دکوراسیون اداری در خانه

دکوراسیون اداری در خانه

امروزه بسیاری از افراد در خانه مشغول به کار هستند و ترجیح می دهند کار خود را در خانه انجام بدهند. یا برخی از افراد مجبور هستند کار خود را به خانه بیاورند و به اتمام برسانند. از این رو بهتر است فضای به خصوصی را برای انجام کارهایتان و دکوراسیون اداری در خانه در نظر بگیرید. این امر باعث می شود که به کارهایتان نظم بیشتری بدهید، تمرکزتان را بالا ببرید و راندمان کاری خود را افزایش بدهید. در عین حال از یک فضای آرام و دلنشین هم لذت ببرید.

دکوراسیون اداری در خانه باید به گونه ای طراحی شود که فضای راحت و انعطاف پذیری را بر اساس نوع فعالیتی که انجام می دهید در اختیارتان بگذارد. در طراحی دکوراسیون اداری در خانه رنگ زمینه، انتخاب میز کار، قفسه ها و لوازم جانبی از موارد مهمی می باشند.

انتخاب مکان مناسب برای دکوراسیون اداری در خانه

برخی از کارها به تمرکز و آرامش بیشتری نیاز دارند و باید مکان مناسبی را با توجه به نوع فعالیت تان انتخاب کنید. بهتر است اتاق جداگانه ای را برای این کار در نظر بگیرید و یا این که بخشی از فضای خانه را برای انجام کارتان اختصاص بدهید.

در صورتی که اتاق جداگانه ای دارید سعی کنید اتاقی را انتخاب کنید که به دور از سر و صدا باشد تا بتوانید آرامش بیشتری داشته باشید.

در صورتی که فضای کاریتان با فضاهای دیگر مشترک است می توانید فضاهای بدون استفاده مانند زیرپله، گوشه ی نشمین، فرورفتگی بین ستون و دیوار یا یک کمد دیواری بزرگ با عمق مناسب را برای کارتان در نظر بگیرید. برای جداسازی این مکان ها به عنوان فضای کاری می توانید از پارتیشن یا روش های دیگر استفاده کنید.

در صورتی که ارباب رجوع دارید باید فضایی را برای آن ها در نظر بگیرید. حضور ارباب رجوع تأثیر زیادی در انتخاب دکوراسیون اداری و چیدمان مبلمان و سایر لوازم دارد. در انتخاب دکوراسیون به رده سنی و جنسیت افرادی که به شما مراجعه می کنند، توجه داشته باشید. دکوراسیون باید به گونه ای باشد که حس اطمینان و رضایت خاطر را در مشتریان القا کند.

زیر راه پله می تواند یکی از مکان های دنجی باشد که برای دکوراسیون اداری در خانه انتخاب می کنید. برای زیر راه پله می توانید دکوراسیون متفاوتی از فضای کلی خانه داشته باشید. به دلیل این که زیر راه پله را می توان یک فضای کاملا جدا از دکوراسیون کل خانه در نظر گرفت.

کنج ها و گوشه های خالی خانه مانند گوشه ی اتاق پذیرایی و آشپزخانه هم می توانند به عنوان محلی برای کار کردن مورد استفاده قرار بگیرند. آشپزخانه به هیچ وجه مکان مناسبی برای کار اداری نیست. اما اگر گزینه دیگری وجود ندارد، بخشی از آن را انتخاب کنید که دارای نورپردازی کافی باشد و فضا هم برای گذاشتن ملزومات اداری وجود داشته باشد.

دکوراسیون اداری در خانه می تواند در اتاق خواب قرار بگیرد. اما بهتر است که تا حد ممکن فضای کار و استراحت را با هم ادغام نکنید. اگر فضای دیگری برای کار کردن ندارید و ناچارید از طراحی اتاق خواب استفاده کنید، فضای کارتان را پشت به تخت خواب قرار دهید تا حس خواب آلودگی را در حین کار به شما القا نکند. در صورت امکان با پارتیشن فضای کاری را جدا کنید. یا این که با یک پرده نازک این فضاها را از هم جدا کنید. میز کارتان را همیشه خلوت و مرتب نگه دارید تا دچار آشفتگی ذهنی نشوید.

میز و مبلمان مناسب برای دکوراسیون اداری خانه

مبلمان، میز، قفسه ها و وسایل را در دکوراسیون اداری در خانه طوری انتخاب کنید که هم کاربردی و هم زیبا باشند. برای انجام کارتان یک میز خوب انتخاب کنید. در صورتی که توانایی خرید مبلمان اداری را دارید برای کار در خانه از مبلمان اداری استفاده کنید. در غیر این صورت سعی کنید از میزهای ارزان با کیفیت استفاده نمایید.

میز را متناسب با نوع فعالیتی که انجام می دهید، انتخاب کنید. اندازه میز و تعداد کشوها را با توجه به کارتان برگزینید. اگر باید مدارک و پرونده های زیادی را نگه دارید از میزهایی با کشوهای زیاد استفاده کنید. اگر میز را فقط برای نوشتن و کار کردن با لپ تاپ می خواهید، یک میز معمولی انتخاب کنید. در صورتی که به پرینتر، فکس و سایر لوازم الکترونیکی نیاز دارید باید فضای میز طوری باشد که برای آن ها هم جا داشته باشد.

عرض میز به گونه ای باشد که وسایل کاملا مرتب روی آن قرار بگیرند و ارتفاع آن نباید به گردن آسیب برساند و بهتر است حدود 70 تا 75 سانتیمتر باشد. ارتفاع برخی از میزها قابل تنظیم هستند که برای تمامی افراد با شرایط جسمی مختلف می توانند مناسب باشند.

میز لپ تاپ ایستاده یک انتخاب مناسب برای افرادی است که به دلیل نشستن های طولانی مدت پشت میز دچار دردهای مفصلی شده اند. این میزها در کاهش و تسکین دردهای مفصلی بسیار موثر هستند. میزهای ایستاده باعث تناسب اندام، تمرکز بهتر و انرژی بیشتر می شوند. این بدین معنا نیست که میزهای ایستاده را به طور مداوم استفاده کنید بلکه لازم است هر از گاهی از حالت نشسته به ایستاده و بالعکس تغییر موضع بدهید. و افرادی که به طور مداوم بین وضعیت نشسته و ایستاده تغییر حالت می دهند بیش از 50 درصد کارایی بیشتری نسبت به افرادی دارند که مدام در حالت نشسته کار می کنند.

یا می توانید از میزهایی استفاده کنید که دارای شش حالت ارتفاعی متفاوت برای کار با لپ تاپ، تبلت و موبایل به همراه کیبورد هستند. البته این میزها را می توانید برای نگارش و یا نقاشی هم مورد استفاده قرار دهید.

انتخاب وسایل باید متناسب با ابعاد محیط باشد. میز، صندلی، کمد و فایل ها را باید با توجه به ابعاد و فضایی خریداری کنید که در اختیار دارید. برای فضای کوچک از  مبلمان و وسایل ظریف تر استفاده کنید. با توجه به نوع فعالیتی که انجام می دهید شاید لازم باشد بخشی از مبلمان را به ارباب رجوع و مشتریان اختصاص دهید. برای این منظور از مبلمان با ابعاد کوچک تر و تعداد کم استفاده کنید تا فضای زیادی را اشغال نکنند.

سبک دکوراسیون اداری در خانه

سبک دکوراسیون اداری در خانه باید با قسمت های دیگر خانه همخوانی و هماهنگی داشته باشد. در صورتی که منزل دارای سبک دکوراسیون سنتی و چوبی است، دکوراسیون اداری در خانه هم باید سنتی باشد. در صورتی که منزل دارای سبک دکوراسیون مدرن و فلزی می باشد، دکوراسیون اداری در خانه هم باید مدرن انتخاب شود.

نوع صندلی در دکوراسیون اداری در خانه

ممکن است که مجبور باشید زمان زیادی را با نشستن بر روی صندلی سپری کنید. از این رو انتخاب یک صندلی راحت با آرگونومی استاندارد می تواند هم در سلامت و راحتی شما و هم در زیبایی دکوراسیون تأثیرگذار باشد. بهتر است که صندلی قابل تنظیم باشد و قابلیت حرکت بر روی تمامی کفپوش های اداری و خانگی از جمله فرش را داشته باشد. صندلی نامناسب به گردن، شانه ها و کمر آسیب می رساند.  

همچنین خوب است که صندلی دارای دسته باشد و دسته ها به اندازه عرض شانه ها باشند. در این صورت شانه ها در وضعیت راحتی قرار می گیرند و آرنج در زاویه 90 درجه خم می شود.

دکوراسیون اداری در خانه

انتخاب رنگ در دکوراسیون اداری در خانه

در دکوراسیون اداری در خانه از رنگی استفاده کنید که به شما انگیزه و انرژی لازم را بدهد. رنگی که الهام بخش باشد و راندمان کاریتان را افزایش دهد. رنگ در دکوراسیون اداری مانند رنگ های شاد و روشن مانند زرد، نارنجی و صورتی از این قبیل رنگ ها هستند. رنگ های سبز و آبی از نوع رنگ های آرامش بخش هستند و مناسب کارهایی می باشند که به آرامش نیاز دارند. از رنگ های تیره به شدت گرم مانند قرمز، مشکی و قهوه ای و همین طور رنگ های به شدت سرد به مقدار خیلی کم استفاده کنید. با توجه به سبک دکوراسیونی که انتخاب کرده اید می توانید ترکیبی از رنگ ها را برگزینید.

در فضاهای کوچک با سبک مدرن و مینیمال ترکیب رنگ های روشن مانند سفید، آبی کمرنگ و رنگ های خنثی مناسب هستند. و به طور کلی نباید در استفاده از هیچ رنگی زیاده روی شود تا بتوان هماهنگی خوبی را میان مبلمان و و سایل موجود با دیوار و سقف به وجود آورد.

دکوراسیون اداری در خانه

استفاده از گل و گیاه در دکوراسیون اداری در خانه

بهره مندی از گیاهان در دکوراسیون اداری علاوه بر زیباسازی محیط در تهویه هوا و انرژی بخشی هم موثر می باشد. قرار دادن گلدان های کوچک بر روی میز و در گوشه های اتاق بسیار در زیبایی محیط تأثیرگذار است و چشم هر بیننده ای را به خود جلب می کند. اما نباید در استفاده از آن ها زیاده روی کرد. به دلیل این که هم محیط را کوچک تر می کنند و هم با ایجاد اثر گلخانه ای موجب خستگی و کرختی می شوند.   

 چشم انداز در دکوراسیون اداری در خانه

خوب است هنگامی که دست از کار می کشید، منظره ی جالبی در جلوی چشم هایتان وجود داشته باشد. یکی از منظره های خوب وجود یک پنجره با نور و منظره ی طبیعی می باشد. اما در صورتی که اتاق فاقد پنجره باشد وجود یک تابلوی زیبا و الهام بخش بر روی دیوار موثر است و یا این که صندلی خود را رو به روی درب ورودی قرار دهید.

دکوراسیون اداری در خانه

لوازم جانبی در دکوراسیون اداری در خانه

در دکوراسیون اداری در خانه از لوازم و وسایل جانبی استفاده کنید که راحتی بیشتری را برای شما فراهم می آورند. وسایل زیبایی که هم کاربردی باشند و هم محیط را از حالت خشکی خارج کنند. مانند یک لیوان زیبا برای گذاشتن مدادها، یک سطل زباله ی تزیینی، یک دفترچه یادداشت فانتزی، گیاهان تزیینی کوچک و غیره که هم شکیل هستند و هم کاربردی. این وسایل دارای تنوع بسیار زیادی هستند و از نمونه های کاملا فانتزی تا کلاسیک و مدرن در بازار فراوان هستند.  

قفسه بندی و سازماندهی فضا در دکوراسیون اداری در خانه

سعی کنید فضا را در دو جهت عمودی و افقی سازماندهی کنید و از فضا استفاده بهینه ببرید. با نصب باکس یا قفسه هایی روی دیوار می توانید بسیاری از لوازم و پوشه ها را در آنجا قرار دهید. فایل های عمودی روی میز برای گذاشتن کاغذهای مهم به کار می روند و بدین صورت کاغذهای مهم همیشه در دسترس هستند. برای تلنبار کردن برگه ها از سبد استفاده کنید و برگه ها را داخل سبد قرار دهید.

از  فایل ها و کمدهای اداری استفاده کنید که عمق و ابعاد کافی داشته باشند تا اسناد و مدارک مختلف و بیشتری را در خود جای بدهند. وسایل غیرضروری را حذف کنید و به اتاق تان نظم بیشتری بدهید.

دکوراسیون اداری در خانه

تجهیزات و فناوری در دکوراسیون اداری در خانه

تجهیزاتی مانند کامپیوتر، لپ تاپ، چاپگر و تلفن برای برخی از مشاغل ضروری می باشند. بهتر است مکان این تجهیزات را در نزدیکی پریز برق انتخاب کنید به گونه ای که بتوانید به راحتی آن ها را به برق وصل کنید و از برق جدا کنید. سیم ها را مخفی نگه دارید که منظره ی بدی را ایجاد نکنند. برای پنهان کردن سیم ها می توانید از کاور یا همان جعبه های نگهداری سیم استفاده کنید. یا این که تا حد امکان از دستگاه های وایرلس یا بی سیم استفاده کنید تا از آشفتگی سیم ها جلوگیری نمایید.

لوازم تان را متناسب با فضایی که دارید تهیه کنید. به عنوان مثال اگر برای انجام کارهایتان به پرینتر، اسکنر، کپی و دورنگار نیاز دارید. یک دستگاه چند کاره بخرید به جای این که هر کدام را جداگانه تهیه کنید. این کار هم باعث صرفه جویی در هزینه می شود و هم فضای کمتری را اشغال می کند. 

نور کافی در دکوراسیون اداری در خانه

نور با بهره وری ارتباط مستقیم دارد. محل کارتان باید از روشنایی کافی برخوردار باشد تا موجب فشار بر روی چشم و ایجاد سردرد نشود. به جهت نور توجه کنید. در صورتی که نور از پشت سر می تابد به احتمال زیاد مانیتور نور را به چشم ها منعکس می کند و خیرگی نامناسبی به وجود می آورد. همچنین به سایه ها توجه کنید تا سایه هایی که چراغ ایجاد می کند، مزاحم شما نباشند. اگر راست دست هستید چراغ را در سمت چپ قرار دهید تا از ایجاد سایه های ناخواسته جلوگیری کنید. برای داشتن نور مناسب باید به محل پنجره ها و سایه اندازی توجه لازم داشته باشید.

یکی از بهترین مکان ها برای دریافت نور کافی زیر پنجره یا کنار پنجره می باشد. در صورتی که کارتان با لپ تاپ می باشد و لپ تاپ هم پشت به نور قرار بگیرد دیگر انعکاس نور چشم ها را آزار نمی دهد. اگر کارتان با کاغذ و قیچی و یا ابزارهای دیگری است باز هم کنار پنجره بهترین مکان برای انجام کارهایتان می باشد.

افراد در مکان هایی که نور کافی و مناسب داشته باشند کمتر خسته می شوند و انرژی بیشتری برای کار کردن دارند. بهره گیری از لامپ های سفید و زرد در کنار هم در کاهش خستگی افراد کمک می کند و به سلامت چشم هم آسیب نمی زند. استفاده از لوستر می تواند جذابیت اتاق کار را دو چندان می کند.

می توانید برای تأمین نور از چراغ های پایه داری استفاده کنید که توسط گیره به میز وصل می شوند و یا قابلیت نصب بر روی دیوار را دارند. و نور لامپ را متناسب با ابعاد میز و ارتفاع چراغ انتخاب کنید.

سلیقه و خلاقیت شخصی در دکوراسیون اداری در خانه

در دکوراسیون اداری در خانه از سلیقه و خلاقیت شخصی خود بهره ببرید. از وسایل و لوازمی برای دکوراسیون استفاده کنید که در شما حس و حال خوبی ایجاد می کنند و برایتان الهام بخش هستند. مانند یک اثر هنری، عکس خاص، شئ مقدس، شیء یادگاری و غیره که کمک می کنند روحیه بهتری داشته باشید.

در انتخاب گلدان ها، چیدمان باکس ها و قفسه ها، لوازم جانبی و غیره از خلاقیت خود استفاده کنید. توجه داشته باشید که خلاقیت را با شلوغ کردن و برهم زدن نظم اشتباه نگیرید. خلاقیت نباید باعث بهم ریختگی ذهنی شود بلکه باید به ایجاد تمرکز کمک کند.

دکوراسیون اداری در خانه

تک منظوره کردن دکوراسیون اداری در خانه

فضای کاری خود را با زندگی شخصی ترکیب نکنید. اگر در خانه کار می کنید، محدوده فضای کاری خود را مشخص کنید. اجازه ندهید که مسائل کاری و زندگی در هم ادغام شوند. این مسئله باعث آشفتگی ذهنی می شود. بنابراین هنگامی که وارد فضای کاریتان می شوید از فکر کردن به مسائل خانه پرهیز کنید.

درجه حرارات مناسب دکوراسیون اداری در خانه

 درجه حرارت محیط کاری بسیار مهم می باشد. اگر محیط خیلی گرم باشد نمی توانید تمرکز کنید. اگر محیط خیلی سرد باشد نمی توانید خلاقیت و نوآوری داشته باشید. دما را طوری تنظیم کنید که برایتان مطبوع باشد. در صورتی که فضای کاریتان مشترک است می توانید از یک فن، بخاری یا سیستم تهویه قابل حمل استفاده کنید.

سخن پایانی

بسیاری از مردم بخشی از منزل خود را به عنوان محل کار خود اختصاص می دهند. دکوراسیون اداری مناسب در خانه از اهمیت ویژه ای برخوردار است و باعث افزایش بازده کاری و احساس رضایت می شود. بنابراین برای کسب سود و کارایی بیشتر باید طراحی دکوراسیون اداری در خانه به صورت علمی و تخصصی انجام گیرد.

مشاورین و متخصصین گروه معماری آرکا با داشتن ایده هایی ناب برای طراحی دکوراسیون اداری در خانه می توانند شما را در این امر یاری کنند. اگر تمایل دارید که به کار خود در یک فضای حرفه ای رونق ببخشید، بهره مندی از ایده های متخصصین آرکا را از دست ندهید.

اشتراک گذاری پست

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برچسب‌ها
آرکا (8) اصول طراحی اداری (19) انواع دکوراسیون اداری (31) بازسازی (20) بازسازی خانه (19) بازسازی داخلی (16) بازسازی داخلی ساختمان (12) بازسازی ساختمان (44) بازسازی ساختمان قدیمی (14) ترفند های دکوراسیون اداری (10) دکوراسیون (40) دکوراسیون اداری (69) دکوراسیون اداری شیک (13) دکوراسیون اداری مدرن (22) دکوراسیون اداری کلاسیک (12) دکوراسیون داخلی (108) دکوراسیون داخلی مدرن (9) دکوراسیون طراحی داخلی (53) طراحی اداری (32) طراحی داخلی (83) طراحی داخلی ساختمان (16) طراحی دکوراسیون آشپزخانه (9) طراحی دکوراسیون اداری (34) طراحی دکوراسیون تجاری (12) طراحی دکوراسیون خانگی (28) طراحی دکوراسیون داخلی (97) طراحی ساختمان (20) طراحی غرفه (14) طراحی غرفه نمایشگاهی (13) طراحی ویلا (10) طراحی پارتیشن (8) طراحی پارتیشن بندی اداری (8) غرفه سازی (19) غرفه نمایشگاهی (9) قوانین قرارداد مشارکت در ساخت (8) مدیریت پیمان (11) مزایای مشارکت درساخت (7) مشارکت درساخت (10) مشارکت در ساخت بنا (10) مشارکت درساخت چیست (7) پارتیشن (9) پارتیشن اداری (16) پارتیشن اداری شیشه ای (8) پارتیشن بندی (10) پارتیشن بندی اداری (13)
ارسال پیام
اگر سوالی دارید ما 24 ساعته آنلاین هستیم
گروه معماری آرکا
سلام دوست عزیز🤚
هر سوالی داری بپرس ما همیشه آنلاین و پاسخگوی سوالات شما هستیم. 🙏