است برای اتاق مدیریت از کردانزا یا همان کتابخانه اداری کوتاه استفاده شود.

دکوراسیون اداری اتاق مدیریت

استفاده از گیاهان در دکوراسیون اداری اتاق مدیریت

گیاهان نه تنها به فضا روح و جانی تازه می بخشد بلکه باعث زیبایی فضا هم می شوند. گیاهان در عملکرد افراد اثر مثبتی به جا می گذارند. قرار دادن گیاهان در اتاق مدیریت باعث کاهش استرس می شود و به فضا طراوات و شادابی را القا می کند.

کلام پایانی

امروزه دکوراسیون اداری فقط به عنوان یک عنصر زیبایی در نظر گرفته نمی شود. بلکه دکوراسیون اداری می تواند در بسیاری از موارد مانند عملکرد کارکنان، نوع ارتباط درون سازمانی، میزان بازدهی و غیره به طور مستقیم و غیرمستقیم اثر بگذارد.

بنابراین بسیار مهم است که در طراحی و اجرای دکوراسیون اداری از افراد خبره با دانش و تجربه کافی بهره ببرید. دکوراتیوها و طراحان خلاق  و با تجربه در گروه معماری آرکا همواره فرصت یک مشاوره ناب و بی بدیل را در رابطه با دکوراسیون اداری در اختیار شما می گذارند. 

در این زمینه میتوانید از مشاوره رایگان گروه معماری آرکا استفاده کرده و آرکا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

 

اشتراک گذاری پست

مطالب پیشنهادی

غرفه نمایشگاهی

نمایشگاه بین المللی تهران

نمایشگاه بین المللی تهران نمایشگاه بین المللی تهران به جایگاهی برای ارائه کنندگان محصول و بازدیدکنندگان تبدیل شده است. شرکت ها با غرفه سازی در

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برچسب‌ها
آرکا (8) اصول طراحی اداری (19) انواع دکوراسیون اداری (31) بازسازی (20) بازسازی خانه (19) بازسازی داخلی (16) بازسازی داخلی ساختمان (12) بازسازی ساختمان (44) بازسازی ساختمان قدیمی (14) ترفند های دکوراسیون اداری (10) دکوراسیون (40) دکوراسیون اداری (69) دکوراسیون اداری شیک (13) دکوراسیون اداری مدرن (22) دکوراسیون اداری کلاسیک (12) دکوراسیون داخلی (108) دکوراسیون داخلی مدرن (9) دکوراسیون طراحی داخلی (53) طراحی اداری (32) طراحی داخلی (83) طراحی داخلی ساختمان (16) طراحی دکوراسیون آشپزخانه (9) طراحی دکوراسیون اداری (34) طراحی دکوراسیون تجاری (12) طراحی دکوراسیون خانگی (28) طراحی دکوراسیون داخلی (97) طراحی ساختمان (20) طراحی غرفه (14) طراحی غرفه نمایشگاهی (13) طراحی ویلا (10) طراحی پارتیشن (8) طراحی پارتیشن بندی اداری (8) غرفه سازی (19) غرفه نمایشگاهی (9) قوانین قرارداد مشارکت در ساخت (8) مدیریت پیمان (11) مزایای مشارکت درساخت (7) مشارکت درساخت (10) مشارکت در ساخت بنا (10) مشارکت درساخت چیست (7) پارتیشن (9) پارتیشن اداری (16) پارتیشن اداری شیشه ای (8) پارتیشن بندی (10) پارتیشن بندی اداری (13)
ارسال پیام
اگر سوالی دارید ما 24 ساعته آنلاین هستیم
گروه معماری آرکا
سلام دوست عزیز🤚
هر سوالی داری بپرس ما همیشه آنلاین و پاسخگوی سوالات شما هستیم. 🙏